Brave

Aż dziwię się, że jeszcze nie było tu tego tematu.
Od jakiegoś czasu korzystam z Brave na telefonie i pececie. Jestem całkiem zadowolony z przeglądarki, ale za mało o niej wiem. Może ktoś z Was też korzysta i podzieli się informacjami i przemyśleniami na ten temat :wink:

2 polubienia

Korzystam na komputerze, zostawiłem Chrome narzeczonej do używania, a sam mam Brave. Nie mam już problemów z wylogowywaniem/logowaniem na rożne serwisy, których używamy razem. :slight_smile:

Jedyne czego mi brakuje, to brak synchronizacji otwartych kart między PC/iOS. :frowning:

2 polubienia

W pracy korzystam (przerzuciłem się z Firefoxa) w domu została Opera ponieważ nie ma szybkiej możliwości eksportu do Brave. Generalnie korzysta mi się dobrze chociaż ma jedną WIELKĄ wadę. Po aktualizacji znikają wszystkie otwarte karty (co boli bo przeważnie pracuje nad kilkoma projektami i mam średnio tak z 200/250 otwartych kart)

4 polubienia

Nie korzystam z przeglądarek opartych na Chromium, ale sprawdź sobie wtyczkę OneTab. “Spakuj” do tej wtyczki wszystkie otwarte karty przed aktualizacją Brave, a po “rozpakuj”.

Muszę poszukać czy jest możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji bo inaczej średnio mi się uśmiecha pamiętać o takiej funkcjonalności.

Na pewno masz wszystko w ustawieniach ok? Bo mi nie przydarzyło się abym stracił karty a biorąc pod uwagę że mam aktualną wersję przeglądarki to raczej się aktualizuje.

Ktoś wie może cz coś zmieniło się w tej sprawie:

Bo osobiście trochę mnie to odrzuciło do tej przeglądarki.

A wiadomo coś na temat zbierania BATów i reklam? Bo chyba w naszym kraju kwitnącej cebuli to nie do końca działa

BTW. Polecaliśmy Brave kiedyś w podcaście, ale… Nie wiem na ile ktoś chce się bawić w oddzielanie dzieła od twórcy:

1 polubienie

Od dziś jeśli ktoś korzysta z Brave, to może dawać tipy przez BAT. Oraz jeśli ktoś skorzysta z tego linku i zainstaluje Brave, a potem będzie korzystać, to się jakiś bonus dostaje. Ale nie wiem. :smiley:

2 polubienia

Jest wersja portable? XD

Ja nie ufam takim projektom. Za dużo widziałem zeby eksperymentować ze swoimi danymi.

Update: i bynajmniej nie chodzi mi od razu o złe intencje twórców

Jest Portapps - Brave™ portable

Pojawił się nowy gracz - CCleaner Browser

Cytat CCleaner Browser bazuje na popularnym silniku Chromium . Firma Piriform Ltd zadbała o obecność wszystkich lubianych przez internautów funkcji . Program oferuje szyfrowanie HTTPS, tryb prywatny, ale także automatyczne blokowanie reklam, flasha oraz blokowanie skryptów śledzących aktywność w sieci.

Źródło: https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/36389-ccleaner-browser-to-nowa-przegladarka-dla-milosnikow-czystosci-i-bezpieczenstwa.html

PiriForm, PiriForm… to ci co których narzędzie do porządkowania i optymalizacji systemu operacyjnego, zostało wykorzystane przez cyberprzestępców jako nośnik niebezpiecznego kodu ?
I którzy w wersji 5.45 usunęli opcję wyłączenia programu? I którzy zbierali dane “w celu lepszego wglądu w interakcje użytkownika z programem”, ale nie powiedzieli gdzie będą gromadzone oraz jak chronione ?

Chyba nie jestem przekonany…

5 polubień

BTW. Dwa miesiące korzystania z Brave. Efekt?

01

1 polubienie

Szkoda że w PL to nie działa😕

Nie? Niby coś się zbiera

image

3 polubienia

Brave zyskał dzisiaj (a przynajmniej nie kojarzę tego wcześniej) bardzo fajny feature mianowicie grupowanie stron. Jeżeli na danej stronie otworzysz link za pomocą wciśnięcia scrolla lub PPM->otwórz w nowej karcie to obie karty stworzą nową grupę. Nie jest to co prawda legendarne grupowanie kart ze starej Opery ale trochę porządku robi.

image

2 polubienia

Instalując Brave na iOS dostajecie 20 BAT za darmo. Jeśli nie wiecie co z nimi zrobić, możecie wejść na stronę yeswas.pl i zrobić dwukrotny datek wysokości 10 BAT. :see_no_evil:

2 polubienia

Do osób mieszkających w Polsce - działa Wam Brave Rewards? Mam wszystko skonfigurowane i ustawione 5 reklam na godzinę a jak na razie nie miałem ani jednej reklamy.