Druk 3d

Na allegro promocja na Ender 3 V2 za 880zł. Polecaliście tutaj i kupiłem. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać.

1 polubienie

Ma ktoś drukarkę 3D i może mi coś odpłatnie wydrukować? dowiadywałem w firmach zajmujących się tym komercyjnie ale pomyłka. Minimum 5 sztuk itp ograniczenia. Ja potrzebuje 2 elementy które składają się na kompletną obudowę, tutaj projekt.

1 polubienie

Może nikogo, ale chciałem się pochwalić moimi modelami, które sobie projektuję od kilku dni. Używam Onshape na iPadzie.

2 polubienia

Fajnie :slight_smile: Uważałbym jednak z drukowaniem rzeczy do kuchni które dotykają żywności. Raz że filament musi być food grade, a dwa że druk powoduje powstawanie mikro rowków gdzie mogą dostać się kawałki żywności i gdzie mogą rozwijać się różne świństwa a porządnie tego nie domyjesz. Możliwe że ironing mogło by pomóc, ale nie próbowałem.

Jestem swiadom tej żywności. Ale kontakt z żywnością będzie rzadki i krótki, więc chyba się za bardzo nie struję jak raz do roku cukier puder zmielę. A jak będzie coś nie tak z doczyszczaniem to wydrukuje się nową pokrywkę. Jestem gotów podjąć to ryzyko.

Projekt figurek @DentystaSadysta, wydruk mój, wyszło całkiem ładnie :smiley:

No i karta płatnicza dla skali:

9 polubień

Zrobiłem sobie obudowę do drukarki, trochę temat DIY Drewno
Właśnie drukuję pierwsze rzeczy z ABS na próbę (bo jednak to nie takie proste i drobny błąd w ustawieniach temperatury i poziomu stołu sprawił, że pierwszy próbny wydruk po godzinie się sfałdował i był do wywalenia). Oczywiście kolejne miniaturki. Tym razem przeciwników, ale niedługo kolejni bohaterowie, bo teraz zacząłem prowadzić własną kampanię. Temat RPG bez prądu

Nie jest może za piękna, ale jest praktyczna i zrobiłem ją w kilka godzin (w czasie rzeczywistym ponad tydzień, ale praca itd)

6 polubień

Panie i panowie,

Jest jakaś szansa żeby ktoś mi wydrukował cztery sztuki tego?

Oczywiście odpłatnie

A nie myślałeś o tym?

My dear jakby te przegrody byly dostepne w wersji 20cm to bym nie pytał :joy::wink:

W momencie wysłania komentarza pomyślałem, że w sumie możesz chcieć taki separator dla niskiej szuflady :sweat_smile:

1 polubienie

Dla wąskiej. Potrzebuję tego do tej szuflady/cargo

Ikea robi separatory do wszystkich Maximer poza tą jedną.

2 polubienia

Generalnie mogę nawet za darmo w PETG jeśli nie masz wymagań co do koloru (biały lub pomarańczowy chyba aktualnie posiadam), ale dopiero w listopadzie bo teraz na projekcie siedzę. Jeśli chcesz konkretny kolor to musiałbym zamówić.

Tylko przypomnij mi się bo mogę zapomnieć

1 polubienie

Mega dziękuję za ofertę! @zefir77 skontaktował się ze mną wcześniej więc nieaktualne.

Duże kudos dla Was obu!

@zefir77 chciałem oficjalnie Ci podziękować. Dividery są pięknie wydrukowane i pasują jak ulał!

Ogromne dzięki!

4 polubienia

jaką teraz drukarkę 3d polecają Wąsy?

To zależy co chcesz drukować. Budżet trochę zakładam, że to nie problem. Masz drukarki FDM (takie z rolką filamentu) i SSLA (żywiczne). Ogólnie, bardzo upraszczając. Te pierwsze są tańsze w eksploatacji, mają zwykle większą objętość “komory” wydruku, są prostsze w obsłudze, nie wymagają “postprodukcji”, ale dają mniej detali, drukują trochę wolniej.
Te drukie dają duuuużo lepszą ilość detali, zwykle mają mniejsze pole wydruku, ale drukują szybciej. Wymagają niestety wypłukiwania i naświetlania po drukowaniu (czyli potrzebują dodatkowego sprzętu, czasu i umiejętności).
Znów uogólniając FDM się sprawdza dobrze przy drukowaniu rzeczy do domu, jakichś zastępczych plastikowych elementów, których nie da się kupić jako części zastępcze (ale pod warunkiem, że nie są bardzo drobne, bo wtedy przewagę będą miały drukarki SLA), a drukarki SLA nadają się np do drukowania miniaturek/figurek do bitewniaków, rpgów itp oraz wszystkiego co wymaga malutkich detali w dużej rozdzielczości.
No i wybór konkretnego modelu to już duży problem. Rozpiętość cenowa jest olbrzymia. Ale chyba można założyć, że do użytku domowego w zupełności wystarczą modele do 2000zł z obu rodzajów drukarek (nie licząc dodatkowego osprzętu do SLA). Przyzwoite sprzęty można już kupić od 1000zł. Polecane marki to np Prusa, Creality (bardziej budżetowo), powyższe do FDM. Oraz Anycubic, Eneloop do SLA.

3 polubienia

@DentystaSadysta pięknie podsumował temat, ja dodam tylko od siebie, że jeśli chcesz sprzęt działający out of the box, to bezkonkurencyjna jest Prusa. Ender też potrafi dobrze drukować, ale dłubaniny jest przy nim jednak więcej. Zaletą Prusy jest też duże community, świetne wsparcie od producenta i bezproblemowa obsługa gwarancyjna (tego akurat też miałem okazję doświadczyć na własnej skórze, wypatrzyłem rysy na prowadnicach wózka, po jednej rozmowie na czacie dostałem bez zbędnego gadania nowe prowadnice). Prusę możesz też upgrade’ować do nowszych wersji za pomocą samodzielnie wydrukowanych elementów i kitu od producenta, możesz też dołożyć MMU czyli przystawkę pozwalającą robić wielokolorowe wydruki. Ja mam Prusę MK3 od 3 lat i nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów. Za to na wcześniejszym Enderze zrobiłem doktorat z mechaniki precyzyjnej, fajna zabawa, ale na dłuższą metę szkoda mi było czasu.

1 polubienie

Absolutnie się zgadzam, bo ja mam Endera 3v2 I drukuje ładnie, ale nie jest to sprzęt out of the box. Przede wszystkim już wydałem pewnie drugie tyle co kosztował na różne ulepszenia do niego.

to ja jako zupelny laik dodam podcast ktorego sluchalem ostatnio, ten oodcinek jest wlasnie o drukarkach 3d. Np ciekawe ze amerykanie kupuja czeskie drukarki :smiley: (@Tadek moze cos wiecej wie…)