Aplikacja do audiobooków

Hej,

chciałem zapytać z jakich aplikacji korzystacie i co polecanie do słuchania audiobooków.
Ja korzystam głównie z apki Audioteki i MP3 Books. Pierwsza pewnie każdy zna. MP3 Boooks jest całkiem spoko i ma kilka ciekawych ficzerów, ale jej wygląd odstrasza. Korzystałem też chwilę z Applowej domyślnej aplikacji Książki, jednak po aktualizacji lapka to Cataliny ( usunięciu iTunes ) nie da się / nie umiem już tego zrobić - może ktoś wie czy jest taka opcja?
Ewentualnie możecie polecić jakąś ciekawą alternatywę? :slight_smile:

Pocket Casts się powinno nadać idealnie, ze swoją chmurą, smart speed i modyfikacją prędkości odtwarzania.

1 polubienie

Najlepsza, wszystkomająca apka do słuchania (post niesponsorowany) :wink:

1 polubienie

Zgadzam się. Poza Bound nie ma już czego dalej szukać. Jest po prostu najlepszy.
Ale po aktualizacji ma badziewną ikonę - jakbym Excela odplał.

Bound ma czasem problemy z dodawaniem książek.
Ja bym jeszcze polecił to:

2 polubienia

Ja polecam to, nie muszę się zastanawiać gdzie mam moje audiobooki - po wszystkie treści audio po prostu wchodzę do Pocketcasts.

Muszę jeszcze tylko zrippować moje audiobooki z Audible i już totalnie będzie z głowy.

1 polubienie

Jakby jeszcze istniało jakieś rozwiązanie selfhosted, które pozwalałoby wystawić katalogi z audiobookami jako oddzielne feedy podcastowe to byłoby idealnie.

Możesz sobie hostować swoje wordpressy z blubrry albo simple podcast. A potem kategorie jako feedy.

A to ja bym to jeszcze chciał mieć u siebie i w dockerze. :slight_smile: To już byłoby najlepiej.

Ooo, coś jednak jest GitHub - herrbischoff/screaming-liquid-tiger: Minimalistic podcast feed generator script for audiobooks, for use with Pocket Casts, Overcast and similar apps.

3 polubienia

Polecam do tego OpenAudible.

3 polubienia

A czy na Catalinie da nie wrzucić audiobooki do Applowych książek? Wiem że w poprzedniej wersji systemu robiło się to jakoś przez iTunes :thinking:

Da się - importujesz plik lub folder do iTunes. Domyślnie wrzuci Ci te mp3 z audiobookiem do Muzyki. Żeby przenieść je do Audiobooków musisz kliknąć prawym w wybrane pliki audiobooka → informacje → opcje → i zaznaczyć że jest to książka audio zamiast domyslnej muzyki. Wtedy przerzuci Ci pliki do Audiobooków. Mimo to działa to średnio - trzeba przez kabel synchronizować te audiobooki z telefonem, nie zapisuje też między urządzeniami postępów słuchania.

Znacie może jakąś pakę do złączenia kilku plików mp3 w audiobook? Jestem iPad only a kupione audiobooki dostaje w postaci rozdziałów (Ebookpoint). Aplikacja do słuchania to w moim przypadku Overcast albo Książki.

Gdybyś nie był iPadonly, to poleciłbym audiobook binder na MacOS.
Ale skoro tylko na iPadOS, to polecam odtwarzacz Bound. Można do niego dodać całem katalogi z chmur. Nie do końca rozwiązuje to Twój problem, ale może być dobrym zamiennikiem.

Jak nic nie znajdę to odkopię starego laptopa na windowsie ale wolałbym zrobić to na iPadzie… Na pewno jest do tego aplikacja tylko nie wiem jak ją znaleźć w App Store. Wpisując słowa kluczowe albo dostaje programy do odtwarzania audiobooków albo do składania ścieżki

A nie możesz złożyć w jednym programie a słuchać w overcast?
Poza tym to za problem żeby w overcast zrobić z tego playlistę i słuchać jeden po drugim całość?

Dla mnie wszystko jedno czy będę słuchał w Overcaście czy w books ale do Overcasta wrzuca się po jednym rozdziale i wrzucenie 5 książek to ponad 100 udostępnień. Po za tym rozdziały są nazwane 01-01 itp wiec kilka książek się pomiesza. Dlatego chce je połączyć w jedną i wtedy wrzucić.

No to ja ściągam książki z audioteka w mp3 i mam specjalny program do ich cięcia! Potem wrzucam do Overcast.
Nie wiem jak u Ciebie wyglądają nazwy plików, które lądują w OVC w folderze „uploads” ale u mnie to wygląda np. „0001 [nazwa ksiazki].rozszerzenia”.
Możesz zrobić sobie playlistę, dodać ręcznie rozdziały z danej książki. I tak zrobić z każdą książką. Jeden audiobook to będzie jedna playlista. Trochę na piechotę ale się da.
Ja osobiście mam na raz wgraną tylko jedną książkę więc nigdy nie miałem tego problemu.

Lepsze niż Bound, moim zdaniem:

Jak w iOS/iPadOS dodać audiobooki do aplikacji Książki?

1 polubienie