#305 - Czas na prawdziwą pracę

Czemu nie obydwie? :smiley:

1 polubienie

Wojtuniu @6ghost9, muszę Cię troszkę opierpapier za sianie paniki.
Dane w iCloud są szyfrowane. Backupy też. Nie wszystkie rzeczy w iCloud są po prostu szyfrowane End to End. Ale opowiadanie, że „jak chcecie być bezpieczni, to wyłączcie iCloud” to trochę takie spiderswebowanie.
Nasze dane są w iCloud bezpieczne i jak nie mamy na siebie search warrants, to mozemy spać w 100% spokojnie. Tyle ten temat był wałkowany, a tu takie babole na antenie. W sensie ja wiem, że Ty to wiesz, ale co innego powiedziałeś. Nu nu nu.

7 polubień

Dziękuję za sprostowanie! :heart:

4 polubienia

Służę.

3 polubienia

To w końcu co nie jest szyfrowane?

Szyfrowane jest wszystko poza mailem.

Ale nie wszystko jest szyfrowane end-to-end.
Jak coś jest szyfrowane end-to-end, to tylko Ty masz do tego dostęp. Apple fizycznie nie jest w stanie odszyfrować Twoich danych.
Jak jest szyfrowanie nie end-to-end, to klucz jest również u Apple. Wiec jeśli zapomnisz hasła albo będzie na Ciebie search warrant, to Apple może zobaczyć co tam w tym backupie masz i udzielić dostępu Tobie lub policji.
Ale jeśli ktoś by się „włamał na serwery iClouda”, to nic Ci nie grozi.

Listę tego jak co jest szyfrowane znajdziesz tu:

1 polubienie

Mysle, ze dobrze by było gdyby @pawelorzech to wyjaśnił w #306, bo to cały czas jest nierozumiane przez wielu zagadnienie.
Co nie zmienia faktu, ze Apple powinno e2e udostępnić jako opcje i tu dają ciała.

7 polubień

Zapisałem, zrobię to z wielką chęcią

4 polubienia

Pracownicy NASA i SpaceX mogą spać spokojnie. Dziś żaden polaczek ich nie kupi.

2 polubienia

Przy okazji VPN i szyfrowania fajny artykuł trafiłem:

3 polubienia

@pawelorzech player.pl działa za granicą :slight_smile: Tylko chyba trzeba 20 zł na miesiąc płacić :slight_smile:

1 polubienie

dzięki Pioter za to uszczegółowienie bo ja się zacząłem gubić w temacie!

1 polubienie

Kiedyś też trafiłem na oznaczenie fake newsa, ktoś znajomy udostępnił post:

Co ciekawe, dzisiaj gdy otwieram ten sam post na desktopie, nie widzę takiego oznaczenia.

Aha, ja też w teamie DuckDuckGo :muscle: I również bardziej skomplikowane wyszukiwania czasami przepuszczam przez Google, gdy DDG nie radzi sobie najlepiej.

Natomiast !g według mojej wiedzy nie daje większej prywatności, szczególnie jeśli jesteśmy zalogowani :slight_smile:

2 polubienia

właśnie słucham i chciałem to napisać xD to 144 minuty.

1 polubienie

Jak się okazuje Amazon też zbiera pewne informacje
https://twitter.com/adrjeffries/status/1222277544730337280

2 polubienia

@6ghost9 i jak tam zestaw logitecha w czasie prawdziwej pracy? :smile: Chciałem zapytać jak Ci się pracuje na ulepszonym Macu. W ogóle to nie przypominam sobie żebyś mówił kiedyś jaki masz setup Do pracy w domu :thinking: możesz się podzielić? :slight_smile:

3 polubienia

Zapisuję jako temat, bo owszem mówiłem, ale to już było daaaawno, a od tamtego czasu pewnie wiele nowych słuchaczy doszło. :slight_smile:

5 polubień

DuckDuckGo fajne, ale mam kilka uwag, bo wkurza mnie strasznie. Przykład: dzisiaj szukam strony Orange Flex. Wpisuję hasło, klikam szukaj i co? Wyskakują mi dziesiątki innych stron, a polskiej nie widać. W Google zazwyczaj to, czego szukam wyskakuje na samej górze - nigdy z tym problemów nie miałem…

To już zostało powiedziane - nie ma dziś lepiej szukającej wyszukiwarki niż Google. DDG jest jednak wystarczająco dobre do dużej części moich wyszukiwań, a oprócz tego lepiej dba o prywatność i ma !bangs, z których korzystam bardzo często. W moim odczuciu lepiej radzi sobie z angielskimi hasłami niż polskimi, ale i one działają coraz lepiej.

3 polubienia

Można sobie wybrać z jakiego kraju chcesz wyniki. Albo gromadzi Twoje dane i wie, albo nie gromadzi i nie wie.