Druk 3d

Drukowałem część mechaniczną - stopien skomplikowania na pewno mniejszy niż to co potrzebujesz.
Kosztowało mnie to 30 zł (wydruk z petg, rozdzielczość 0,2mm). Miałem też tańsze oferty od 10 zł za to samo, ale komunikacja była słaba.

1 polubienie

Dzięki za polecenie. Wycenili figurkę na 55zł. Tragedii nie ma.

Podeślij info na priv, zobaczymy co się da zrobić :slight_smile:

2 polubienia

Obserwuję sobie na Twitterze jak ludzie drukują i zrobiłem listę rzeczy, które by mi się przydały, ale nie da się kupić przez mniej lub bardziej customowe wymiary/rozwiązania. Jest tego dużo więcej niż myślałem, więc pewnie w końcu kupię drukarkę. No i teraz dylemat jaki model, bo Anycubic 4Max Pro o jakim tu pisałem, jest niedostępny.

Jeszcze może Ender 3v2, ale ten Chiron out of the box to chyba dużo lepsza opcja (no i dużo większe wydruki)? Albo coś jeszcze innego? Jestem raczej ograniczony do tego, co można kupić na https://www.lazada.co.th ew. https://shopee.co.th, bo koszt importu takiego pudła z innego kraju przewyższa koszt drukarki.

UPDATE:
Już wiem czemu 4Max Pro jest nie do kupienia – bo wersja 2.0 nadchodzi. Mimo wszystko Chiron może robić dużo większe wydruki, więc dylemat co kupić wciąż istnieje🤔.

Anet A8 Plus nie jest bezobsługowa ani bezproblemowa. Widząc Twoje ograniczone możliwości (sklepy) to chyba Ender 3v2 nie jest złym wyborem, ale nie wiem jaki jest w porównaniu do Anycubic bo ich nie znam. Ale Endery też nie są bezobsługowe ani bezproblemowe choć na pewno łatwiejsze niż Anet.

1 polubienie

Na allegro promocja na Ender 3 V2 za 880zł. Polecaliście tutaj i kupiłem. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać.

1 polubienie

Ma ktoś drukarkę 3D i może mi coś odpłatnie wydrukować? dowiadywałem w firmach zajmujących się tym komercyjnie ale pomyłka. Minimum 5 sztuk itp ograniczenia. Ja potrzebuje 2 elementy które składają się na kompletną obudowę, tutaj projekt.

1 polubienie

Może nikogo, ale chciałem się pochwalić moimi modelami, które sobie projektuję od kilku dni. Używam Onshape na iPadzie.

2 polubienia

Fajnie :slight_smile: Uważałbym jednak z drukowaniem rzeczy do kuchni które dotykają żywności. Raz że filament musi być food grade, a dwa że druk powoduje powstawanie mikro rowków gdzie mogą dostać się kawałki żywności i gdzie mogą rozwijać się różne świństwa a porządnie tego nie domyjesz. Możliwe że ironing mogło by pomóc, ale nie próbowałem.

Jestem swiadom tej żywności. Ale kontakt z żywnością będzie rzadki i krótki, więc chyba się za bardzo nie struję jak raz do roku cukier puder zmielę. A jak będzie coś nie tak z doczyszczaniem to wydrukuje się nową pokrywkę. Jestem gotów podjąć to ryzyko.

Projekt figurek @DentystaSadysta, wydruk mój, wyszło całkiem ładnie :smiley:

No i karta płatnicza dla skali:

9 polubień

Zrobiłem sobie obudowę do drukarki, trochę temat DIY Drewno
Właśnie drukuję pierwsze rzeczy z ABS na próbę (bo jednak to nie takie proste i drobny błąd w ustawieniach temperatury i poziomu stołu sprawił, że pierwszy próbny wydruk po godzinie się sfałdował i był do wywalenia). Oczywiście kolejne miniaturki. Tym razem przeciwników, ale niedługo kolejni bohaterowie, bo teraz zacząłem prowadzić własną kampanię. Temat RPG bez prądu

Nie jest może za piękna, ale jest praktyczna i zrobiłem ją w kilka godzin (w czasie rzeczywistym ponad tydzień, ale praca itd)

6 polubień

Panie i panowie,

Jest jakaś szansa żeby ktoś mi wydrukował cztery sztuki tego?

Oczywiście odpłatnie

A nie myślałeś o tym?

My dear jakby te przegrody byly dostepne w wersji 20cm to bym nie pytał :joy::wink:

W momencie wysłania komentarza pomyślałem, że w sumie możesz chcieć taki separator dla niskiej szuflady :sweat_smile:

1 polubienie

Dla wąskiej. Potrzebuję tego do tej szuflady/cargo

Ikea robi separatory do wszystkich Maximer poza tą jedną.

2 polubienia

Generalnie mogę nawet za darmo w PETG jeśli nie masz wymagań co do koloru (biały lub pomarańczowy chyba aktualnie posiadam), ale dopiero w listopadzie bo teraz na projekcie siedzę. Jeśli chcesz konkretny kolor to musiałbym zamówić.

Tylko przypomnij mi się bo mogę zapomnieć

1 polubienie

Mega dziękuję za ofertę! @zefir77 skontaktował się ze mną wcześniej więc nieaktualne.

Duże kudos dla Was obu!

@zefir77 chciałem oficjalnie Ci podziękować. Dividery są pięknie wydrukowane i pasują jak ulał!

Ogromne dzięki!

4 polubienia