IV Edycja Wąsaczowego Secret Santa (2023)

Hej ludzie, w tym roku zaczynamy coroczną zabawę trochę wcześniej i otwieramy zapisy na IV Wąsaczowe Secret Santa!

:christmas_tree: Już teraz możesz wypełnić formularz! Zapisy trwają do 21 listopada 2023 roku. :christmas_tree:

Aby wprowadzić Was w świąteczny nastrój, przygotowaliśmy dla Was poniższą playlistę.

FAQ:

Ile wynosi budżet na paczkę?

W paczce powinno znaleźć się coś fajnego o wartości minimum 60 zł. Limitu górnego nie ma, ale radzimy zachować zdrowy rozsądek. Nie chcemy, żeby ktokolwiek poczuł się poszkodowany i tyle.

Skąd będę wiedział kogo wylosowałem?

Po zamknięciu zapisów w ciągu trzech dni otrzymasz informacje o obdarowywanej osobie.

Czy muszę pokryć jakieś dodatkowe koszty?

Płacisz za prezent i za wysyłkę twojej paczki do odbiorcy. Nie płacisz za prezent, który dostajesz, ani za jego wysyłkę.

Czy muszę paczkę nadać sam, czy wystarczy, że zamówię coś ze sklepu?

Możesz nadać paczkę ze sklepu internetowego od razu do odbiorcy. Prezenty nadane ręcznie z kartką lub listem mają w sobie coś wyjątkowego, więc zachęcamy, ale nie chcemy, żeby to było przeszkodą do wzięcia udziału w zabawie.

Czy paczka musi być rejestrowana?

Powinna mieć jakiś numer trackingowy. Ułatwi nam to monitorowanie, czy wszystko odbywa się jak należy i pozwoli, jeśli ktoś (wysyłający, poczta albo kurier) coś zawali, na szybko ogarnąć zastępstwo. Jeśli wysłanie paczki rejestrowanej to dla ciebie duży problem, skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy.

Czy mogę wziąć udział w zabawie z zagranicy?

Wąsaczowe Secret Santa odbywa się przede wszystkim na terenie Polski. Oznacza to, że jako wysyłający jesteś zobowiązany wysłać paczkę tylko na polski adres, a jako obdarowywany musisz podać jakiś adres na terenie kraju. Nie oznacza to jednak, że osoby mieszkające za granicą są od razu wykluczone z udziału w zabawie. Dla osób mieszkających za granicą w formularzu przewidziana jest specjalna opcja. Podajesz wtedy zarówno adres zagraniczny i polski (np. u rodziny lub znajomych), a twój Mikołaj podejmuje ostateczną decyzję, gdzie wysyła paczkę. W najgorszym wypadku ktoś znajomy z Polski będzie musiał ci wysłać paczkę lub odbierzesz ją przy najbliższej wizycie. Uznaliśmy, że to rozsądny middle ground między ograniczaniem zabawy, a zbyt wysokimi opłatami za wysyłkę.

Czy mogę wziąć udział w zabawie bez konta na forum?

Nie.

Jak mogę pomóc mojemu Mikołajowi dobrać dobrze prezent?

Przede wszystkim dodaj jak najwięcej szczegółów do formularza. Poza tym, jeśli masz zablokowany profil na Forum, możesz go na te kilka tygodni odblokować, żeby ułatwić lurkowanie po starych tematach.

Nie mam pomysłu na prezent, co robić, jak żyć?

Przede wszystkim skup się na formularzu i na osobie, której wysyłasz prezent. Kto to jest? Czy kojarzysz tą osobę? Czy macie ze sobą coś wspólnego? Możesz też pomyśleć o rzeczach, które kochają wszyscy Wąsacze (takie jak technologia), albo o rzeczach typowo świątecznych. Sztampowe prezenty też bywają fajne!

Kto to organizuje w ogóle? Czy mogę wam zaufać?

My, czyli @_Kuba i @Adam . Jakby co to Orzech i Wojt o wszystkim wiedzą, ale nic nie robią.

Coś tam RODO

Zabawa jest robiona przez Wąsaczy dla Wąsaczy, a nie przez żadną firmę, ani nie bezpośrednio przez twórców podcastu. Dane zbieramy przez Google Forms. Jak wszystko będzie dobrze i wszystkie prezenty dotrą do odbiorców, to za kilka tygodni usuniemy dane, które podaliście w formularzu. To, co wpiszesz do formularza, wyślemy twojemu Mikołajowi na forum. Jako Mikołaj nie powinieneś roznosić otrzymanych danych (szczególnie adresu itp.) publicznie, co mam nadzieję wydaje się oczywiste.

A tu znajdziecie zeszłoroczny wątek z prezentami, którymi obdarowali się Wąsacze rok temu.

Zapraszamy do dyskusji i zadawania pytań w razie wątpliwości.

13 polubień

Hehe, myślałem o tym wczoraj! Biegnę do wypełnienia formularza.

1 polubienie

Kurde, poprzednie edycje były super, ale co roku jest trudniej mieszkając poza EU. Chyba sobie odpuszczę ten rok, z bólem serca.

Tak! Tylko po to istnieją święta!

image

Lekko to do mnie nie pasuje no ale ok… niech będzie.

4 polubienia

Jeśli chcesz to mogę być proxy, dogadamy się na priv i przekaże paczkę do Ciebie.

W razie czego mam też bardzo blisko do Czech i dosyć regularnie tam bywam, więc gdyby była potrzeba wyjęcia czegoś z paczkomatu w pl i przekazania do jakiegoś paczkomatu w cz to też mogę ogarnąć

1 polubienie

Słuszną linię ma nasza partia mają nasi organizatorzy :slight_smile:

A formularz już poleciał :+1:

1 polubienie

Ale fajnie, że ta tradycja przetrwała tyle czasu :smiley:

4 polubienia

Yeeees! Czekam na to cały rok : D

#Zapisaned

2 polubienia


Tylko po to tu wpadasz?

I słusznie :slight_smile:

3 polubienia

Wszystkie zapisane osoby powinny mieć już PW na forum

3 polubienia