Xbox S vs PS4 Slim

Klasyczny temat ale serio szukam porady.

Chcę sobie kupić jakąś konsolę bo obecna (PS3) to zabytek. Gram głównie w:

  • gry sportowe (PES, NBA)
  • tytuły multiplatformowe (Battlefield) + duże hity (GTA V)

Czy w takim wypadku, X One S nie będzie lepszym wyborem? Jest tańszy, ma dostęp do w/w tytułów a do tego z tego co zrozumiałem, jest tam abonament na gry w stylu Netflixa.

1 polubienie

podpinam się pod wątek. Mam podobną sytuację. Konsola do praktycznie tych samych zastosowań + symulacje wyścigów/rajdów (moja Logitech Force GT jeszcze się w ogóle przyda?).
Raczej odpalam “jak szwagier wpadnie” ale czasem jak jest dobry tytuł to też sobie wieczorkiem popykam. Online tylko w sportowe bo w strzelanki na konsoli raczej nie gram.

Całe życie z PS ale może trzeba się otworzyć na X? Pady w sumie mi nie przeszkadzają i na pewno można się przyzwyczaić. A jak to wygląda od strony menu, prędkości działania, niezawodności (przecież to MS :smiley: ).

Do pytania dodam jeszcze jedno rozwiązanie - kupować teraz (może używaną?!) a może poczekać na nowszą generację (nie pali się). Tylko czy przy tak casual`owym użytkowaniu to ma sens?

1 polubienie

Jeżeli nie interesują Ciebie tytuły ekskluzywne dla PS4 to brałbym Xboxa.

6 polubień

Jeśli grasz online ze znajomymi to warto wziąć tę konsolę, którą mają.
Jeśli nie zależy Ci na exclusivach na PS4 to Xbox jest dobrą opcją

Abonament na gry EA Access też jest już dostępny na PS4. Kosztuje 80 pln/rok (lub 15pln/miesiąc) EA Play – abonament na gry wideo EA – oficjalna strona EA

Na xbox jest też GamePass - kosztuje 40pln/miesiąc

1 polubienie

Czy ja dobrze widzę, że w EA Access mamy dostęp do NOWYCH GIER takich jak Fifa 20 itp?

1 polubienie

Z tego co pamiętam to masz jedynie 10 godzinny trial na nowe gry.
Na PC jest Origin Access Premier za 419,90 zł za cały rok i tam już masz premierowe gry od EA. Konsole mają tylko ten Basic plan za 79,99 zł gdzie są starsze tytuły.
Jeżeli ten abonament jest dla Ciebie istotny, to warto też dodać, że biblioteka EA Access na PS4 jest też mniejsza od tej dla Xbox One.

Okay, rozumiem. Tak czy inaczej, na początku planuję Wiedźmin 2 i 3 ograć, a to będę musiał kupić na płytach normalnie.

Chyba skłaniam w kierunku tego Xa.

1 polubienie

Ja mam Xboxa i sobie chwalę, zwłaszcza przez GamePassa.
Trochę szkoda Spidermana czy God of War, ale i tak nie mam czasu grać w to, co bym chciał z dostępnych, więc luzik.
Edit: No i pad do Xboxa jest o wiele wygodniejszy, niż ten, który oferuje Sony.

3 polubienia

Kiedyś grałem na ps3. Potem stwierdziłem że zmieniam… miałem podobny problem i wybrałem XBOX ONE X do tego w pudełku miałem Forze 7 , Forza Horizon 4 i Red Dead Redemption 2. I nie żałuje !!! Xbox One X warto kupić choćby dla Forzy Horizon 4!!! One S możesz dostać z grami juz za 700 zł ale dołóż do Xbox One X bo warto (pełny 4K i HDR a nie udawany jak PS4)… niedługo Black friday więc napewno coś trafisz. Jeżeli nie zależy Ci na eksklusivach na PS4 to na XBox pograsz we wszystko. Do tego jeżeli kupisz abonament games with gold i game pass to masz dostęp do setek tytułów w cenie a Microsoft co miesiąc dorzuca coś nowego. Np Mortal Kombat 11 w ramach game pass. Warto kupić abonament np w G2A na cały rok bo wychodzi Duuuuużo taniej niż bezpośrednio od Microsoft lub przy jakiejś obniżce Black friday itp Np w x-kom. Naprawdę jest w co pograć ostatnio dali Gears 5 w ramach game pass…, cała Lara Croft :slight_smile: ,poza tym Zniżki na zakup wersji cyfrowych wiedźmin 3 , gta 5, fifa 20 …a i pad od Xbox wymiata… jak masz odrobinę większe dłonie niż dziecko to na PS4 będzie mało wygodnie… :slight_smile: idź do MM czy innego wielkopowierzchniowego RTV i sam zobacz . Ja polecam Xbox One X .

1 polubienie

W sumie gdybyś był chętny to jest opcja, że sprzedawał swojego Xboxa One X z dwoma padami, RDR2, Fifa 18 i FarCry 4 :face_with_raised_eyebrow:

Raczej nowego bo to będzie “prezent” dla mnie :wink:

Co do Xbox One X - nie mam 4k i nie zapowiada się, żebym miał.

Też gram z doskoku albo późnym wieczorem jak położę dziecko spać - Wyścigi na Xbox Forza Horizon 4 potrafią dać wiele godzin kapitalnej zabawy jak lubisz się ścigać zobacz sam odpal jakiś film na YT nagrany w 4 k - polecam ta gra odstresowuje :smiley::smiley::smiley:. Są też inne Forza7. , dirt 2.0 … co do kierownicy nie pomogę nie znam się.

2 polubienia

Xbox daje co miesiąc gry za darmo i zniżki na jakieś tytuły ale należy pamiętać ze tylko w ramach Live Gold które kosztuje ponad 200 PLN na rok.

1 polubienie

Tak, to wiem. Natomiast wydaje mi się, że Game Pass jest lepszy.

Właśnie nie wiem jak to jest, gamepass daje dostęp do gier ale żeby w nie pograć w sieci to nie wiem właśnie czy nie potrzeba dodatkowo livegold. Niech się wypowie ktoś kto ma gamepass, ja nie posiadam.

1 polubienie

Żeby grać multi zawsze jest potrzebny Live Gold, także dla gier w podstawowym Game Pass.

Natomiast kupując Game Pass Ultimate (wraz z którym mamy dostęp do biblioteki gier na Xbox oraz PC), dostajemy też Live „gratis”.

2 polubienia

Mam tą samą sytuację (PS3 stoi pod telewizorem) i chęć zakupu nowej. Ale… postanowiłem czekać do premiery PS5. Czas szybko leci więc tak naprawdę już za krótką chwilę będzie na półkach.

Ja wolę kupować „u schyłku” kiedy jest dostępnych dużo tanich gier a i konsola jest w ulepszonej wersji.

2 polubienia

No coś jest w takim podejściu…