Gorzkie żale

Dlatego najlepsza jest wiosna i jesień :smiley:

1 polubienie

Dziś, 24.08.2021r była u nas w szkole ekipa TVP Info. Filmowali przebitki do tematu niskiego wyszczepienia w naszej gminie (Czarny Dunajec*).
Mam nadzieję, że nie pokażą pustych klas w czasie roku szkolnego, obrazujących efekty IV fali epidemii…

*) Duży procent mieszkańców, pomimo zameldowania, od wielu lat przebywa w USA. Duża część domów stoi pusta, niektóre jeszcze w stanie otwartym, w oczekiwaniu na powrót właścicieli - w dniu przybycia już emerytów. Część w ogóle nie wraca (nie chcą, umierają), a domy - mając nieuregulowany status prawny - niszczeją…

2 polubienia

To samo koło rancza mojej żony - rzut butelką od piwa mam kilka domów które straszą.

Dobrze, że to zadupie i wszyscy się znają bo bez tego bezdomni mieliby idealne miejsce do wypoczynku.

PS może kilka domów wydaje się mało, ale w tamtej części wsi domów jest ze trzydzieści, więc sześć pustych domów oznaczone 20% wsi.

Tak patrząc za okno nasuwa mi się jedno…

3 polubienia

Tysiunc pińcet maili do przeczytania.

1 polubienie

to znak ze nie ogarniasz filtrow

Tru.

Od wczoraj mnie prawy bark napier*ala tak, że ledwo nim ruszałem wieczorem, rano było już lepiej i wciąż się poprawia, ale mobilność cały czas zmniejszona.

A najlepsze, że nie zrobiłem nic, żeby go zepsuć, po prostu tak sobie nagle zaczął boleć…

2 polubienia

Niestety czasem tak jest. SKS… Nr 1 w moich wydatkach w tym roku jest fizjo i w ogóle tego nie żałuje. Ogranizm to naczynia połączone a czasem bark może boleć od pozornie niezależnej cząstki ciała. Albo źle spałeś ;]

3 polubienia

Ja chyba codziennie źle śpię, bo zazwyczaj na boku i często przed snem leżę z Kindlem, więc trochę inaczej niż jakbym był luźno ułożony…
Najpewniej przez złą pozycję siedzącą za biurkiem się czegoś nabawiłem, w połączeniu z nieoptymalnym setupem w biurze i wysokim wzrostem…

To masz taki sam setup jak i ja (tylko ja z iPadem)
Mogę polecić jedna rzecz - poduszkę ortopedyczna - wyprofilowana. Jak jesteś z wwa to Ci nogę polecić sklep na Żoliborzu. Chyba w granicach 200 zł a u mnie bóle szyi i barków bardzo zmalały!
Jedziesz, odbierasz rozmiar i nawet na boku się lepiej wyśpisz.

2 polubienia

A chętnie przyjmę rekomendację

Devonthink przy próbie przeniesienia jednego web archiwum zastrajkował. Pomogło tylko usunięcie go (w sensie archiwum) :joy:
Obraz

Takie coś po wyjściu z biedry… szczęście w nieszczęściu, że sprawca czekał… ale żal jest.

8 polubień

Nie martw się, bywało gorzej, odstawisz do serwisu i za chwilę będzie jak nowy! :sweat_smile:

1 polubienie

Pakowanie przed remontem to ZŁO.

5 polubień

Pakowanie w ogóle to zło. Nawet przed krótkim wyjazdem. Dlatego szczerze współczuję.

1 polubienie

Nie widzę problemu. Wyjmujesz z szafy walizkę, wyjmujesz rzeczy z szafy/łazienki/kuchni, wkładasz do walizki, done. Jedyny problem to elektronika, ale po ostatnich zakupach zasilaczy z kilkoma wyjściami USB i rezygnacji z zabierania aparatu fotograficznego problem jest w zasadzie rozwiązany.

Mam dwójkę dzieci, więc muszę do tego dopakować pościel, ich ubranka, jakieś zabawki itp itd. Plus nie lubię tego robić po prostu. Elektronika to nie problem, bo w zasadzie mam wszystko w moim plecaku EDC.

2 polubienia

Dostałem opieprz od ojca, bo “nie tankujesz na Orlenie”…

7 polubień