Drukarka laserowa

Byl taki temat, a na teraz szukam taniej drukarki laserowej. Chcę na niej drukować raczej czarno-białe rzeczy. Nie więcej niż 100 kartek miesięcznie raczej.

Jakieś propozycje?

Czekam aż model, który kupiłem prawie 10 lat temu w końcu padnie, żebym mógł sobie z czystym sumieniem kupić jakiś fajny kolorek z tej firmy.

Drukuje tak normalne tyle co na potrzeby szkoły i firmy.

Toner wymieniłem raz.

1 polubienie

Wydaje mi się, że kupowanie drukarki to jedna z najsmutniejszych rzeczy w życiu. Serio, chyba wybieranie komuś trumny jest przyjemniejszym zajęciem. Współczuje Orzech.

6 polubień

Sytuacja zmusiła mnie ostatnio do zakupu drukarki. Kupiłem taką:

Nie wiem jak się sprawuje bo X-kom się chyba zatkał i realizacja zamówień słabo im idzie.

Ja polecam HP Samsung Xpress SL-M2026W jakby się ktoś zastanawiał. Ma WiFi, air print, nfc, tanie tonery i działa :laughing:

HP M15w kupiłem rodzicom do domu i do ich biura ogarnia wystarczająco dobrze. Ja mam większe potrzeby i chciałem coś automatycznym duplexem (tak jestem aż tak leniwy) i jakieś 6 lat temu kupiłem LaserJet M401dn służy po dziś dzień tonery śmiesznie tanie i wystarczają na 7000 stron.

Odnośnie brothera to sprzedawca zwrócił mi kiedyś uwagę, że w części ich drukarek oprócz tonera wymienia się jeszcze jakąś część (niestety nie pamiętam co) w HP jest to ponoć zintegrowane z tonerem co powoduje, że eksploatacja wychodzi drożej u brothera choć przy 100 stronach miesięcznie pewnie nie ma to znaczenia.

Odkopuje, siostra szuka drukarki z funkcja skanowania. Ogolnie chodzi o niezawodnosc i koszty eksploatacji. Pytala mnie o dwa modele: OKI MB280 oraz Lexmark MB2236adw. Co bedzie lepsze? Czy moze polecic jej cos innego np Brother DCP-L2532DW

#TeamBrother

Hej, odkopuję. Zmarło się mojej drukarce w domu. Potrzebuję laser cz-b. Wi-Fi, AirPrint byłby miłym dodatkiem.
Średnio w miesiącu 80 stron druku.
Kompletnie nie wiem co wybrać, HP Samsung Xpress SL-M2026W nigdzie niedostępna, linki w wątku nie działają.

I tak niestety raczej zostanie, można się rozglądać za jej następcą.

Coś do 500-600 z funkcja skanowania?

Jaką polecacie w takim razie drukarkę laserową mono z WiFi i airprint? Taką, którą można kupić i kosztuje do 500zł, ale fajnie jakby bliżej 300.

1 polubienie

Ha, w tej cenie rok temu kupiłem Brother HL-L2352DW i mocno mogę polecić, ale widzę, że ceny jeszcze bardziej poszybowały w górę.

3 polubienia

Potwierdzam, bardzo dobry sprzęt

Ponieważ nie dostałem wcześniej odpowiedzi to zrobiłem bardzo krótki research i kupiłem Lexmark B2236dw. Zobaczymy jak się sprawdzi. Na razie jest super. Wi-Fi i airprint to game changer.

3 polubienia

Czy ja dobrze widzę, ze tonery do niej kosztują > 500 zł? :astonished:

Te większe na pewno. Jakbym wiedział, że nie ma jednak zamienników tych tonerów dostępnych to bym jej nie kupił. Ale już zrobiłem ten błąd i na szczęście nie drukuję tak dużo żeby mnie te ceny tonerów bolały. Drukarka super, ale ze względu na cenę jaką trzeba wydać na toner to nie polecam.

1 polubienie

Sam szukam teraz drukarki laserowej, która będzie tania w eksploatacji i przystępna cenowo - drukuję bardzo mało, może 10 stron miesięcznie.

10 stron miesięcznie to 120 stron w roku. Pierwszy wkład powinien Ci starczyć na 1200 stron. To 10 lat użytkowania. Po 10 latach kupisz nową drukarkę albo zamiennik za 150zł.

Brother L2350DW

Oryginał (1200 stron) - 233 zł

Zamiennik - 122 zł na Allegro.

1 polubienie

Przy tej ilości stron to i tego Lexmarka możesz kupić, bo jak Tadek napisał. Dostarczą ci z zapasem tonera na 10 lat.