Żale technologiczne

To przypomina mi historię jak poszedłem do Apple Store w NY z pretensjami, że bateria mi się szybko rozładowuje a poza tym to nie mogę naładować telefonu bo kabelek czasami nie styka.
Pani Genius na pierwszą sprawę nie mogła wiele zrobić bo testy wypadły pozytywnie to zabrała się za drugi temat. Wyciągnęła jakiś szpikulec, włożyła go do gniazda ładowarki i wyciągnęła z niego kulkę paprochów. Z uśmiechem na ustach powiedziała, że teraz będzie ładować się bez problemu :smiley: Spaliłem buraka, uśmiechnąłem się, podziękowałem i wyszedłem czym prędzej nigdy tam nie wracając :wink:

13 polubień

jak ktos nosi telefon w kieszeni to standard. Rozwiazanie jest bardzo skuteczne - ladowarka indukcyjna. Wzglednie wykałaczka

Teraz to wiem ale głupka z siebie zrobiłem w 2016 jeśli dobrze pamiętam - iPhone nie wspierał ładowania indukcyjnego wtedy (a na pewno mój nie wspierał). Od tej pory się nauczyłem i wiem :wink:

Jedni uczą się tego na iPhonach, inni mieli szansę nauczyć się tego na rurkowym kluczu Gerdy, który z powodów ubijanych latami paprochów odmówił działania w środku nocy, po powrocie z imprezy :sunglasses:

9 polubień

Oooooooj tak, ten to potrafi zebrać, 10x więcej niż gniazdo w iPhonie…

I was today years old when dowiedziałem się o tym mikrofonie, a jest tam od tak dawna:

  • The last one is located inside in the earpiece. This microphone was also introduced in the iPhone 5, to perform noise cancellation on the voice coming in during calls. Phil Schiller mentioned both #2 and #3 during the iPhone 5 keynote.
5 polubień

Nie wiedziałem że tam jest mikrofon.
To teraz pytanie za 100 punktów. Który mikrofon jest używany podczas rozmów na „głośnomówiącym” albo podczas wideokonferencji (facetime/whatsapp)?
I czy ci ludzie którzy tak trzymają telefon żyją w błędzie?

1 polubienie

Wygląda na to, że wszyscyśmy zgubieni.

If people can’t hear you on phone or FaceTime calls

  1. Open the Voice Memos app.
  2. Tap the Record button, speak at the bottom of your phone, then stop the recording.
  3. When you play back the memo, you should hear your voice clearly.
  4. If you don’t hear your voice clearly, contact Apple Support.

If people can’t hear you when you’re using speakerphone

  1. Open the Camera app.
  2. Record a video while speaking at the top of your iPhone.
  3. Tap the camera chooser to switch to the other camera. Then record another video while speaking at the top of your iPhone.
  4. When you play back the videos, you should hear your voice clearly.
  5. If you don’t hear your voice clearly, contact Apple Support.
6 polubień

wczoraj o 23.00 w moim 12 mini skończyło się ładowanie indykcyjne… Mam 3 ładowarki w domu i żadna nie ładuje. Żony telefon działa bez zarzutu… Działa tylko ładowanie kabelkiem…

edit.
so far restart telefonu naprawił problem! Mam nadzieje, że na stałe.  what the f$%^ ?

2 polubienia

A odnoście zalów technologicznych i iPhone 12 mini to powiem, że jestem zaniepokojony pogłoskami o wycofaniu z produkcji tego telefonu. Jeśli do tego dojdzie i linia nie będzie miała kontynuacji to będę poważnie zaniepokojony. Jeśli jakoś scalą linię SE i mini to jeszcze ok. Ale jak znów będzie trzeba kupować paletki do ping ponga zamiast telefonów to będę wściekły.

3 polubienia

powoli godzę się z tym, że jestem wymierającym gatunkiem. Kochałem BB za ich fizyczną klawiaturę i kochałem SE1 za rozmiar. Kocham mini (nic mi tak dobrze w ręku nie leży :smirk: )
Też mam nadzieję, że takich mini-kochaczy nie wykasują z excela (znaczy numbers) i będą kontynuowali trend (że bebechy spoko ale rozmiar :small_red_triangle_down:

2 polubienia

No ja też mam taką nadzieję, bo mój XR jest ciut dla mnie za duży, i wiem, że jak będę go zmieniać to na mini. Mini mnie urzekło, bo w przeciwieństwie do SE nie jest starym złomem w innym opakowaniu a pełnoprawnym modelem w mniejszej budzie.

1 polubienie

jestem dokładnie w tym punkcie i polecam serdecznie!!!

zrobiłem najnowszy update do 11.2.1 i po restarcie normalnie wpisałem hasło klawaiturą Logitech. Nawet bym się nie skapnął, że to działa gdyby nie przypadkowe naciśnięcie klawiszy zanim włączyłam magic keyboard!!!
Mam nadzieję, że to nie przypadek tylko naprawili coś w bluetooth! Przejrzałem release notes i nie ma wzmianki o BT ani zmianie w sposobie logowania.

u mnie nigdy nie było problemu z czymś takim

Ja w sumie się nie znam, bo mam tylko Mac Mini ale nigdy nie miałem klawiatury od Apple i zawsze używałem 3rd party i działała, nie rozumiem, czemu. na iMac miałoby być inaczej.

Nigdy ale to nigdy nie mogłem się zalogować klawitura po bt inna nic Magic Keyboard. Po prostu nie reagowała. Włączałem białe klawisze tylko żeby wpisać tych kilka znaków i potem już logitech dział bez problemów.

Nie pytajcie mnie jak, dlaczego, za ile? Ja nie mam odpowiedzi. Mam tylko obserwacje.

Opowiedz jak wrażenia z używania 12 mini. Jak bateria? Pomacałem go dzisiaj w iSpocie i ten rozmiar jest genialny!

1 polubienie

Nie ma na co narzekać szczerze mówiąc. Już nawet do samego iOS się jakoś przyzwyczaiłem. Bateria trzyma zaskakująco dobrze - półtora dnia tak jakoś. Czasem dłużej ale podczas jazdy samochodem zawsze mam fona wpiętego w carplay. Nawet na krótkich dystansach.
Aparat jest dobry, kultura działania wzorowa, liczne minusy systemu jakoś już olewam. Robotę robi rozmiar telefonu. Nigdy nie chcę niczego większego. Ten jest idealny. IDEALNY!!!

7 polubień

Chyba się nie doczekam małych Androidów skoro iPhone mini to flop :pensive::pensive::pensive:

1 polubienie

Ciekawa sugestia padła w ostatnim odcinku Vergecastu. Apple zrobiło wersję mini tylko i wyłącznie po to by za kilka lat sprzedać ją jako SE trzeciej generacji. Coś w tym jest. Jak analizowano cykle SE, to układało się że dwunastka będzie trzecią wersją.

Wracając do tematów. Wybór routera to zło, ale wybór odkurzacza to zło w najczystszej postaci z którego sam Cthulhu byłby dumny.

6 polubień