Zakup / odkrycie / porażka roku 2022

Zależy od tego, co uruchomisz. Ale nie spodziewaj się dnia grania.

o w mordę dopiero teraz do mnie dotarło ze na stimdeku mozna w cloudzie grać, o ja debil ide naprawić sytuacje i zamowic ustrojstwo:)

2 polubienia

a to moj zakup roku zmieniacz prądu z: wszystkie kraje na wszystkie kraje z wbudowanymi portami 3x usb a + 2x usbc jeden z PD, do tego przelotki z wszystkiego na usbc i komplet usba2usbc
mam święty spokoj z ładowarkami do czegokolwiek na wyjazdach, do woreczka dorzucony komplet kabli i zycie łatwiejsze:)

8 polubień

Od lat nie kupiłem czegoś co mi sprawiło taką przyjemność. Używam codziennie. Później napiszę więcej. Teraz kuchnia wzywa.

5 polubień

Ciekawe czy dojdzie przed nowym rokiem

Mój portfel prosił, żeby w jego imieniu zapytać, czy przypadkiem nie moglibyście przestać już tak zachwalać tego steam decka.

9 polubień

Mój portfel odpowiada Twojemu: “Kup wersję 64GB i SSD na Allegro. Twój Pan będzie szczęśliwy.”

P.S. A teraz nic więcej jeszcze nie opowiem o Steam Decku bo skończyłem z kuchnią i odpalam God of War. Na Steam Decku właśnie…

4 polubienia

Ja wybrałem wersję 256gb ale już dokupiłem mały hub USB i dysk ssd 1tb zewnętrzny.

5 polubień

zamówiony 512 bo daja jeszcze jakies ekstrasy. termin dostarczenia niby 8 styczen. zobaczymy jak im pojdzie:)

2 polubienia

Przeczytałem że dają “Extasy”…

4 polubienia

Szybka fajniejsza

2 polubienia

I może się nawet doczekam. Qi2 ma działać jak magsafe

3 polubienia

Ładowanie Magsafem nie skraca życia baterii przez wysoką temperaturę? Ktoś tak ładuje przez dłuższy okres czasu?
Jakiś czas temu miałem kuriozalną rozmowę z supportem Apple. Chciałem się umówić na wymianę baterii, bo mam w domu telefon z 85%. Powiedzieli mi, że nie wymienią dopóki nie zejdzie poniżej 80% i przysłowiowy :eggplant:

1 polubienie

Wg wszystkiego co do tej pory czytałem w internetach, ładowanie przez QI nie powoduje szybszego skracania życia baterii. Nie ma różnic między kablem a wireless. Ale to info z internetów więc diabli wiedzą czy wierzyć :smiley:

Anegdotycznie, to ja przez jakiś czas używałem bezprzewodowej ładowarki (zwykłej, nie-magsafe, Mophie) i w ciągu tygodnia kondycja baterii spadła mi ze 100 do 96%. Dlatego pytam :slightly_smiling_face:

1 polubienie

ja praktycznie od 1,5 roku ładuje tylko bezprzewodowo (13 pro max) - staram się trzymać stan naładowania pomiędzy 20 a 80 % - kondycja baterii 96%

Ładowarka Magsafe czy zwykła?
Ja podłączam na noc, więc nie pilnuję do ilu % się ładuje.

w domu mam Belkina z MagSafe a w pracy jakiś zwykły chińczyk

Grunt to starać się nie dopuszczać do wyższych temeperatur ogniwa.

O ile teraz jak jest zimno nie ma z tym większych problemów o tyle w lato (wszelakie ładowania w samochodzie na słońcu podczas działającej nawigacji i jakiegoś streamingu muzyki) - mogą powodać delikatną degradację.

Lepsze ładowarki mają mechanizmy sprawdzające temperaturę i w przypadku podniesienia włączające wentylatorek (nie wiem czy Samsungi nie mają włączonych wiatraków na stałe) albo (jak np. ten akumulator MagSafe od Apple) zmniejszające moc ładowania (większa moc = wyższa temperatura).

Ładuję i Androidy i Apple od wielu lat głównie bezprzewodowo i degradacja ogniw znikoma.

1 polubienie

No, właśnie o to mi chodziło wyżej z temperaturą, itp. Jako że ładuję w nocy, to nie mam specjalnej ochoty na cokolwiek uważać ani słuchać wentylatorków, itp.
Chodzi mi o taką sytuację, że podłączam telefon, a on się ładuje i nie muszę żyć z telefonem z baterią 81% za jakis czas i czekać aż spadnie poniżej 80%, bo to nic przyjemnego.