WWDC21

Ej ale powiem Wam, że Spatial Audio to urywa dupe. Na początku jak to włączyłem to tak średnio, bo trochę brzmiało jak karaoke - wokal wydawał się za głośno w stosunku do instrumentów. Ale słucham tak już druga godzinę i na próbę wrocilem do starej jakości.
No nie kurła, już nie da się wrócić. Brzmi jak z wiadra.

3 polubienia

To teraz też muszę poczekać. Mam nadzieje, że zacznie działać.

Jak już wszędzie gdzie się da wypisuje, ja widzę ogromny potencjał Focus profiles i tu w ogóle nie chodzi mi nawet o ograniczania powiadomień, a o customizacje ekranu/watch face w zależności od sytuacji, w której się jest. Do tego dołożyć możliwość odpalania tego ze skrótów + automatyzację + uruchamianie dodatkowych apel etc ze skrótów i potencjał nagle jest nieograniczony.

4 polubienia

Jak byłem dzieckiem to była taka reklama tv panasonica, w której - chyba - Andrzej Strejlau mówił coś w stylu „teraz widzę, jak niewiele widziałem”.
To ja tak mam ze spatial audio. Przesłuchajcie sobie Summer of 69 i Paparazzi. Ja co chwile mam takie „o kurde, ale tego to tu wcześniej nie było”.
I w ogóle co się stało z basami teraz. Tak je*ie, że aż podskakuje ze szczęścia. Jest prawie siódma rano a ja chodzę, tańczę i wkurzam narzeczona, która wstaje za godzinę.

A, i to nie jest kwestia ALAC vs AAC - sprawdziłem. To na pewno spatial audio.

Ja pierdziele, jaka to jest miłość. Odkrywam piosenki, które znam na pamięć na nowo.

4 polubienia

Nagle AirPods Max już nie wydają się takie głupie.

4 polubienia

O tym samym pomyślałem, to co robią teraz AirPods Pro to aż liczę dolary na wrażenia czy aby nie kupić Maxow :slight_smile:

3 polubienia

Summer of '69 brzmi w Dolby 10/10. Generalnie kawałki rockowe/indie brzmią na ogół świetnie w Spatial. EDM natomiast na ogół tragicznie (Disclosure - Latch dla przykładu, było nawet w playliście od Apple ze Spatial, brzmi fatalnie) :slightly_frowning_face: Niektóre kawałki brzmią jak jakoś automatycznie, sztucznie przetworzone ze stereo do Spatial. Jaram się też, że lossless się upowszechni bardziej, problemem jest póki co że Apple tego za bardzo nie ułatwia i jak ktoś miał pobraną muzykę przed wejściem Dolby i lossless to musi ją usunąć i pobrać ponownie, ręcznie :sweat_smile:

2 polubienia

Powiem tak, myślałem sobie ‚Ale ten Pioter pierdoli’ a później puściłem Sweet child of mine, Passengera a już w ogóle Riders on The storm.
O zesz w mordę, co to za czarna magia się tu odbyła to ja nie wiem. Ale niech żyje wielki przedwieczny, który to umożliwił.

4 polubienia

Czyli to tylko developerska beta. A ta strona jak rozumiem udostępnia deweloperskie certyfikaty.
Paranoja mode on
Można temu ufać? Autor pisze, żeby sprawdzać przez kogo są podpisane. Ale gdybym był autorem strony mającej wystawiać sfałszowane certyfikaty to też bym próbował zapewnić, że są bezpieczne :smiling_imp:

Korzystam z dokladnie tej strony od lat. Wal smialo. A jak chcesz bezpieczniej, to $99 rocznie chyba kosztuje konto deweloperskie.

Najpiękniejsze to są chyba teraz basy. Jezus Maria przecież to jest takie pierdolniecie, ze nawet Hitler by nie narzekał.

2 polubienia

Jak to jest z tym Spatial Audio? Przesłuchałem kilka kawałków z playlisty w Apple Music i faktycznie mega efekt ale to jest we wszystkich utworach?

Nie. W bardzo ale to bardzo małej ilości. Nawet nie całe albumy, a pojedyncze piosenki. Uzupełnianie katalogu zajmie długo, bardzo długo. Miesiące, lata.

HomePod mini obsługuje spatial audio? Nie mogę nigdzie znaleźć.

Wydaje mi się, ze nie, bo nie ma tez wsparcia dla lossless, ale jest zapowiedziane, ze to pojawi się w przyszłym updacie. Aczkolwiek obstawiałbym, ze do spatial będą potrzebne miniacze w parze.

4 polubienia

Kurde myślałem, ze sharowanie ekranu na FaceTime video będzie działało od pierwszej bety, ale jednak nie. U mnie ta opcja jest na szaro. Komuś działa?

Tu masz od lewej do prawej: dolby, lossless i zwykła jakość. Wydaje mi się, ze na razie nie da się inaczej tego zidentyfikować.
Podejrzewam, ze da się zrobić jakieś wyszukiwanie spatial/lossless przez Shortcuts - niedługo się pewnie coś pojawi.

3 polubienia

A ktoś wie czy ING działa też bez problemu?

Działa

I teraz mam niezły orzech do zgryzienia - plan był wymienić mojego iPhone SE 2 w przyszłym roku w październiku na iPhone 14(?) mini plus kupić sobie do niego airpodsy. Te co będą niedokanałowe. A nowe audio to coś co mnie bardzo krzyczy - kupuj airpodsy już, bo jak nie teraz to stracisz… ech.