Hey.com - poczta od Basecamp

Okej to zawsze jakieś wyjście. Można tam podejrzeć prawdziwego adresata.
Póki co wyłączyłem Forward w samym Hey bo póki nie mogę podpiąć własnej domeny to chce odpowiadać z poszczególnych maili a nie z @hey.

Mam nadzieję, że uwiną się w kilka miesięcy z tymi domenami…

Mam jeszcze pytanie o workflow.
Czy Feed powinno się czyścić (Trash) czy raczej zostawić jak jest? Mi brakuje niestety informacji ile w Feedzie nieprzeczytanych mam.

Zostaw :slight_smile: niech sobie ten feed leci

Oks :slight_smile:
Mam takie problem z Feedem (które opisałem teamowi hey również):

  • Przydałby się swipe down to refresh
  • Jak już pisałem przydałby się sposób żeby sprawdzić ile wiadomości w Feedzie nieprzeczytanych.
  • Feed się wolno scrolluje i czasami zacina się (być może określone maile to powodują).

Nie bardzo widze sens w przechodzeniu na nową usługę. Mi zabrało dość dużo czasu ustawienie tak kilkudziesięciu filtrów w gmail, że nie dostaję prawie żadnych maili na inbox, które są nieistotne. Wszystkie trafiają poza inbox i jak mam chwile mogę je przejrzeć. Do inbox wpadają tylko ważne i całkiem nowe, które trzeba wtedy dodać do filtrów.

1 polubienie

Ja widzę powód zmiany. Własna domena i mail poza korporacją.

Przecież w HEY właśnie nie można jeszcze podpiąć własnej domeny. Ja w tym widzę na ten moment spory mankament. Pomijając, że tak jak przedmówca napisał - ja już sobie bardzo dobrze ustawiłem workflow z labelami, folderami, archiwizowaniem (którego nie ma w HEY i to mi przeszkadza) i inbox-zero. Rozwiązanie oferowane w nowej poczcie kompletnie jest niespójne z moimi przyzwyczajeniami.

To co było by wartością dodatkową są notatki do maila (fajnie sobie albo dodać tam jakiś tag albo napisać co się zrobiło z taką wiadomością etc) oraz Clips.

1 polubienie

Odnośnie domy racja. Tak jak pisałem wcześniej Hey obiecało do końca roku to ogarnąć.

A ja mam pytanie z innej beczki (jeżeli już gdzieś padło a nie zauważyłem to sorry) - jak sobie radzicie z powiadomieniami (a raczej ich brakiem) w Hey? Czy dobrze rozumiem, że od każdego adresata trzeba ręcznie potwierdzić że chce pushe? A co z labelkami na home? Czy ja o czymś nie wiem?

Ja ustawiam powiadomienia na kontakty i wątki które mnie interesują. Dodałem wszystkie kontakty z Gmail i przeszedłem je tak z grubsza. Natomiast z labelkami nie rozumiem o co chodzi :sweat_smile:

1 polubienie

Dobra, dokonało się. Zmieniłem Apple id z gmaila na hey.
I urodziła mi się rozkmina: znacie jakiś sposób żeby Hey zaimportować/pobrał cała historie z gmaila?

1 polubienie

By design nie ma tej opcji

Nie chcesz tego robić, uwierz mi :smiley: W Hey piękny jest spokój z mailami ale i rzadka szansa, żeby zacząć z mailem na nowo, na czysto, tabula rasa. Jeśli będziesz potrzebować maila z Gmaila to odpalisz sobie i po niego sięgniesz, ale założę się, że w większości ta cała historia z Gmaila się nie przyda. Tutaj masz kontrolę nad tym, kto może wysłać Ci maila i gdzie on trafi. Nie ma co zaśmiecać sobie tego miejsca starymi mailami z poprzedniej usługi :smiley: Przynajmniej takie było moje podejście.

2 polubienia

Po co ci nowy mail jak ciągniesz do niego stare? :smiley:

Ja to w ogóle nie myślałem o przejściu na hey.com - za dużo rzeczy mam powiązane z istniejącymi (i używanymi) sześcioma innymi kontami mailowymi by dokładać sobie siódme :smiley:

2 polubienia

Pokochałem Hey i za każdym razem jak muszę wracać do gmaila czy sparka żeby odnaleźć mail sprzed roku to mam wstrząsy :stuck_out_tongue: ale I get it, trzeba iść z flow hey.

1 polubienie

Ja też już pokonany i Hey wykupione :wink:

ja to tu tylko zostawię

6 polubień

Zawiodłem się z linkami w stopce xD

https://twitter.com/pawelorzech/status/1298976568044183555

2 polubienia

Jestem dodany do listy powiadomieniowej odnosnie uzywania własnych domen z hey. Jak tylko dostanę informację, ze już wszystko działa sam się przerzucam. Hey ma idealny model dla takiego mailowego leniuszka jak ja :wink:

1 polubienie