🚴 Wspólne pedałowanie

Mało, bo całość praktycznie w tlenie (średnio 60% ftp wyszło). A i moja waga jest w miarę niska - 73kg.
Żebyś wiedział, że się jak można to się da!

No właśnie… u mnie przy 84-88 zupełnie inaczej wyglądają kalorie. Z powodu nieregularnego uprawiania sportu skaczę też po szalonych poziomach pulsu (spoczynek 46-50; max w wysiłku ~180). No to i kalorie idą jak szalone…

1 polubienie

Podeslij zapro na Stravie, jesli uzywasz.
A spoczynkowe mam podobne. Max to 209 :fire:. Wczoraj to bylo easyride. Bywaja mocne treningi gdzie w godzine wychodzi ~1000 kcal.

2 polubienia

Przy 200 bym umarł. I to tak na pewno i na zawsze.

1 polubienie

Wtedy dopiero czujesz, że żyjesz​:stuck_out_tongue_winking_eye::joy:

1 polubienie

Ja śmigam na szosie :wink:
Moja strava: Strava Runner Profile | Patryk Bijak

Ja używam Polara Vantage M i mam go na ręce podczas jazdy ale myślę o tym, żeby zaczepiać go na kierownicy i używać paska do tętna.
Zastanawiałem się też właśnie nad komputerkiem z mapą, co byłoby najlepsze na początek?

Chwilowo nie Garmin. Hahahaha!
Ja używam Polara V650. Czemu to robię? Bo jest tani i spełnia podstawowe zadania:

  • da się wgrać GPXy,
  • długo trzyma na baterii,
  • ma wyraźny wyświetlacz,
  • dobrze zapisuje trasy i parametry z czujników.

Minusem są możliwości nawigacyjne (a właściwie ich brak). Jak zjedziesz z wgranego GPXa to Ci nie powie gdzie skręcić itp. Ja mam też pewne problemy z synchronizacją z urządzeniami:

  • Android - no jasna cholera prawie nigdy to nie działa,
  • iOS - w 90% działa ale te 10% wkurwia bardziej niż nigdy nie działający Android,
  • Windows - na nowym kompie raz na tydzień muszę od nowa wgrywać Apple Bonjour (niezbędne do synchronizacji z Polar Flow).

Ja kupiłem za około 300zł używany komputerek i uważam, że to bardzo uczciwa cena za ten sprzęt.

2 polubienia

Edge 530 jest bardzo ok. 830 lepsza pod nawigacje bo wiekszy i dotykowych ekran.
Ja uzywam jej glownie treningowo, ale jak wgram trase w obcych rejonach to prowadzi bez zastrzezen.

A Garmin dzis juz pomalu wstaje :muscle:

1 polubienie

Dzięki!
Z Polarem jestem generalnie związany od kilku lat, mam już drugi zegarek więc pewnie by mi podpasował.

1 polubienie

Ja własnie kminię nad wywaleniem przedniej przerzutki w 2 gravelach (Anyroad 2 żony i mój Four Corner). Chce kupić owalną zebatkę na przód od Banless - niestety w Anyroad 2 to nie da rady, bo symetryczne mocowanie jest. Muszę tylko budżet na to wynegocjować. Czekam też na zjechanie opon w FC i kupuję cieńsze (35 zamiast 42), żeby było wygodniej na asfalcie.

1 polubienie

Bardzo dziwnie mi się jeździło na owalnej zębatce. Mało kilometrów zrobiłem i niewiele przy tym podjazdów ale też rozważam taką zmianę po wykończeniu tej, którą teraz mam.

Ja wyłącznie niemal na szosie

1 polubienie

Ja właśnie szykuję się do kupienia szosy. Czy ktoś tutaj ma 195 wzrostu i jeździ na kolarce?

Ja mam 197cm i jeżdżę na gravelu… Generalnie jest problem z rozmiarami ram przy tym wzroście. Jedyne, czego Ci życzę, to powiedzenia, abyś znalazł coś nie-customowego. Będzie pewnie ciężko.

2 polubienia

Canyon ma takie rozmiary nie-custom.

1 polubienie

Nie za bardzo chce wydawać 5k na rower szosowy. Chętnie kupiłbym używany, ale nigdy na szosie nie siedziałem, wiec nawet nie wiem jak z wygodą i na co zwrócić uwagę. Ale dzięki Panowie za kilka słów od siebie :slight_smile:

Masz 30dni na zwrot/wymiane.

Ja kupiłem taki rower “na styk” i potem na nim leżałem, przez co bolał mnie kart (od podnoszenia głowy) oraz łopatki (od wypychania w górę). Teraz np w FC mam sztycę 40mm, a i tak jest wyciągnięta ze 2 cm ponad limit. IMO kupno takiego Canyona jest fajne, bo faktycznie można go potem odesłać.

Ja na Twoim miejscu, przy tym wzroście, nauczony doświadczeniami, znalazłbym sklep, gdzie można wypożyczyć jakiś rower na weekend. Wtedy machniesz 2x 30-40km i będzie wiadomo, czy pasuje rozmiarowo, czy nie.

1 polubienie

Jeśli myślisz o szosie to naprawdę warto zrobić sobie wstępne pomiary. Jest taka stronka, tylko przez VPN, https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type Da ci ogólny pogląd na wymiary ramy, jakie powinieneś sprawdzić. Tylko trzeba to robić z osobą do pomocy i naprawdę dokładnie.
A potem do dobrego sklepu z wynikami. Jeśli to markowy rower, to bez problemu dadzą się przejechać, a może nawet zrobią własne pomiary. Mój ulubiony miejscowy sklep potrafi wymienić rower po kilku dniach, jak się okaże że jednak nie trafiony rozmiar (oczywiście jeśli to nie jest jakiś custom).
Dodatkowo możesz porównywać geometrię ram, np. tu https://geometrygeeks.bike bo nie zawsze można się przymierzyć, ale naprawdę te liczby mówią wiele o podobieństwach rowerów. Mierzysz Gianta, kupujesz Speca i jest wielka szansa na sukces.

2 polubienia

Kiedyś właśnie robiłem wyliczenia na takiej stronie i później długo jej szukałem. Dzięki!!

1 polubienie