Autka kochane

Osobiście uważam jeżdżenie jakimkolwiek samochodem po mieście objawem ciężkiego masochizmu.

No chyba, że Uberem czy inszym Boltem.

Jakbym miał jeździć po Pradze to bym sobie sprawił Mini Coopera albo jakiegoś ultrabrzydkiego Smarta.

5 polubień

Corolla sedan jest praktycznie tej samej długości co Combi, to prawda :smile: i niewiele krótsza od nowej Camry

Ale ja akurat mam Hatchbacka

1 polubienie

Trochę szok dla mnie, że nie ma tutaj żadnego VW ani Skody :astonished:

Myśle, że gdyby zawęzić tylko do Europy to by były wysoko.

A co do fiutków to chyba do nich dołączę. Tzn moja żona. Przymierzamy się zmienić scale na karoq albo kamiq.

1 polubienie

VW i Skoda to jednak głównie tylko Europa.

1 polubienie

5 polubień

kurde fakt rozpędziłem się, czyli nie wychodzi tak różowo jak jeszcze raz policzyłem.
dzięki, bo teraz przez chwile się po zastanawiam nad tą Teslą:)

o kurde to znaczy ze jestem fiutem podwójnym, bo Yukon to dość duży SUV, a xc40 to mały SUV’ik ale i tak liczą się jak dwa:)

delikatny offtop:
SUV - duży SUV
suv - mały SUV’ik
koniec offtopa

3 polubienia

11 polubień

I dalej przesłaniają świat, pieszych i inne auta kierowcom zwykłych osobówek. Ha tfu.

Tylko z tym stałym 4x4 to nie do końca prawda. Właśnie stare suvy miały częściej 4WD, a nie AWD.

Z mojej wioski nie dojadę do biura w Krakowie żadnym Boltem czy Uberem. Pociąg niby jest, ale jedzie ponad dwie godziny i dojeżdża na dworzec o 9:30. Drogą krajową nie jeździ żaden zbiorkom. Busiarzy pominę zasłoną milczenia.

Czyli jeździsz z przymusu a nie dla przyjemności jeżdżenia po Krakowie. Po Krakowie nikt nie jeździ dla przyjemności. Żodyn.
Jak dojeżdżam do Krakowa to pierwsze co robię to znajduję parking, żeby nie musieć poprzegryzać sobie żył.

Ostatnio stałem w korku na Alejach o 2:00 w nocy.

Mój ulubiony korek w Krakowie to korek na obwodnicy, zbudowanej po to żeby nie stać w korkach w Krakowie.

7 polubień

Hejka. No to wjade na pelnej … (i tak dalej)
Czy ktos z Was mial do czynienia z takimi dwoma autami: Audi Q4 e-tron (prawdopodobnie 40), i Volvo XC40? Oba pelne elektryki. Bo nie sadze ze ktos juz ma BMW i4 :laughing:
Generalnie gdyby na BMW nie trzeba bylo czekac rok albo dluzej to by pytania nie bylo :grin:

Odpowiadam na pytania ktore nie padly ale i tak to zrobie. Nie moge wybrac Tesli, VW i Skody. Hyundai i Kia mnie nie interesuja. Mercedes ma jakis smieszny zasieg jak sie czyta oficjalne papiery, a co dopiero w normalnym uzytkowaniu.
Z rozsadnych dostepnych mam jeszcze Toyotye, lexusa i Jaga.

W Toyocie odpadaja kola :joy:

Najlepiej umow sie na jazde.

https://www.speakev.com/forums/

Grupy na fejsie jeszcze polecam.

4 polubienia

hmm chłopaki tam, gdzie dostałem Tesle powiedzieli:

  • Mieczysław - odpuść sobie nie ma szans na twoja konfiguracje w ciągu po roku
  • Volvo - coś w sofcie jest nawalone i samochodu jest irytujący, jest coś mocno nie tak i ziomy nie potrafią powiedzieć co
  • Tesla - fura dla “Ciebie” ale i tutaj sobie dopowiedz co cię będzie wkurwiało (opisze pewnie w weekend)
  • reszta nic nie wiem nic nie słyszałem.

docelowo nie biorę elektryka, mimo że tanio, Tesla Y mi się podoba, ale to później napisze dlaczemu:) jeszcze daje sobie kilka dni, a może jednak…
:slight_smile:

Tak tez zrobie. ale nie mam czasu szlajac sie po wszystkich salonach, dlatego fajna by byla jakas szortlista.
Dzieki za link do forum, moze sie czegos dowiem.

1 polubienie

Wez pod uwage Ioniq 5, ma dobre review i nie jest tak paskudny jak KIA EV6.

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne to obecnie mam od Etnia Barcelona i szerze? Raybany, które utopiłem w strumyku, przy Etni wydają się tanie i plastikowe. Polecam!

Ja mam na odwrót. EV6 podoba mi się dużo bardziej niż nowy Ioniq :wink:

1 polubienie

Widzialem review. Ale tez napisalem w swoim poscie “Kia i Hyundai odpadaja”. Moze jestem burak, albo mozna nazwac to jak sie tylko chce, ale po Mercedesie i BMW to moje wewnetrzne ja nie chce tych marek :laughing: