E-mail z własna domena

Cześć :slight_smile:

Chyba nie było takiego tematu na tym forum a przynajmniej nie znalazłem. :slightly_smiling_face: Czy ktoś mógłby mi doradzić jak założyć e-mail z własna domeną tak żeby był bezpieczny, nikt nie czytał moich emalii i nie był bardzo drogi (najlepiej darmowy ale przy moich warunkach to jest prawdopodobnie niemożliwe). Wydaje mi się, że w którymś odcinku był ten temat poruszany, ale nie pamietam w którym. Chciałbym trochę uwolnić się od Google.

2 polubienia

Ja od dwóch miesięcy korzystam z Fastmaila + kupiona domena i działa to idealnie, były jakieś problemy z konfiguracją, ale po 3h prób z @k.dabrowski się udało😅 pierwszy rok domeny w moim przypadku 30zł kosztował, a Fastmail 4.5USD miesięcznie. Za free chyba ciężko byłoby znaleźć coś stabilnego i bezpiecznego. Może jakieś rozwiązanie selfhosted byłoby jakimś wyjściem(jest wątek na forum.)

Normalnie Fastmail 5$, z mojego poniższego linka 4.5$😅

2 polubienia

Najnowsze zdanie Pana @pawelorzech na temat maili jest w najnowszym odcinku YWP TLDL; (too long didn’t listen) GSuite z podpięta własna domenka.

2 polubienia

Ja od siebie bym polecił kupić samą domenę (Namecheap/OVH) i podpiąć do ProtonMaila. Używam od dłuższego czasu i też bardzo sobie chwalę. Najlepiej porównać funkcje i ceny i wybrać coś dla siebie :slight_smile:

2 polubienia

Mamy cały wątek na ten temat tutaj

1 polubienie

Owszem, ale czekam na hey.com

1 polubienie

Gdzie się kupuje domenę? I ile to średnio kosztuje?

Np. na ovh gdzie są najtańsze, to pierwszy rok zwykle około 12zł, a potem każdy kolejny - 50

1 polubienie

Dzięki, myślisz, że jest szansa żeby Apple wprowadziło możliwość założenia swojej domeny?

Nope

1 polubienie

Kupuję domenę na ovh mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest DNSSEC: Zabezpieczenie serwerów DNS podpisami cyfrowymi? I czy warto to wziąć?

zależy od końcówki domeny. Ja korzystam z aftermarket.pl już od jakiś 12 lat.
Chyba nie jest najtaniej ale mają fajny panel i jest to rozwiązanie bardziej jeśli chcesz ew domenami handlować.

1 polubienie

Do domen od zawsze używam OVH.

DNSSEC jest za darmo więc nie ma nad czym się zastanawiać.

1 polubienie

Czyli potem nie będzie problemów z skonfigurowaniem?

Nie ma coś takiego jak najtańsza domena. Bo można mieć za darmo. Kluczowe jest ile kosztuje przedłużenie. Mniej wygodne domeny 3 rzędu można mieć nawet za kilka złotych rocznie

ja w ogóle polecam taką opcję, że sobie sam trzymasz pocztę na swoim serwerze.
“Jedyny” moment, kiedy chcesz bawić sie w gsuite (używam i polecam) lub fastmail jest wtedy kiedy wystawiasz mail na świat - w sensie widnieje gdzieś na Twojej stronie internetowej lub używasz jej do rejestrowania się w jakiś śmieciowych serwisach (wtedy Ci pośrednicy służą za spam killerów i dostarczycieli webpaneli do poczty)
Jeśli tego nie robisz i korzystasz i tak z programów pocztowych to trzymasz sobie pocztę u siebie na serwerze i odpowiednio po IMAP konfigurujesz program pocztowy. Odchodzi wydatek ~ 6$/mies.

Ja mam adres na gmail i outlook, które służą do rejestrowania się w usługach internetowych. Adres pocztowy w mojej prywatnej domenie jest tylko do komunikacji z klientami i znajomymi (ew przychodzą mi tam WAŻNE newslettery). W zasadzie nie mam spamu.

9 posts were split to a new topic: Hey.com - poczta od Basecamp

A ja przeniosłem siebie i rodzinę na fastmaila – nie jest to bardzo drogie, łatwo można podpiąć wielość domen i działa naprawdę sprawnie.
Dla mnie najistotniejszą zaletą poczty we własnej domenie jest fakt, że mogę wpisać cokolwiek przed małpą i te maile do mnie dotrą, dzięki czemu wszędzie gdzie się rejestruję mam nie tylko unikatowe hasła, ale i maile.

2 polubienia

a bo ja się tu nie pochwaliłem
skończyło się u mnie wpięciem własnej domeny w ImprovMX i forward do GMaila za darmo, bo nic tak dobrze nie smakuje jak dobra cebulka (i porządny filtr spamu uczony latami)

Trochę offtop, trochę nie
Nie wie ktoś jak przyspieszyć wyprowadzkę z domeną z OVH? Bo Cloudflare mówi, że niektórzy rejestratorzy pozwalają na to.
jakby ktoś był ciekawy - 20zł taniej na odnowieniu domeny *.xyz wychodzi u CF niż na OVH

3 polubienia