#305 - Czas na prawdziwą pracę

Originally published at: #305 – Czas na prawdziwą pracę – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:00:47 — 50.9MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

2 polubienia

Pierwszy

2 polubienia

Kurde, brakuje mi jakiegoś tematu o fizycznych tech sprzętach. Kiedyś to było xD

2 polubienia

Nic ciekawego ostatnio nie ma do kupienia

Co do wyszukiwarek, próbowałem startpage, nie dał rady, próbowałem ddg, nie dało rady… Teraz czas na Qwanta i póki co to się sprawdza najlepiej. Choć nie wiem czy to koniec poszukiwań :wink:

Czego ci brakowało w DDG? Z ciekawości pytam.

Używam MullvadVPN od 4 miesięcy i zgadzam się z Dyrektorem. Super serwis.
Znalazłem go na:

2 polubienia

Miałem problemy z jakimkolwiek wyszukiwaniami z które nie były suchym szukaniem strony internetowej, albo osoby/filmu. Wszelkie szukanie problemów, bardziej złożonych pojęć i grafik zazwyczaj dawały dość losowe wyniki niestety.
Może jeszcze kiedyś spróbuję, ale póki co to wpisywałem coś w ddg, sprawdzałem wyniki, brałem głęboki oddech i wchodziłem na Googla :wink:

DDG ma inne wyniki niż G! bo nie generuje ich pod Ciebie. Z jednej strony to gorzej, bo dostajesz mniej tego co Cię konkretnie interesuje, z drugiej lepiej, bo G! automatycznie zawęża wyniki do tego, co Ci powinno pasować przez co nie dostajesz wszystkich informacji a jedynie przefiltrowany wycinek.
No i pamiętaj, że bardzo dużo zależy od jakości wpisanego hasła :smile:

@pawelorzech: “Mullvad jest jedynym VPNem, który wspiera Wireguard”.

Nieprawda. Dwa lata temu właśnie dla Wireguard wziąłem dla testu AzireVPN, który miał go w wersji beta za darmo udostępniony, a później właśnie Mullvad. Od roku nad wprowadzeniem tego protokołu pracuje NordVPN, ale póki co nie zanosi się aby udostępnili możliwość korzystania z niego. To że Wireguard zjada mniej baterii mi się bardzo spodobało, ale jest on cały czas w fazie rozwojowej i nie jest do końca bezpieczny oraz nie zapewnia w pełni prywatności. To też wstrzymuje inne firmy przed korzystaniem z niego.

btw w Azire jako login nie ma się numerów (chociaż można), tylko wymyślony przez siebie login, podanie adresu mailowego jest opcjonalne i podobnie jak Mullvad są ze Szwecji i można u nich płacić crypto oraz gotówką w kopercie, a przy okazji mają niższe ceny i swoje aplikacje (apka na iOS jest w fazie beta).


edit:

2 polubienia

O, dzięki za sprostowanie!

I teraz nie wiem co lepiej Azire czy Mullvad xD.

Azire ma mniej serwerów do wyboru, tylko kwestia czy faktycznie potrzebujesz te setki co są w Mullvad oraz czy cena jest istotna.

1 polubienie

Ja z powodu ‘szerokości’ wyszukan nie skreślam alternatywnych wyszukiwarek, a dalej szukam. Jednak właśnie ddg przy szybkim wyszukiwaniu aż zbyt mało konkretne wyniki pokazywał. A mi się nie chce bawić w bardzo precyzyjne wpisywanie zapytań jak coś na szybko chce sprawdzić. Co ciekawe qwant wydaje się radzić sobie lepiej z wyłapywaniem kontekstu.

A wiesz, że z poziomu DDG możesz użyć
g! zapytanie
I mieć wyniki z googla z zachowaniem większej prywatności niż bezpośrednio? :smile:

1 polubienie

To brzmi obiecująco. Muszę na to zerknąć :wink:

O kurde to ja zawsze myślałem że icloud jest szyfrowany. :poop:

No i jestem w kropce. Odrzuciłem plany kupienia NASA. Teraz chyba powinienem wrócić do tego pomysłu :frowning:

To może SpaceX?
:troll:

9 polubień

Ja tylko chciałbym się przyczepić ze 10% z 24h to nie są 24 minuty :wink:

8 polubień

xDDDDD