Apple 🍏

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam wątku powiązanego z Apple Event 2020. Jeśli jednak takowy istnieje, to proszę wybaczyć i wyprowadzić mnie z błędu.

Kto dziś ogląda konfe? Co myślicie o zapowiedzianych nowościach? AirTags brzmi trochę jak skok na kasę, ale moze to tylko wrażenie i na konfie okaże się super innowacyjnym urządzeniem :stuck_out_tongue: To samo myślę o pakiecie One. Mam wrażenie, że zbierze wszystkie usługi do kupy i teraz będzie “płać za wszystko albo za nic”.
Mam ogromną nadzieję na apple news w Polsce. Może z racji ww pakietu postanowią to u nas zrobić :stuck_out_tongue:

Szkoda, że nie będzie iPhonów, na to bardzo czekałam ale cieszę się, że będą tablety (delikatnie zastanawiam się nad kupnem ipada, ale na razie tylko sie zastanawiam).

3 polubienia

O prosze, faktycznie, temat nie powstał. My w ogóle z Wojtem będziemy oglądać, zaraz potem będziemy nagrywać podcast!

6 polubień

Elegancko! Czekam mocno na podcast.

Ja już popcorn mam kupiony, znajomych zaproszonych, bedzie wspolna nerdoza wieczorkiem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja już przelałem piniondze na konto do wydawania piniendzy, chcę dziś zegarek

6 polubień

Akurat będę w pracy w trakcie eventu, ale dla mnie to jest zapowiedź tego, co kupię po premierze Iphone 12.
Bo pieniądze na zegarek czekają cierpliwie, ale bez sensu kupować zegarek, jak się nie ma telefonu :wink:

Z dużym zaciekawieniem bedę zerkał na nowego ipada air. Właśnie dzisiaj zainicjowałem zwrot ipada pro, bo przekonałem się, że jednak duzo za wcześnie na to, żeby to było dla mnie sensowne narzędzie do pracy, ale pomocniczo/rozrywkowy air - czemu nie :wink:

2 polubienia

Od siebie dodam, że czekam głównie na AirTags oraz nowego iPad’a Air. Jak będzie fajne rzeczy oferował to wystawiam swojego MBA na sell i przechodzę na #iPadOnly

1 polubienie

Eeee tam, kwestia do czego komputeraz uzywasz - ja jestem #ipadonly od jakiegos czasu w prywatnym zyciu i nie odczuwam braku komputera.
Ba, przez dlugi czas pracowalem tylko na ipadzie, bo moja praca opierala sie glownie na podlaczeniu sie do maszynki udostepniajacej swoj pulpit i do tego nic wiecej niz ipad nie bylo mi potrzebne :smiley:
PS uzywam ipad air 3 + smart keyboard + pencil

1 polubienie

Ja właśnie mam iPad’a 6th gen (też z pencilem), ale od dobrych 6 miesięcy przejęła go żona… A laptopa do np. Nauki do obrony magisterskiej czy przeglądania treści (by większy ekran był, niż w 8 Plus i wzorku nie męczył) to mi się średnio chce odpalać. Stąd pomysł na przejście #iPadOnly w życiu prywatnym.

Obejrzę pewnie konferencje. Choć czekam na iPhony. Mój leciwy (3-4 lat!) Xiaomi niedawno się (zupełnie sam :wink: rozbił. Po roku używania iPada air zostałem przekonany do przeniesienie się do sadu i z tel.

Tylko nie jestem przekonany do wydania ponad 3 tyś. na tel. Może jakaś używania 11 taniej?

Ja odpadłem - photoshop dalej troche upośledzony na ipadzie, programować ciężko, multitasking dalej przecietny. To jest swietna maszynka do rysowania, notowania, być może pisania. Ewentualnie świetna alternatywa dla ludzi mega mobilnych, ale w moim przypadku produktywność spadła straszliwie. W moim perzypadku mega zbyt szybko na nawet myślenie o ipad only, a myślałem że będzie lepiej, głównie biorac pod uwagę, że miałem i pena, i nowa super magiczna klawiaturę (fajna zabawka BTW).

Niby można tak żyć, ale co to za życie :wink: Potrenuję cierpliwość… tym razem :smiley:

1 polubienie

No iPad air ma większy ekran :joy:
Swego czasu pracowałem na laptopie 11" więc tutaj niewielka różnica jest.

2 polubienia

o ktorej i gdzie? :slight_smile:

1 polubienie
4 polubienia

Ja ostatni rozdział magisterki pisałem na iPad 6th gen + klawiatura Logitech Keys-to-go.
Bardzo miło ten czas wspominam.

1 polubienie

Ja tez w IT, ale to wszystko zalezy od specyfiki pracy. Jakbym mial stawiac lokalnie jakies maszyny wirtualne zeby robic PoC jakis rozwiazan to wiadomo, ze ipad sie nie nada. Ale moj pracodawca obecny wymaga, by wszystko bylo robione na firmowych srodowiskach dev/test/stage i nic nie bylo stawiane lokalnie, co tak naprawde oznacza, ze do pracy potrzebuje klienta ssh + przegladarke :smiley:

2 polubienia

faktycznie zmienia postać rzeczy :smiley:

Kuuuurde, ja to się serio już nie mogę doczekać. Jak będzie fajny ten nowy iPad Air to będę go chapsał jak Reksio szynkę albo dzik trufle. :grin:

Ps

A dlatego Air, ponieważ uważam, że potencjału tego, co oferuje iPad Pro w życiu bym nie wykorzystał, a dopłacać pewnie z 1500-2000 pln tylko po to, by mieć Pro (ciut lepszy procek, grafikę, wyświetlacz) to tak nie za bardzo mi się widzi.

5 polubień

Przez Ciebie mam coraz większą chętkę na tego aira :DD

1 polubienie

Miałem oglądać ale chyba się nie uda bo córka chora, liczę na apple watch to może zamienię swojego Series 0 na nowszy, a i air tags też by się przydało bo już od dłuższego czasu wstrzymuję się z zakupem zastępczych tiles. Z iPada korzystam sporadycznie więc Air 2 mi styka, a macbook mam jeszcze dobry :wink:

ja tez watpie ze bede ogladal na zywo, ale zawsze mozna obejrzec nagranie. W koncu to nie zawody sportowe :slight_smile:

2 polubienia