#305 - Czas na prawdziwą pracę

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/305-czas-na-prawdziwa-prace/

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:00:47 — 50.9MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

2lajki

Pierwszy

2lajki

Kurde, brakuje mi jakiegoś tematu o fizycznych tech sprzętach. Kiedyś to było xD

2lajki

Nic ciekawego ostatnio nie ma do kupienia

Co do wyszukiwarek, próbowałem startpage, nie dał rady, próbowałem ddg, nie dało rady… Teraz czas na Qwanta i póki co to się sprawdza najlepiej. Choć nie wiem czy to koniec poszukiwań :wink:

Czego ci brakowało w DDG? Z ciekawości pytam.

Używam MullvadVPN od 4 miesięcy i zgadzam się z Dyrektorem. Super serwis.
Znalazłem go na:

2lajki

Miałem problemy z jakimkolwiek wyszukiwaniami z które nie były suchym szukaniem strony internetowej, albo osoby/filmu. Wszelkie szukanie problemów, bardziej złożonych pojęć i grafik zazwyczaj dawały dość losowe wyniki niestety.
Może jeszcze kiedyś spróbuję, ale póki co to wpisywałem coś w ddg, sprawdzałem wyniki, brałem głęboki oddech i wchodziłem na Googla :wink:

DDG ma inne wyniki niż G! bo nie generuje ich pod Ciebie. Z jednej strony to gorzej, bo dostajesz mniej tego co Cię konkretnie interesuje, z drugiej lepiej, bo G! automatycznie zawęża wyniki do tego, co Ci powinno pasować przez co nie dostajesz wszystkich informacji a jedynie przefiltrowany wycinek.
No i pamiętaj, że bardzo dużo zależy od jakości wpisanego hasła :smile:

@pawelorzech: “Mullvad jest jedynym VPNem, który wspiera Wireguard”.

Nieprawda. Dwa lata temu właśnie dla Wireguard wziąłem dla testu AzireVPN, który miał go w wersji beta za darmo udostępniony, a później właśnie Mullvad. Od roku nad wprowadzeniem tego protokołu pracuje NordVPN, ale póki co nie zanosi się aby udostępnili możliwość korzystania z niego. To że Wireguard zjada mniej baterii mi się bardzo spodobało, ale jest on cały czas w fazie rozwojowej i nie jest do końca bezpieczny oraz nie zapewnia w pełni prywatności. To też wstrzymuje inne firmy przed korzystaniem z niego.

btw w Azire jako login nie ma się numerów (chociaż można), tylko wymyślony przez siebie login, podanie adresu mailowego jest opcjonalne i podobnie jak Mullvad są ze Szwecji i można u nich płacić crypto oraz gotówką w kopercie, a przy okazji mają niższe ceny i swoje aplikacje (apka na iOS jest w fazie beta).

edit:

2lajki

O, dzięki za sprostowanie!

I teraz nie wiem co lepiej Azire czy Mullvad xD.

Azire ma mniej serwerów do wyboru, tylko kwestia czy faktycznie potrzebujesz te setki co są w Mullvad oraz czy cena jest istotna.

1lajk

Ja z powodu ‘szerokości’ wyszukan nie skreślam alternatywnych wyszukiwarek, a dalej szukam. Jednak właśnie ddg przy szybkim wyszukiwaniu aż zbyt mało konkretne wyniki pokazywał. A mi się nie chce bawić w bardzo precyzyjne wpisywanie zapytań jak coś na szybko chce sprawdzić. Co ciekawe qwant wydaje się radzić sobie lepiej z wyłapywaniem kontekstu.

A wiesz, że z poziomu DDG możesz użyć
g! zapytanie
I mieć wyniki z googla z zachowaniem większej prywatności niż bezpośrednio? :smile:

1lajk

To brzmi obiecująco. Muszę na to zerknąć :wink:

O kurde to ja zawsze myślałem że icloud jest szyfrowany. :poop:

No i jestem w kropce. Odrzuciłem plany kupienia NASA. Teraz chyba powinienem wrócić do tego pomysłu :frowning:

To może SpaceX?
:troll:

9lajków

Ja tylko chciałbym się przyczepić ze 10% z 24h to nie są 24 minuty :wink:

8lajków

xDDDDD