☢️ Chernobyl [serial + podcast - dyskusja]

Ok, założyłem. Oprócz dyskusji wrzucajcie tutaj też ciekawe kąski, które były poruszone w serialu i/lub podcaście!

Serial:

Podcast:

1lajk

Powinienem się tutaj przenieść chyba, ale drugi odcinek Chernobyl trzyma poziom. Równie dobry i mocny co jedynka. Nie mogę się oderwać jak to oglądam.

1lajk

Jest tak dobrze, że ten serial zasługuje na osobny temat, w którym byśmy tylko pisali jaki on jest świetny. :slightly_smiling_face: No nie ma się do czego przywalić.

Chyba będzie trzeba założyć temat do analizowania odcinków i wrzucania ciekawostek. Jak np. oryginalne wideo z tym helikopterem, który uległ wypadkowi w Chernobylu. A po Chernobylu będziemy oglądać Survivora, wszyscy. Tak to będzie działać i wyglądać, jestem pewien.

2lajki

:clap:t2::clap:t2::clap:t2:

Przypominam, że dziś pojawił się Chernobyl S01E02 oraz nowy odcinek Chernobylskiego podcastu!

4lajki

Podcast jest świetny. Bardzo dobre uzupełnienie serialu

1lajk

O kierowniku, bardzo to może być dobre. Organizuje to sobie do rozglądu.

One są związane ze sobą czy można osobno łyknąć serial i osobno podcast?

Niestety - możesz oglądać sam serial albo serial+podcast. Inaczej nie ma to sensu.

@pawelorzech czy podcast jest jakimś uzupełnieniem narracji? Poza tym, że to jest dokument oczywiście, więc ciężko mówić o questach pobocznych :smiley: Ale jak to traktować? Bo nie wiem czy jak oglądam serial to powielaniem treści.

Tak. Uzupełnienie, ale raczej dla fanów prawdziwych - w podcascie masz np. Informacje które rzeczy są nieprawdziwe w serii, a które wręcz zostały wykorzystane sprzed 30 lat. Masz informacje o tym dlaczego. Jak zbierali informacje itd. Bardzo dobry dodatek do serialu.

1lajk

no to mnie zachęciłeś… added

1lajk

83% Metacritic.

https://www.metacritic.com/tv/chernobyl

Ten serial na poważnie staje się czymś bardzo, bardzo dobrym!

@pawelorzech Podcast również bardzo fajny. Dobrze jest nagrany, bo dałem radę na 2.5x smartspeed na lightcie :tada:

2lajki

Interesujące w kontekście serialu i podcastu https://youtu.be/Zr-m_mzdWbk

1lajk

Serial petarda. Nie wiedzialem o podkascie. Nadrobilem i to jest naprawde fajne kombo.
Serial oglada sie naprawde super. Szczegolnie ze ja pamietam tamten czas. najpierw nikt nic nam nie mowil, potem nagle dali plyn Lugola (za pozno ale dobrze ze w ogole dali), potem zakazali wychodzic na zewnatrz i otwierac okna. A bylo naprawde cieplo.
Do konca w wiadomosciach tak naprawde nic konkretnego nie podawali.
Wiekszosc ludzi dowiedziala sie wiecej z radia Wolna Europa (tak bylo cos takiego nadawane z Londynu na dlugich falach)

3lajki

Tak, tak jak zauważył @6ghost9 takie połączenie dwóch mediów, aby zbudować narrację jest naprawdę niesztampowe. Chciałoby się więcej… i pewnie niebawem więcej produkcji będzie również w formie podcastów co tylko może cieszyć. Nie ukrywam, że czekam na zabawę tymi dwoma formami, każda może zachować swoją pewną specyfikę tworząc ciągłość historii.

Wniknięcie w głąb umysłu postaci, zrozumienie pewnych zachowań czy poznanie rozterek mogłoby naprawdę wiele wnieść do plot’u. Oczami wyobraźni widzę podcast np pomiędzy odcinkami Gry o Tron, który jest poświęcony - hipotetycznej - gonitwie myśli

Spoiler Alert

Daenerys przed spaleniem King’s landing wraz z Red Keep

Ale by to było mega,

1lajk

Trochę mi głupio czytać wasze zachwyty, bo ja odpadłam po pierwszych 10 minutach. Ale skoro tak polecacie, to dam mu jeszcze jedną szansę.

Wiesz, tutaj plot napisany był przez życie, więc ciężko mówić o wartkości akcji. Skoro żyjemy i czytamy i nie mamy przy tym 4 rąk to znaczy, że jednak nie było mega pierdolnięcia :radioactive: tylko ‘trochę’ :joy:

1lajk