Zakup / odkrycie / porażka roku 2022

Z mielonymi

Nie takie rzeczy się jadło po pijaku :wink:

2 polubienia

Lub na innego rodzaju gastofazie…

A przy okazji chciałbym odnotować porażkę roku.

Garmin Edge 530 - wielkie oczekiwania i wielki zawód. UX/UI złe jak tylko się da. Rerouting tras podczas nawigacji na poziomie, którego nawigacje samochodowe nie znały 20 lat temu. W gruncie rzeczy tej nawigacji nie powinno w ogóle być - człowiek by się mniej denerwował a prawdopodobieństwo trafienia do celu po optymalnej trasie byłoby równie niskie.
Za dwie rzeczy muszę jednak Garmina pochwalić:

  1. Wysyłanie maila, do wskazanych adresatów z przebiegiem aktualnego treningu,
  2. Długość skoku na rowerze.

Ale te dwie rzeczy to trochę za mało żeby dźwignąć trud codziennego użytkowania…

3 polubienia

Odkrycie:

  • konsola Xbox series S + Game Pass - całe życie nie miałam i nie rozumiałam konsoli. Wreszcie przyszedł ten moment, że spróbowałam, no i kurcze fajne to jest. Tylko, że ja słabo widzę i muszę blisko TV siedzieć :wink:

Porażka:

  • irygator, już nawet nie pamiętam marki, ale jakiś dobry. W ogóle to nie działa na moje zęby, nic nie daje, nic nie wypłukuje, tylko uczucie nieprzyjemne jak woda leci wprost do paszczy. Oddałam teściowi i chyba zadowolony, więc widać, że to kwestia indywidualna.
6 polubień

Bo wszyscy się tak rzucają na te irygatory, a one działają tylko w konkretnych przypadkach jak trzeba wymasować dziąsła przy stanach zapalnych, czyścić kieszonki patologiczne albo jak ma się większe przestrzenie między zębami. A tak to tylko nitka. Tak samo szczoteczki międzyzębowe. Trzeba mieć na nie miejsce.

10 polubień

Zaintrygowałeś mnie tym Pikutkiem do tego stopnia, że zamówiłem dwa.

4 polubienia

Zwykle jak kupuję nowe pikutki, to dodatkowo biorę paczkę plastrów.

4 polubienia

Pikutek :top: :exclamation:

ja mam ich już tyle, że używam jako normalnych noży stołowych, tj. w komplecie z widelcem do obiadu, czy smarowania masła, ale też krojenia mniejszych rzeczy (warzywa, ser, wędlina) i nie ma sobie równych

najstarszy ma 15 czy 17 lat i jest nadal ostry - podstawa to płukanie ostrza po każdym kontakcie z kwasami typu sok z pomidora, nie wkładam takich prosto do zmywarki, bo się szybciej stępią

i to jest bardzo uzyteczny protip :sweat_smile:

3 polubienia

Chyba nigdy się nożem kuchennym nie skaleczyłem. Mam nadzieję, że ten pikutek nie przerwie tej passy.

Może i wymieniłbym noże obiadowe na pikutki ale ten produkt jest koszmarnie brzydki. Oxana by mnie zabiła :joy:

2 polubienia

Używam tych noży. Polecam. Nie mam żadnych innych.
Moja mama nie widzi dla nich sensu.
Zdania są podzielone.

1 polubienie

U mnie pikutki jakoś nie przyjęły się- dostały status „do krojenia pomidorów”. Za to w tym roku kupiłem dwa tanie zestawy SNITTA Nóż, czarny, 22 cm - IKEA i bardzo fajnie się sprawdzają zarówno do przyrządzania potraw jak i podczas jedzenia.

Mam je z różnymi ostrzami.
I w różnych kolorach.
Wyparły wszystkie inne, ale ja lubię stałość w pewnych przestrzeniach i szybko się przyzwyczajam.

1 polubienie

Też mam te Snitty w domu. Kupiłem je kiedyś jako noże do steków. I w sumie tylko do tego są używane od czasu do czasu.

Szkoda że nie przeczytałeś że nie polecam xD

1 polubienie

Przeczytałem że nie polecasz, zobaczyłem że ~4380 ludzi na Allegro poleca (swoją drogą to musi być chyba najczęściej oceniany produkt). Stwierdziłem, że szale są w równowadze i sam muszę spróbować żeby się przekonać. Niemniej, gdyby nie Ty, to żyłbym w błogiej nieświadomości istnienia pikutkowatego świata.

1 polubienie

@Martin_Fox @TReznor Ten deck to dobre gunwo ? Kupiłem switcha oled za dobre pieniądze na Amazonie ale jeszcze nie otwierałem. Ostatnio widziałem jak ludzie grają w Red Alert i C&C na decku i serce mocniej zabiło :joy:

IMO bardzo dobre. A jeszcze lepszem odkąd wrzuciłem na niego win11 zamiast linuxa.
Bo teraz mam wszystko co chcę, nie tylko steam. I jestem zachwycony wydajnością tego ustrojstwa. nie spodziewałem się, że będzie chodzić aż tak szybko.

Co znaczy wszystko?
Steam i gejm pass śmigaja?

I jak długo na jednym naładowaniu?

Na windows? Oczywiście.

1 polubienie