🇪🇺 Brexit - co o nim myślicie?

Borys znalazl rozwiazanie problemu Irlandii :joy:

https://www.businessinsider.com/boris-johnson-wants-ireland-form-new-union-uk-after-brexit-2019-8?r=US&IR=T

Wiedzialem ze w ktoryms momencie cos odwali. Tylko czekalem :rofl:
Co za koles. Wszyscy sie z niego smieja. Ale ludziom do smiechu nie powinno byc ze ktos taki reprezentuje kraj…

Najpierw przeczytalem, ze Donald ma focha na Danie. Pozniej o pomysle Borysa. Nie wiem czy smiac sie czy plakac, takie czasy…

Problem w tym, że teraz wszyscy się śmieją, a za jakiś czas Irlandia sama może poprosić o taki myk, czas pokaże.

Ta cała sytuacja z Irlandią Północną ma jeden mały plus dla przyjezdnych. Długość pobytu tutaj zlicza się tak jak by mieszkało się w dwóch krajach jednocześnie, co tworzy dodatkową alternatywę.

1 polubienie

najsmieszniej bedzie jak szkocja po brexicie zrobi secesje i powie ze chce do UE:)

1 polubienie

To jest więcej, niż prawdopodobne. Jak było referendum szkockie, to Szkotom było obiecane, że Brexitu nie będzie i raczej tylko dlatego zostali w UK.

2 polubienia

Jak gadałem z kilkom kumplami ze Szkocji to oni powiedzieli, że dzień po brexicie sami zaczną zbierać podpisy pod kolejnym referendum z pytaniem o secesją, przystąpienie do Uni i wprowadzenie euro. Zakładam, że wtedy Unia - żeby podkurwić Brytyjczyków - przyjmie ich w tempie mega przyspieszonym :slight_smile:
Niech będzie twardy i secesja Szkocji, a później jeszcze Irlandia Północna też secesja i do UE. Wtedy z Wielkiej Brytanii zostanie tylko Brytania:)

4 polubienia

Zapominasz o Walii :slight_smile:

O czym? :wink:

3 polubienia

Ciężkie czasy dla @pawelorzech?

Nie jest to prawda co tam piszą generalnie. Ale odpowiadając na pytanie - ja już jakiś czas temu wszystko zrobiłem i mam status prerezydenta więc :man_shrugging:t3:

4 polubienia

Status prezydenta. Najlepiej :smiley:

Dyrektor Prezydent.

4 polubienia

Termin składania wniosków to druga połowa 2020 rok, wiec jest czas. To że zamkną ruch dla obywateli UE końcem października to nieprawda.

1 polubienie

Nie byłbym tego taki pewien, ostatnia wypowiedź Home Secretary na temat wyjścia no-deal wykluczyła okres przejściowy do końca 2020. Szczerze to lepiej jest teraz to zrobić niż czekać do 31.10.

1 polubienie

Ostatni oficjalny email od Home Office sprzed 5 dni:

2 polubienia

Czyli od kilku miesięcy nic się nie zmieniło, dobrze wiedzieć. Póki co mam pre-settled status, ale w sierpniu 2020 minie 5 lat jak jestem w UK i będę mógł złożyć wniosek o rezydenta.

1 polubienie

ja czekam na 31 pazdzierza i kupuje popcorn i cole:)

3 polubienia

Ja też

2 polubienia

W temacie Borysa polecam Johna Olivera

1 polubienie

Jak tam życie w autorytarnym państwie? Wysłać wam KOD?

3 polubienia