Xbox S vs PS4 Slim

Mam Xboxa One S i PS4 slim.
Ten pierwszy z wyboru i jest to już moja trzecia konsola M$. Multiplatformowe gry lepiej mi się na nim ogrywa (gram wyłącznie w single), do tego optymalizacja i pad są dużo lepsze niż w Sony. No i odtwarzam na nim Blu-raye.

A PS4 z konieczności :wink: Tzn. ze względu na exclusivy, których na konsolę Sony jest mnóstwo, a których nie mogłem sobie odpuścić - chociaż TLoU, Uncharted, Shadow of the Collosus, Horizon…

Gdybym miał wybierać jedną z nich to ponownie bym wybrał XOneS

2 polubienia

Jeśli chcesz pograć w Wiedźmina 2 to w grę wchodzi tylko Xbox. PS4 nie wspiera wstecznej kompatybilności. Gry z Xbox 360 możesz kupować na płytach lub ze sklepu Microsoftu.
Sam trafiłem na promkę Wieśka 2 za niecałe 20 zeta.
Również posiadam obie konsole i ja raczej skłaniam się za PS4 z uwagi na lepsze promocję (moim zdaniem) w PS Store no i ekskluzywy. Jak interesują Cię tylko gry multiplatformowa to Xbox swoim GamePassem daje dostęp to dużej liczby fajnych gier stosunkowo niewielkim kosztem :slight_smile:

Ale schyłek aktualnie ma miejsce jeśli chodzi o konsole Xbox 1X oraz PS4 Pro.

Teoretycznie gry są dostępne także na słabsze odpowiedniki, ale widać, że deweloperzy kładą laskę na optymalizację dla nich i w dobrych (ładnych) grach zdarzają się spadki poniżej 20 FPS. Jeśli inwestujesz na lata, to może warto dopłacić.

Warto też zauważyć, że Xbox Game Pass w dużej mierze dostępny jest także na Windowsa 10 i jest tam sporo “ekskluziwów” z Xboxa: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/pc-games więc jeśli masz przyzwoitego PC, to może warto pograć na nim i kupić PS4 dla God of War, Shadow of the Colossus czy Uncharted. Pada od PS4 podłączysz do PC.

Wiem, dlatego się zainteresowałem kupnem teraz. Nie mam niestety żadnego PC w domu :frowning:

W porządku, ale w takim razie zwracam uwagę, iż w tytule wymieniłeś starsze i słabsze modele konsol, które od 3 lat mają swoje szybsze odpowiedniki.

Nie potrzebuję 4K. Chce raczej „po kosztach” nadrobić kilka gier.

1 polubienie

Odkopuje temat żeby nie zakładać nowego:)

A co powiecie na X One S all digital? Można go kupić teraz z padem i jakimiś gierkami za mniej niż 400zł.
Jak z dostępnością gier ? Duzo gorzej ? Dodam, że nie zależy mi mega na graniu, czasem coś odpalić i tak się zastanawiam nad zakupem jakiejś konsoli. No i pytanie czy dokładać tych kilka stów do napędu?

1 polubienie

A na pewno można? Promocja przez chwilę na Amazonie i niemieckim MM była. Ja przez chwilę się wahałem bo i tak abonament mam kupiony na rok ale koniec końców zrezygnowałem. Mam Switcha, mam maaase nieogarnych tytułów jeszcze z PS3. A za rogiem już się PS5 pojawia.

A faktycznie już po Promce, może się jeszcze trafi… ale abstrahując od tego… warto polować czy nie?
Miałem ją w koszyku za 80€ na Otto.de … ale w końcu nie kupiłem…

1 polubienie

A będziesz kupował pudełka? Bo jak nie to bierzesz game pass ultimate i masz bibliotekę gier do ogrywania + golda w tym i nic więcej nie potrzebujesz poza szybkim łączem i dużą ilością wolnego czasu :slight_smile:

2 polubienia

No właśnie bardziej kierował bym się w stronę gier offline. No i z tym łączem u mnie krucho aktualnie:)

No to wersja bez napędu to raczej strzał w kolano.

No tak też myślałem.
Ale teraz zainteresowałem się inną rzeczą.
Szwagier ma duuużą bibliotekę gier na PS4… okazuje się, że jest możliwość by się nią ze mną podzielił, także wybór staje sie prosty :smiley:

1 polubienie