Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

a da się taki routerek podpiąć pod hotelowe wifi, żeby siać samemu własną sieć wifi?

Tak to jest jak się na pamięć leci

Przebijam tym argumentem:

Jak hotel nie daje więcej jak paręnaście Mpbs (a zwykle nie daje) to na co Ci AX, poza tym, że ładnie wygląda na papierze :wink:

(oczywiście, jeżeli chcesz tego użyć jako klienta albo repeater w domu to może to mieć więcej sensu, ale w moim przypadku nie ma)

1 polubienie

Dokładnie po to to kupiłem.

Masz tu kilka opcji:

  1. Standard router mode: podpinasz kabel Eth i działa jak normalny router
  2. Repeater: powiela SSID głównego routera
  3. Clien mode: łączy się po wifi do routera a po kablu rozprowadza internet do urządzeń (np. NASa który nie ma WiFi)
  4. Access Point
  5. WISP - łączysz się do Wifi (hotel, lotnisko) a rozsyłasz własne SSID

Właśnie sprawdziłem i popracowałem na WISP przez 2h i działa ok.

2 polubienia

Inna nazwa to MiFi

Nie kłócę się, ale jak wpisujesz “MiFi” w Google to wyskakują głównie mobilne routery na kartę SIM

Zgadza się, ale jeśli zignorujesz sposób zasilania, to zastosowanie tych urządzeń jest praktycznie takie same. MiFi są zazwyczaj małe i lekkie, ale mają mniej możliwości niż Twój router. Niemniej być może nie każdy potrzebuje taki wypas - to warto znać alternatywa

Tylko trzeba się wczytywać w opisy, bo ja mam TP-Link M7200 który jest opisany jako MiFi i za cholerę nie robi własnej sieci z czegoś innego niż karta SIM.

PS: mam deja vu, chyba już to raz dyskutowaliśmy

1 polubienie

Hotel to tylko jeden use case. Może służyć jako repeater albo AP. Przyda się też w połączeniu z modemem USB. Pod spodem “siedzi” OpenWrt

1 polubienie

Wracając do wysoko/nisko umieszczonych telewizorów - kupiłem sobie coś takiego:

i sobie będę wyświetlał choćby i na suficie.
Sprzęt bez androida (ale mam MiBoxa, którego będę podłączał), troszkę słychać wiatrak, ale uruchamia się “od strzała” (LED), ma FullHD, możliwość przykręcenia na statyw (gwint ¼"). Brak zoomu.
Zakup za <450zł, 5 dni z Czech szło.


EDIT - Use case: https://youtu.be/AbyJ_h4xfRQ?t=60

4 polubienia

jest właśnie w promo :slight_smile:

1 polubienie

O właśnie - też kupiłem na promocji -28%

1 polubienie

To trochę bardziej skomplikowane - glinet ma niestety sterowniki w userspace, więc ludzie muszą je reverse engineerować, żeby dało się uzywać czystego openwrt

3 polubienia

A to szkoda, że nie są one upstreamowane. Niestety, nie przyglądałem się projektowi bliżej, aczkolwiek widzę już jakieś zastosowanie u siebie i sam się zastanawiam nad zakupem w przyszłości.

Kupione na błędzie cenowym w Amazonie za 16,99 PLN/sztuka. Przydadzą się do rozbudowy Smart Home, ale muszę podmienić Tasmotę na ESPHome.

4 polubienia

dzis trafilem, moze ktos skorzysta
https://www.pepper.pl/promocje/ikea-tradfri-przycisk-zigbee-726098

2 polubienia

Prezent od żony:

Ja za to żonie kupiłem takie coś:

PS. W iSpot na moją prośbę o Airpodsy Pro2 usb-c, pani zapytała, “czy nie wolę tańszego zamiennika”.

7 polubień

Znaczy się innej firmy czy podróbkę?
Bo jeśli to drugie, to powinno się to zgłosić.

Nie podróbkę.
Proponowała to:

Pewnie premie za wciskanie 3rd party. Ale wiocha w APR coś takiego.
Ale to iSpot, więc w sumie normalka.

2 polubienia