WWDC21

Fajna ta nowa safari :heart:

5 polubień

WRESZCIE możliwość zapauzowania w Finderze. Może głupie, może oznaka starzenia się, ale jaram się tym. No bo jaka logika stała za tym, że podczas kopiowania plików można było jedynie anulować całość?! A sporo jeszcze takich nielogicznych “smaczków” w systemach pozostało niestety. Krok po kroku… :smiley:

3 polubienia

iOS 15, zazwyczaj przy betach były problemy z bankami, mogę potwierdzić, że na pewno Millennium i mBank działają prawidłowo.

EDIT Revolut również

1 polubienie

Private relay na początek twierdził, że muszę podnieść plan. Po kilkunastu minutach stwierdził, ze jest ok.



2 polubienia

Record app activity jest opt-in:

Karabiner działa na becie MacOS Monterey!!

1 polubienie

Cienias xd

1 polubienie

:partying_face::star_struck:

Da się sformatować zewnętrzny dysk?

1 polubienie

co się będzie teraz dostawało w iCloud+? bo jakoś tego nie złapałem i czy wiadomo jaki jest cennik? Obecnie płacę za 2TB to dostanę unlimited czy dalej 2TB czy może downgrade do 1TB znając Apple? :slight_smile:

W drodze podpinanie własnych domen w iCloud+, robi się ciekawie

1 polubienie

I coś ala vpn od Apple

Od teraz darmowy iCloud to iCloud. Cokolwiek płatnego to iCloud+. Więc jak płacisz, to dostaniesz wszystko co pokazali

5 polubień

Po roku wrócił widget z wybranymi kontaktami.

3 polubienia

No dobra, ios15 zainstalowany na tzw. słynnym „daily driver”. Póki co wszystko chodzi płynnie. Zmiany w Safari narazie są dla mnie nieintuicyjne, natomiast zakładam, że to kwestia przyzwyczajenia oraz mojej głupoty, ponieważ będąc w jakiejś zakładce nie umiem znaleźć przycisku do Reading listy, ale powoli i będzie :slight_smile:

P.S. Apki PKO, Pekao, BNP Paribas i Alior Banku działają jak coś.

1 polubienie

Chwilowo nienawidzę safari, ale to tylko kwestia czasu. Ze śmiesznych rzeczy wywala mi się WireGuard. Na Ikev2 VPN hula, ale na wg to się tak wszystko pieprzy, ze wywala mi cały internet i dopóki nie usune aplikacji jestem na iPhonie offline :smiley:
Ale tak ogólnie to spoko.
Bardzo podoba mi się ten tryb focus, bo mogę wreszcie zrobić to, o czym marzyłem od dawna, czyli DND z wyłączeniem aplikacji, które zawsze się przebiją. To jest miłość.
UI się miejscami pieprzy, ale w sumie w iOS 14 tez się to zdarzało, bo przeleciałem cały rok na dev betach.

Nie rozumiem jak te fiutki mogły pominąć natywna zmianę ikon. Przecież powinni zauważyć, ze ludzie tego chcą przez ostatni rok. Jedyne wytłumaczenie jakie widzę to to, ze szykuje się poważny redesign iOS w najbliższych latach. Co wcale nie zmienia faktu, ze ja bym chciał dziś, a nie za rok czy dwa.

Smuteczek tez jest taki, ze dalej nie można schować powiadomień automatyzacji. Jak mnie to denerwuje, argh.

5 polubień

WOW.

3 polubienia

Moim zdaniem pokazali kilka świetnych rzeczy, może nie takich których większość się spodziewała. Game changer to dla mnie FaceTime. Często wyjeżdżam i rozmawiam przez FaceTime codziennie, oglądam Netflixa i HBO przez jakieś wtyczki itp, teraz to będzie wbudowane i otworzenie się na Windowsa i Androida - super. Zmiany w iPadOS tez wyglądają bardzo obiecująco i oczywiście Safari. Ulepszenia w Notatkach tez super a to ulepszone continuity Mac - iPad, wiele razy mi tego brakowało. Szkoda, tylko ze nie będzie interaktywnych widgetów. Aha, Shortcuts na Macu :heart_eyes:

5 polubień

Efekt uboczny private relay: captcha, cloudflare i jeszcze raz captcha. Oby to było stadium przejściowe, bo cholera mnie weźmie.

2 polubienia

To może instalować każdy, czy na razie trzeba mieć konto deweloperskie?

Wystarczy pobrać profil z betaprofiles.com

3 polubienia