Wąsaczowe Secret Santa 2019

@Pacimierz na Telegramie zaproponował, żeby na naszym forum zorganizować Secret Santa. Pomysł wygląda na bardzo sensowny i zdaje się tu pasować. Jesteście czymś takim zainteresowani?

  • Chętnie się dowiem jak by to miało wyglądać i pomogę w dograniu szczegółów
  • Pomysł jest super, na pewno wezmę udział
  • Nie jestem zainteresowany, ale niech inni biorą udział jak chcą
  • Uważam, że to nie wypali

0 głosujących

Zapraszam do głosowania i wypowiedzi poniżej. Ja na początek widzę następujące problemy:

  • Dużo Wąsaczy jest poza Polską, a nawet poza Europą, a wysyłka swoje kosztuje. Robimy losowanie tylko w Polsce, na całym świecie, czy może dwie osobne listy? Alternatywnie: czy zamawiamy coś komuś od razu ze sklepu (co ograniczy koszty intl, ale wg mnie trochę burzy ideę Secret Santa), czy kupujemy i pakujemy sami?
  • Jaki ustalamy budżet? Wszyscy chcemy, żeby gra była fair i nikt nie poczuł się poszkodowany, ale też żeby jak najwięcej z nas mogło wziąć udział w zabawie. Moja propozycja rozwiązania: zrobimy ankietę anonimową np. przez Google Forms odnośnie tego, ile kto chce przeznaczyć na zabawę i osobno ile maksymalnie jest w stanie przeznaczyć. Ja (albo ktoś inny) will run the numbers i matematycznie zoptymalizuje to najlepiej jak się da.
  • Są na tym forum pewne osoby, które mają wyraźne osobowości i nie ma problemu z tym, żeby wymyślić, co im kupić, ale niektórzy piszą o sobie naprawdę niewiele, a wierzę, że chętnie by dołączyły. Czy robimy coś w stylu wishlisty? Niby mniej w tym niespodzianki, ale nie widzę lepszego rozwiązania.

Dopiszę jeszcze parę rzeczy wieczorem. Póki co again: proszę o komentarze i uwagi.

3 polubienia
  • tylko z Polski, chyba że będzie się dało np. z darmowym/tanim shipem z amazona (dla rezydentów w UK czy DE)
  • pisiont złoty myślę byłoby fair, bo np. sto już dla niektórych to może być dużo
  • wishlista lub coś uniwersalnego lub całkiem z innej strony - coś zgodnego z zainteresowaniami kupującego, czym może zainteresować obdarowanego
2 polubienia

Dwie osobne listy albo tylko PL.

Myślę, że wystarczająco fajnie będzie nawet jak się zrobi opcję numer 1. Prosto ze sklepu. Np. Amazon ma pakowanie na prezent. Myślę, że się da to ogarnąć :slight_smile:

Ja ustaliłbym budżet w drugą stronę tj. ile MINIMALNIE będziemy przeznaczać. W sensie - nie, żeby ktoś miał szaleć itd. ale możemy ustalić, że minimalnie to będzie 50zł. W tej cenie można znaleźć już coś super fajnego, sensownego, co może naprawdę nieźle się przydać. Oczywiście kwota do dyskusji, bo oprócz pracujących mamy tutaj np. studenciaków itd. albo osoby, które po prostu nie mogą tyle przeznaczyć (co jest zrozumiałe), ale ja bym kwotę postawił w ten sposób, że jest minimalna kwota - jak ktoś chce szaleć, to spoko.

Niby tak, a z drugiej strony można coś fajnego uniwersalnego zorganizować zgodnie z tym co jest czasami na redditowym Secret Santa, nawet po paru postach :slight_smile:

1 polubienie

Redditowy Secret Santa ma taki formularz:

15 18

2 polubienia

Oraz: nawet gdyby nas miało być tutaj 10 osób do wymiany, to uważam, że daje będzie zabawnie jak to zrobimy.

3 polubienia

Własnie coś takiego planowałem zorganizować przy pomoc sheetsów googlowskich, czyli dane adresowe wraz z podpowiedzią dla kupującego co dana osoba mogłaby chcieć lub co ją interesuje.

Jeśli chodzi o budżet kwota minimalna 50zł to chyba dobra stawka, jak ktoś ma miliony i chce wydać miliony to nie jest to przeszkodą w takim wypadku.

3 polubienia

Miałem dokładnie ten sam pomysł xD

No i jeszcze mała sprawa organizacyjna, przydadzą się z 3-4 osoby jako koordynatorzy-elfy, żeby wszystko to posortować, ustalić ewentualne listy Polsna/Niepolska no i porozsyłać informacje zwrotne.

2 polubienia

Jak coś to Tu jestem xD

2 polubienia

Ja, ty i @pawelorzech albo @6ghost9, bo musi być ktoś z ekipy podcastu + ochotnicy ewentualni

2 polubienia

I’m in. :slight_smile:

3 polubienia

Ja oczywiście jako Pani Paciołajowa chętnie pomogę w organizacji i sama z wielką chęcią wezmę udział, jaram się jak pochodnia na tę akcję.
Bardzo podoba mi się pomysł z jedną listą łącznie z osobami z zagramanicy i zamawianiem czegoś na ich adres przez amazona itp. ewentualnie żeby nie bulić za przesyłkę międzynarodową.

1 polubienie

Jak najbardziej za. Arkusz to genialny pomysł.

2 polubienia

Jestem w tym!

ojejuśku jak super!

2 polubienia

I’m all in

1 polubienie

Super pomysł :grinning:

Wchodzę w to :smiley:

1 polubienie

I’m in o ile będzie zagranica :see_no_evil:

1 polubienie

Jak będzie jukej to tez wchodzę :slight_smile:

1 polubienie