WIFI Mesh - co polecacie?

A działa Ci opcja Apple Home Integration?

U mnie nie działa (something went wrong). Myślałem, że może dodanie homepodów od nowa pomoże i teraz mam 6 homepodów w stanie „HomePod is being configured” :face_with_symbols_over_mouth:

Co masz dokładnie na myśli? Co to jest home integration?

HomePody już działają. Myślę, że pomógł restart routera.

To ja nawet nie widziałem tej opcji u siebie

Jest w tych opcjach po lewej, na dole. Możesz musieć zrobić aktualizację softu routera.

to coś nowego chyba, bo wcześniej tego nie widziałem

Działa Ci?

Ja tego u sobie w ustawieniach nie widzę…

Po aktualizacji softu routera mi się pokazało.

Kiedy ustawiałem tego velopa i nie chciał mi się zintegrować z homekitem, wysłałem do nich maila z załączonym logiem. Dzisiaj zajrzałem sobie do tego loga, a tam… moje hasło do konta Linksys w plain text :face_with_symbols_over_mouth:
Poniewaz nie było opcji zmiany hasła, usunąłem konto, założyłem nowe z innym hasłem, zresetowałem router, ustawiłem od nowa, podlinkowalem pod nowe konto i wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął.

Poradziłem sobie za granicą.

Wiecie może czym różni się v1 od v4? Nie widzę żadnego porównania na stornie tp link.

1 polubienie

Czy może mi ktoś powiedzieć, jak duży jest sens w tej chwili kupować routery 6E? Muszę w końcu się wziąć za mesh po przeprowadzce, a moje stare Orbi są ac jeśli dobrze kojarze, wiec nawet ich nie będę ruszał z mieszkania.
Chce kupić nowe, bo już dostaje cholery z jednym routerem, ale różnica w cenie między 6 a 6e to tysiąc dolarów i zastanawiam się, czy właśnie tyle warte jest przyszlosciouodparnianie sieci.

Za tysiunc dolarów IMHO się nie opłaca. 6e obsługuje dziś zaledwie parę urządzeń, nie wiem ile masz sprzętów wifi w domu ale lepszy router jest w stanie obsłużyć do 150 bez większego pocenia się. Jak masz duże sprzęty (typu NAS, konsola, TV) wyrzucone na kabel to w ogóle bym się nie przejmował.

Ale jeżeli masz 200 urządzeń i uważasz, że kable to zło to wtedy możesz intensywnie myśleć. Ja uważam, że teraz nie warto. Za rok/dwa różnica w cenie będzie 5x mniejsza.

1 polubienie

No tak, ale jak teraz kupię 6, a za rok dwa mam brać 6e to na to samo wyjdzie. Na kablu właściwie nie mam prawie nic.

1 polubienie

Sprawdź ile masz w domu sprzętów które w ogóle gadają z 6e.

Np. z Apple na dzisiaj tylko to:

Dla jednego czy dwóch urządzeń IMHO się nie opłaca.

1 polubienie

Ale jak masz potem w nocy nie spać, że nie masz najnowszego i najlepszego - to lepiej wydać pieniądz i mieć spokój. Nawet jak nie wykorzystasz :smiley:

Znam ludzi co tak kupują telefony :smiley:

1 polubienie

No właśnie tak będzie. Ale kasa zostanie w portfelu. Ech. A może by tak nic nie kupować? :wink:

1 polubienie

Powtarzam się, ale ja tak kupuje pralki i żelazka.

2 polubienia

odpuść, nie m sensu 6e. poczekaj na 7 to akurat wprowadzi duże zmiany. jak masz w pyte urządzeń to kup cos 6 ale mocne z obsługa dużej ilości urządzeń.

1 polubienie

Nie no ja i tak będę kupował Orbi, po prostu zastanawiam się które.