Apple 🍏

kurde, a w UE o 10EUR, faktycznie :smiley:

Potwierdzam. Działa.

Aby działało trzeba mieć system w wersji 16.3 i na homepodach i na telefonie/tablecie (wyświetlającym apkę Home). Homepody mini podają zarówno temperaturę jak i wilgotność.

2 polubienia

Przez to, że nowy duży home pod wspiera matter może być fajną bramką Smart home.
Bo będzie można kupić sobie jakieś akcesoria 3rd party oparte o matter i będą działać.

Znając Apple, chuja będą działać.

Ależ przecież HomePod mini też wspiera Matter

1 polubienie

image

1 polubienie

Hehe, I’m not the only one

4 polubienia

no to mam termometr w każdym pomieszczeniu:)
#fuckyeah

4 polubienia

Zastanawia mnie czy czujniki będą dostępne w HA po aktualizacji.

Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego IPad mini 6th gen jest w stanie wykrzesać z siebie 4K@30Hz wyłącznie po donglu USB-C to HDMI lub kablu Apple Thunderbolt 3?

Wszystko inne działa na normalnym kablu 10Gbps; iPad po podłączeniu do monitora krzesa maks 1080p.

Chciałem tylko pochwalić Apple.

Magnetyczne akcesoria do telefonu to całkiem miłe udogodnienie. Zwłaszcza ładowarki.

8 polubień

Drodzy Wąsacze, użytkownicy jabłuszek.
W tej chwili mam słuchawki bose qc35 2 i są super do momentu kiedy chcę korzystać z więcej niż jednego urządzenia.
Czasami kiedy coś zagra na telefonie wyłączy dzwięk z laptopa i pomaga dopiero restart słuchawek. Czasami łączą się z zegarkiem a nie z laptopem , czasami nie z tym laptopem którego mam otwartego. I tutaj jak rozumiem chip h1 robi robotę, czy ktoś może to potwierdzić że przełączanie działa? Nie ma większych problemów?
I teraz się zastanawiam. Chciałbym jakieś nowe słuchawki, muszą mieć anc, a ze względu na wąskie kanaliki słuchowe douszne odpadają.
Nie wiem czy jestem gotowy na airpodsy max. To dalej kosztuje tyle co laptop. Czy Beaty Solo pro są okej? Czy warto się bawić w słuchawki z chipsetem w1? Czy jebać biedę i iść w airpodsy max?
Jakieś rady?

a moją być dokanałowe? Airpods Pro 2 mają wszystko czego potrzebujesz.

No właśnie nie chcę, od dokanałowych mam często zapalenie ucha.

1 polubienie

Mam WH-1000XM5, które potrafią łączyć się z wieloma urządzeniami (dwoma). Działa to podobnie jak w airpods, ale jeśli masz przy sobie lapka, telefon i tablet to połączą się z dwoma z nich. Jeśli chciałbyś podłączyć się do trzeciego, wystarczy wywołać próbę połączenia w ustawieniach, a jedno ze źródeł, z którymi połączone są słuchawki, zostanie zastąpione przez to, które nawiązuje połączenie. Okazuje się, że wcale nie potrzeba sprzętu z jabłkiem, żeby dobrze to działało. I piszę to ja, obłożony sprzętami z Cupertino

Mam nadziej, ze w XM5 dziala to lepiej nie w XM4 ? W czworkach dosc czesto drugie urzadzenie sie rozlacza i podlacza na nowo, co jest dosc denerwujace.

Czyli tak samo jak moje bose, a chciałbym poziom wyżej.

No to tylko AirPods Max.

Airpodsy Max mają za to mikrofon, który nie nadaje się do biura, bo zbiera wszystko co się dzieje na około. Dodatkowo jest minimalne (ale zauważalne) opóźnienie, które daje się we znaki podczas oglądania filmów. ANC zostało osłabione i nie jest już takie znakomite (choć nadal dobre). No i to „wspaniałe” etui, które nie chroni słuchawek i trzeba zakupić coś do transportu…

Samo przełączanie pomiędzy urządzeniami działa dobrze, dźwiękowo dużo lepsze od xm5 i bose (qc700, 45). Bliżej im do np. b&o hx, które jednak grają równiej i przyjemniej, mają lepsze mikrofony, ale gorsze anc. Jednak praca z wieloma urządzeniami ssie. Ja mimo wymienionych wad zostałem z Maxami właśnie ze względu na najlepszą integrację z ekosystemem apple, choć jeśli chodzi o jakość dźwięku ciągle czuję pewien niedosyt.

2 polubienia

Ktoś już testował Advanced Data Protection w iCloudzie?