Pomocy !1! Domena dla maila

Cześć Misie.
Prosto z rury.
Jestem totalnie zielony w tych sprawach.
Pomyślałem sobie że już jestem dużym chłopcem i czas na zrezygnowanie z maila w domenie @buziaczek.pl
Znalazłem sobie że domena mojenazwisko@co.uk jest wolna na ovh.
Więc super. Ale co dalej?
Aktualnie mam maila na gmailu i icloudzie. Oba używane na zmianę.
Z tego żaden z serwisów nie daje opcji zmiany na własną domenę.
Jeśli ktoś był tak miłyt i poprowadził mnie za rękę i powiedział. Mariuszku kliknij tu i tu zapłać tam i gotowe. Było by super :wink:

Pierw musisz kupić tą domenę. Następnie musisz wykupić HOSTING na skrzynkę pocztową.OVHcloud Hosted Exchange: Microsoft Exchange Professional Email | OVHcloud
Albo HOSTING w Polskim serwisie, nie jestem pewny na 100% ponieważ w USA są inne
serwisy pocztowe.
Email Hosting for Small Businesses - DreamHost

Już służę pomocą.

Mariuszu! Po pierwsze - kup domenę, którą chcesz kupić. Ten krok i tak trzeba zrobić. Jak już masz domenę w ręku, to tak jak mówi Tomek - musisz gdzieś tę pocztę hostować. Czy zrobiłeś już rachunek sumienia i wybrałeś coś dla siebie? Opcji jest od groma.

  1. Jeśli chcesz wygodnie i to co znasz, to możesz wziąć gsuite od Google,
  2. Możesz zdecydować się na coś równie dobrego, ale jednak od Microsoftu - Outlook,
  3. Może chcesz być bardziej poza wielkimi hostingami - wtedy możesz skorzystać z Fastmaila (ja korzystam! ten link daje 10% zniżki),
  4. Może chcesz bezpieczeństwo i prywatność - wtedy Tutanota albo Protonmail.
  5. Oferty pocztowe oferuje też między innymi OVH (ale nie są takie ładne albo szybkie jak inne podane wyżej)

Generalnie - jeśli chcesz mieć maila ze swoją domeną, to będziesz musiał zapłacić. Zdecyduj jaki budżet jest dla Ciebie ok i idź w tę stronę.

Załóżmy, że chciałbyś mieć pocztę na Fastmailu (polecam, zaraz dowiesz się dlaczego) to tworzysz sobie tam konto trialowe, a potem je opłacasz. Dodajesz potem swoją domenę (musisz przekierować adresy MX swojej domeny na serwery Fastmail, mają do tego u siebie poradnik) i gotowe. Pierwsza część za Tobą - możesz dostawać i wysyłać maile z własnej domeny. Ale co z iCloudem i Gmailem? Otóż Fastmail ma opcje importowania maili z tych usług. Wystarczy się zalogować przez Fastmail do iCloud oraz Gmail, a on nie dość, że pobierze Twoje archiwum, to da Ci opcję pobierania regularnego maila z iCloud oraz Gmail i dostarczania go do Ciebie, do Fastmail.

Na koniec zostaje tylko powiadomienie wszystkich, że masz nowy adres. Zmieniasz go wszędzie, gdzie da się zmienić i już. Gotowe. Jesteś panem swojego losu.

16 polubień

Kurde Pawełku dziękuje Ci Serdecznie. O coś takiego chodziło. Super teraz tylko znaleźć chwilkę i będe mógł się chwalić super mega emailem.
Normalnie będe wypatrywal teraz Cię na ulicach Londynu i jak już Cię zobaczę to zasypie cię browarami ;p

2 polubienia

Z ciekawości - zrobiłeś coś z tym? Którego hosta wybrałeś?

Takiego mikroporadnika szukałem, użyłem opcji szukaj i znalazłem. Zamykam temat :smiley:

Odgrzebię temat.

Mam domenę, albo nawet dwie. I chciałbym używać Fastmaila. Tylko nie ogarniam jak tam jest z podpinaniem domen i płaceniem.

Chciałbym aby każdy w rodzinie miał swój adres na zasadzie
Imie1@nazwisko.pl
Imie2@nazwisko.pl
Itd.
Zależy mi na tym aby skrzynki/kalendarze i logowanie było oddzielne.

Czy jestem w stanie zrobić to na jednym koncie/płatności?

I czy w tej samej płatności jestem w stanie podpiąć drugą domenę i na tej samej zasadzie zrobić imię@domena.pl itd. (Choć tu domyślam się odpowiedzi:-p)

Edit. Wiem że gdzieś był podobny wątek jak coś to pewnie do scalenia.

Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł/potrzeba do głowy.

Czy da rady zrobić coś takiego żeby niektóre adresy były wspólne.

Np. Rachunki@nazwisko.pl czyli wszystkie mejle wysłane na ten adres wpadają do wybranych adresatów np imię 1@domena.pl imię2 @domena.pl

przyjemność rozdzielenia tego to technicznie rzecz biorąc różne konta, więc pricing mówi jasno

możesz

Tu bym wpiął wszystko w alias jednego usera i zrobił mu regułę do robienia forwarda do innych

Dzięki. Czytam te ich FAQi i jakoś nie do końca ogarniam. Im więcej czytam tym więcej mam pytań…

A czy wtedy może też odpisywać taki user na którego konto zostało to przeniesione?

O i to się nazywa zaskoczenie :slight_smile: spodziewałem się raczej, że za to trzeba dopłacić.