🇪🇺 Brexit - co o nim myślicie?

Kocham LWT.
Po TDS Oliver nie mógł trafić lepiej, niż HBO. To, jakie oni kosmiczne pieniądze wydają na jego najbardziej absurdalne pomysły, to jest po prostu bajka. Najlepsza po Survivorze rzecz w TV.

4 polubienia

Ja już normalnie przytyłem od wcinania popcornu, ale to lepsze niż seriale na netflixie produkowane na ilość :smiley:

Jak długo czekaliście na decyzję z home office w sprawie settlement status? Kilkoro moich znajomych czekało ok 3 dni. U mnie minie zaraz 2 tygodnie od złożenia wniosku. Po tygodniu dzwoniłem do nich zapytać co tak długo, powiedziano mi żebym czekał na maila, w systemie nie ma nic co by wskazywało na problem.

1 polubienie

10 minut.

1 polubienie

Ja czekałem chyba że trzy dni. Nie ma reguły chyba.

Nie mylisz tego z Certificate of application?

Chyba tak. Status dostałem następnego dnia jednak.

1 polubienie

Jakies 24h. Zlozylem w niedziele. We wtorek bylo.

Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Motoryzacyjnych (SMMT) alarmuje, że na skutek brexitu tamtejszy rynek się załamie.
Honda zapowiedziała już, że do 2021 r. zamknie fabrykę w Swidon zatrudniającą 3200 osób. Nissan oświadczył, że model X-Trail zamiast w fabryce w Sunderlandzie będzie powstawał w Japonii. Dyrektor generalny BMW Harald Krüger, który apeluje do Borisa Johnsona o „słuchanie biznesu”, prognozował zaś, że jego koncern, w przypadku twardego brexitu, przeniesie część produkcji Mini z Oksfordu do zakładu w holenderskim Nedcar. Peugeot, do którego należy marka Opel, choć na razie nie ma zamiaru wycofywać się z produkcji Astry w Wielkiej Brytanii, to podobnie jak BMW, w razie wyjścia bez umowy, informował, że model może równie dobrze powstać w niemieckim Russelsheim.

Qrde, ten Brexit jest wciągający jak brazylijskie telenowele - niby durne, ale dobrze się ogląda :smiley:

1 polubienie

Gorzej jak siedzisz wewnatrz tego durnego kraju, masz rodzine, dom, prace i patrzysz jak banda oszolomow robi wszystko zeby ta wyspe do ruiny doprowadzic.
Niby smieszne ale tak troche przez lzy cholera,

3 polubienia

Gdyby nie słowo “wyspę” to bym pomyślał, że o Polsce piszesz :smiley:

3 polubienia

W sumie tez prawda. Ja niestety nie sledze dokladnie co sie dzieje w Polsce. W zwiazku z tym nie jestem “na biezaco”.
Nie mam nic w PL i jak gdyby moj duch jest bardziej “kosmopolityczny” niz gleboko patriotyczny. Co skutkuje zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem z mojej strony

3 polubienia

W środę wieczorem brytyjska opozycja wsparta przez 21 posłów z rządzącej Partii Konserwatywnej przegłosowała w parlamencie ustawę zakazującą gabinetowi Borisa Johnsona doprowadzenia do brexitu bez umowy, a następnie Izba Gmin odrzuciła wniosek premiera o przeprowadzenie wyborów na nieco ponad dwa tygodnie przed obecnie obowiązującą datą wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej - 31 października.

Tak jak mówiłem - lepsze niż telenowela. Za kilka(naście) lat (czyli jak już ta szopka się skończy) netflix nakręci o tym serial komediowy :slight_smile:

3 polubienia

Raczej HBO nakręci Chernobyl 2 w UK :joy:

Dzis w pracy uswiadomiono mnie, ze BOJO jest zajebistym strategiem i jest cztery ruchy do przodu przed innymi :see_no_evil:

2 polubienia

Rozbawiło mnie to :smiley:

Ja mam propozycję. Wyślijcie ją tam gdzieś do królowej czy kogoś, bo mam wrażenie, że jest genialna w swojej prostocie.

Brexit ma nastąpić 31 października. Następuje tak czy inaczej.

Moja propozycją jest taka. Ogłosić dzisiaj referendum o PRZYSTĄPIENIU UK do UE na 1-go listopada.

Wyniki poznamy 2-go listopada.

Czyli nawet gdyby miał być “rozpiździel” i wyjście bez umowy, jeśli obywatele nie będą tego chcieli, rozpiździel potrwa 2 dni i potem UK wchodzi do UE na takich zasadach, na jakich jest w niej dzisiaj.

To moim zdaniem o tyle dobre rozwiązanie, że nie przeprowadza się drugiego referendum za wyjściem i wyjście miało miejsce. A jednocześnie daje się ponownie głos ludziom.

:grin:

1 polubienie

Czy tylko mi się wydaje, ze ten Brexit się rozejdzie po kościach? Mam wrażenie, ze Boris ten proces jeszcze przyspieszy, bo tak ludzi wkurzy, ze znajdzie się sposób na nowe referendum.

1 polubienie

Od jakiegoś czasu uważam, że sprawa skończy się referendum. Zmarnowane ponad 3 lata, brexit zaraz pochłonie trzeciego premiera, ludzie zaczęli ten bałagan i powinni go zakończyć. Oczywiście przed tym powinna być wydana gruba kasa na edukację obywateli po co idą do urn i z czym będzie się to wiązało, a nie tak jak w 2016 że połowa ludzi za wyjściem łyknęła hasło £350 mln tygodniowo na NHS.

1 polubienie

Z takiej praktycznej strony, ja planuję w ostatnim tygodniu października wycofać większość swoich środków z Revoluta. Nie trzymam tam jakichś zawrotnych kwot, ale z drugiej strony lubię dywersyfikację i mieć swoje aktywa rozproszone.

Czytałem oświadczenia Revoluta, że jest gotowy na brexit i ma założoną spółkę finansową w jednym z krajów UE poza UK, ale ja wolę dmuchać na zimne i w spokoju przeczekać ewentualne zamieszanie, po czym ewentualnie znowu korzystać.

Co za burdel :confused:

2 polubienia