Druk 3d

Temat trochę po to by się zorientować czy ktoś u nas się drukiem 3d interesował/zajmował oraz czy być może ma swoją drukarkę w domu :slightly_smiling_face:

Od razu ja się mogę pochwalić że jestem w trakcie budowy takowej :slightly_smiling_face: jeszcze brakuje sporo ale już się silniki kręcą jak należy :slightly_smiling_face:

5lajków

Budowy czyli co? Jak?

no działa to tak że w necie można znaleźć instrukcje co potrzebne jest do zrobienia własnej drukarki 3d, korzystam z jednej z wielu i kompletuje elementy, skręcam je po kolei itd. Bardzo fajne odmóżdżające zajęcie :grin:

Czasami żałuję, że nie mam, ale tak okazjonalnie, że nie ma sensu kupować. Muszę się tylko zorientować gdzie w okolicy drukują. A jakbym miał coś kupić, to pewnie Anycubic 4Max Pro

2lajki

No to kolega zaoszczędził mi tygodni na szukaniu drukarki.

Na moje potrzeby ten Anycubic 4Max Pro to jest bardziej niż idealny i pomyśleć, że już prawie kupiłem taką za prawie £1200.

Czy ktoś z Was posiada taką na stanie?

PS. Prusa drukarki też są popularne.

1lajk

$349 za nie Chińską drukarkę całkiem do mnie przemawia :slight_smile:

Mam od roku Prusę i3mk3 i mogę z całym przekonaniem polecić. Duże community, świetny soft i bardzo dobry support. Drukarka przez cały rok bezproblemowa, a ma co robić. Z kupnem tej mini poczekałbym do pierwszych testów, ale myślę, że i tak będzie lepsza niż wszelkie chińczyki w porównywalnym budżecie.

2lajki

Do czego wykorzystujesz drukarke? Zarobkowo czy czysto hobbystycznie?

Czysto hobbystycznie. Drukuję gadżety do domu, wieszaki, uchwyty, półeczki, naprawiam popsute narzędzia, mnóstwo pierdół dla dzieciaków, generalnie drukarka ciągle chodzi, nawet teraz się drukują nóżki do stojaka do mycia butów motocyklowych.

4lajki

A w czym projektujesz?

Fusion 360