Drukarka atramentowa - polecenie

Jako człowiek od technologii zostałem poproszony o znalezienie drukarki kolor atrament. Ale ostatnio kupowałem coś takiego dekadę temu. Sam drukuję tylko w pracy ( :money_mouth_face:).

Sprzęt ma być dla teściów, prosty bez bajerów. Jakby się dało to z jakimś skanerem i może, żeby tusze się dało jakoś tanio wymienić/napełnić. Możecie coś polecić. Może producent? Jest coś takiego koło 3 stówek PLN? Może warto dołożyć parę zł.

W razie potrzeby proszę moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Epson e365 lub nastepca. Z tym ze kazdy atrament sie zapycha. jesli nie zalezy ci na kolorze to laser jakis stary HP bedzie wieczny

Nie znam się, więc się wypowiem.

Ja bym celował w drukarkę, która nie ma tych badziewnych tuszy z gąbkami w środku. kosztują one krocie a wystarczają na stosunkowo mało zadrukowanych stron.
Według mnie, super rozwiązaniem jest system napełniania każdego koloru z osobna. Masz pojemniki z płynnymi tuszami CMYK. Któryś się skończy - dolewasz.
Kiedyś miałem jakiś model firmy brother z tym systemem właśnie. Tusz się nie chciał skoczyć :slight_smile:
Widzę, że Epson coś takiego też robi np EPSON EcoTank L1110

Nie znam się, więc też od siebie dołożę :slight_smile:
Teściowie drukują aż tyle, że potrzebują atramentówki? Bo przy małej ilości drukowanych stron częściej wyrzucasz zaschnięte tusze niż puste.
W takich przypadkach laser jest jednak lepszym rozwiązaniem.

Może HP InkTank? Tusz uzupełnia się wlewając go z buteleczki do pojemnika.
W pracy od 3 miesięcy mam taką jako dodatek do lasera i jak na razie fajnie się sprawdza.

chyba kazda firma ma juz model z CISS. Wspomniany Epson e365 ma oryginalny stosunkowo tani tusz w buteleczkach. Kupilem drukarke kilka lat temu i jeszcze ani razu nie kupowalem tuszy :smiley: Poki co tylko raz wlewalem czarny (w komplecie byly dwa). Niestety wada jest zapychanie glowicy - czyszczenie (funkcja drukarki) pomaga ale nie mam pewnosci jak dlugo? A drukuje stosunkowo czesto. Espony slyna tez z tego ze maja pampersa, i licznik - jak licznik wskaze ze pampers jest pelny, to nie da sie drukowac. Poki co u mnie nic takiego sie nie stalo. Wiec generalnie ten albo kolejny z tej serii model polecam.

Wczesniej mialem Pixma IP4300 - do tego strzykawki, nieoryginalny tusz i reseter chipow. A i tak finalnie padla glowica, ktorej wymiana oczywiscie nie ma sensu. Plusem byl fakt, ze sie nie zapychala, i drukowala swietne zdjecia na papierze foto. Miala tez drukowanie dwustronne i bezmarginesowe. Ale napelnianie bylo upierdliwe.

Dziękuję dobre Wąsy. Popatrzę na propozycje jak będę w domu.

Oświeżam temat bo nie chcę otwierać nowego.

Czy ktoś ma HP Envy 6020e albo HP 6075? Fajne toto? Dobre? Nie wiem którą wybrać a dzisiejsze bieganie, żeby wydrukować 15 stron, przelało czarę goryczy.

Jak nie drukujesz dużo i raczej tekst niż kolory, to lepiej laser - tusz nie zaschnie :slight_smile:

3 polubienia

Drukuję bardzo mało więc ten laser mi się kompletnie nie opłaca. Przekalkulowałem to na wszystkie strony, zaczynałem od szukania laserowych.

Właśnie atrament Ci się nie opłaci, bo jeśli nie drukujesz dłużej musisz przeczyścić głowicę. Inaczej zostawi brzydkie ślady na kartce. Czyszcząc głowicę tracisz dużo atramentu. Laser może sobie stać i nic się z nim nie dzieje.

Mam Brothera HL-L23520W - dobry sprzęt za dobre pieniądze.

2 polubienia

Kiedyś za dobre pieniądze*

Przed pandemią kosztowała poniżej 500zł, w promocjach nawet ~400 - teraz 650-700, więc jak nie kupiłem wtedy, tak nie mam do dziś, bo nie chcę nic innego, a nie chcę też przepłacać…

Ale ogólnie to tak - lepiej laser, bo nie staniesz przed faktem, że po długim nieużywaniu nagle tusz odmówi współpracy i tym bardziej będziesz gdzieś biegł wydrukować tych kilka stron…

Nie wiedziałem, że tak zdrożała. Kupowałem chyba w 2019 albo i wcześniej. Szok!

no właśnie, a ja śledziłem ceny od końca 2019 i mam teraz tylko Jeden Wielki Gorzki Żal :confused:

btw. miałem ją także kupić teściom, bo idealnie mieściła się w budżecie, ale jak nagle rosły ceny, to musieliśmy na prędce kupować niższy model, który i tak z 350 podrożał do 500, dramat

Ja mam od 3 lat klasyczną HP LaserJet Pro P1102W i naprawdę sobie chwałę. Czasem drukuje jak opętany kolorowanki dla córki, jakieś dokumenty itp. Czasem leży i 3 miesiące nieużywana i drukuje później bez zająknięcia. Zamienniki tonerów za grosze, do wyboru, do koloru.

Mam nadzieję, że to to: https://www.alza.cz/EN/brother-hl-l2352d-d5248635.htm

@kamilstec @Ptyskju odpiszcie szybko bo mam w koszyku za niecałe 500 zeta. ~0.5DKT.

3 polubienia

Ja polecam HP Samsung Xpress SL-M2026W. Ma WiFi, air print, nfc, tanie tonery i działa :slight_smile:
Tylko nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży, ale poza tym to chodzi jak żyleta.
@Tadek

Tak, to ta. Sorry, odczytałem D jako 0 :open_mouth:

Cyk

Senk ju weri macz

2 polubienia

Kurde jaki steal. Brałbym za tyle. To TA.