Apple 🍏

Generuje mi recovery kod, niby jest wlaczony. Nie moge przejsc dalej bo musze miec wlaczone account recovery. Odbilem sie :man_shrugging:

ADP nie, ale zewnętrznych kluczy U2F (Yubico) używam z powodzeniem od kilku tygodni - w Apple 2FA.

1 polubienie

Potwierdzam, fizyczne klucze dzialaja bez problemu.

2 polubienia

Aktywowałem w pierwszym dniu ADP. Nic nie zniknęło, wszystko działa jak wcześniej :slight_smile:

W Polsce jest apka Apple Support?

2 polubienia

Jest. Dziala. Uzywalem.

1 polubienie

Ja od pierwszego dnia bety 16.3. Niby działa choć wolałbym żeby jaśniej i bardziej stanowczo mi powiedzieli „usunęliśmy twój stary nieszyfrowane e2e backup i masz tu nowy” albo „zaszyfrowalismy e2e wszystkie twoje dane”.
Dziala bez problemów, ale ten setup mnie zdenerwował.

2 polubienia

Jest. Umawiałem nią wizyty w autoryzowanych serwisach.
Autoryzowane serwisy nic o tym nie wiedziały :person_shrugging:t2:.

3 polubienia

Siri dodaje mi przypomnienia do listy zakupów, konkretnie tutaj jest to opisane. Macie ten problem?

12 polubień

@piotrek69 Ty czasem nie szukałeś czegoś, żeby nie nosić Apple watcha na ręce a dalej zapełniać kółka? Może Cię zainteresuje to?

Bez mierzenia pulsu to tak sobie będzie dzialac.
Ale pracuje nad tym, bo decyzje już podjąłem. Teraz szukam tylko optymalnego rozwiązania.

1 polubienie

Właśnie miałem pytać “co z Piotrkiem, dawno nie odpisywał”

Bo nie po to przychodzę w moje szczęśliwe miejsce, żeby czytać jakieś rasistowskie bluzgi. Bym sobie założył konto w truth social, jakby mi ich w życiu brakowało. Musiałem sobie zrobić przerwę i uzupełnić zapasy narkotyków.

5 polubień

Ale to ja teraz i już wszystko wróciło do normy

IMG_2962

2 polubienia

Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak by wyglądał ajfon z Androidem to można tutaj

No mnie nie przekonali. Ale pomysł ciekawy :slight_smile:

2 polubienia

Hejka,

piszę w dość nietypowej sprawie, bo o bugu w wersji macOS 13.3 i 13.3.1. Kiedy dzwonimy na Macu z FaceTime w trybie wertykalnym, kamera jest bardzo mocno zbliżona na twarz, jakbym miał zaraz dotknąć twarzą wyświetlacza xD. Jest to bardzo drażniące, zwłaszcza kiedy wygodniej jest nam zadzwonić z laptopa niż z telefonu.

Jeśli macie profil bety macOSa to możecie zgłosić ten problem, opisałem go szerzej na redditcie (można upvote’ować dla rozgłosu :wink:).

Dzięki!

1 polubienie

Okej, jeden redditowiec mnie olśnił i okazało się, że istnieje internetowy odpowiednik Feedback Assistant. Jakoś tak wcześniej myślałem, że trzeba mieć profil bety, a jednak nie :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Możecie tam też zgłaszać inne bugi, a ja schowam się zaraz pod ziemię, bo nie zrobiłem nawet zbyt dobrego researchu w tym temacie…

Co do tego to nawet bety nie trzeba mieć. Normalnie te aplikacje są ukryte, lecz można wymusić otworzenie feedback na iPhone poprzez skróty, a na MacOS poprzez wejście w /System/Library/CoreServices/Applications/Feedback\ Assistant.app. Można od razu wysłać system diagnose do apple. Pozdrawiam :grin:.

2 polubienia

@piotrek69 zrobiłem to na ipadzie

I działa. Draństwo się nie zoomuje.

@pawelorzech forumowy chat na ipadzie jest nieużywalny bo chowa się za klawiaturą i nic się z tym nie da zrobić.

2 polubienia