Wąsacze uprawiają sport

Może spotkamy się na zawodach w Kalmar 2020?:slight_smile:

Bo nie będę startował w Danii bo Wy w tej Danii mówicie takim dziwnym szwedzkim językiem XD

Czemu pływanie jest najcięzszy? Co to znaczy nuda? Dlaczego poranne treningi?

Nuda to setki 25-metrowych odcinków. Setki. Trenowałem odrobinę jako dzieciak i wiem o czym kolega mówi.

Ten miesiąc idzie trochę wolniej, ale trzeci bieg za mną. W niedzielę zrobię czwarty. Jakoś to leci!

Wąsy, używa ktoś aplikacji do trackowania treningów na siłowni na Apple Watch?
Zainstalowałem ostatnio Strong i nawet mi się podoba, ale może jest coś ciekawszego na rynku, a nie chce mi się testować wszystkich samemu.

Proszę o zaakceptowanie na stravie, może chociaż w jakimś klubie będę w pierwszej 10 aktywnych :slight_smile:

Przemek mam na imię i request wysłany w zeszłym tyg :slight_smile:

1 polubienie

Nigdy nie byłem sportowy :stuck_out_tongue: żadna piłka nożna, koszykówka czy siatkówka (nudzą mnie sporty z piłką). Chętnie wsiadam na rower jak pogoda i czas pozwala, ale żadne lasy czy trasy, raczej rodzinnie po parku albo wzdłuż kanałów. Rok temu zacząłem biegać bardziej regularnie, na początku z żoną challenge po 100km w miesiącu, później trochę zwolniłem i miałem nadzieję że zrobię 1000km w rok, niestety trochę brakło bo rok minął jakiś tydzień temu, ale mam nadzieję go dobić do końca tego roku. Biegam tylko na bieżni ze względu na czas, pogodę i brak miejsca do biegania.

2 polubienia

Tak mała ankieta dla biegających :point_down:t2:

2 polubienia

@TReznor - już wiem (z innego tematu), że przemieszcza się rowerem. Tak z ciekawości? Jest ktoś jeszcze, czy sami biegający? :slight_smile: Ktoś z Was lata w DH / FR?

Sam powoli zaczynam przygodę z bieganiem, bo gdy urodziła mi się córka (2 lata temu) przytyłem, rozleniwiłem się i zacząłem posturą przypominać knura. Mam nadzieję, że się nie zniechęcę + po Waszych postach na forum związanych z bieganiem mam trochę większą mobilizację. Także dzięki!


4 polubienia

Ja jeżdżę, ale rekreacyjnie, na rowerku który jest tanią szosĄ zrobioną na taniego gravela :smiley:
A raczej powinienem powiedzieć jeździłem, bo aktualnie rower stoi 400km od miejsca gdzie przebywam. Poza tym rolki, ale to na razie musi poczekać, za ciężki się zrobiłem i szkoda mi kolan.

żwirower?
Jest gdzieś słowniczek rowerowo-polski, bo chciałbym poznać różnicę pomiędzy takim gravelem, szosówką, trekkingiem? (pytanie na serio, plis link)

2 polubienia

Polecam https://roweroweporady.pl/
Gravel - co to za rower? | Rowerowe Porady

1 polubienie

Na rowerze to i ja, nałogowo od kilku lat, od stycznia 2019 niemal wyłącznie szosa. Oczywiście rekreacyjnie, chociaż znajomi mówią, że sportowo :stuck_out_tongue: Czasem ta szosa udaje gravela, bo jak jest w miarę utwardzona droga w lesie czy przez pola, to jej nie oszczędzam.

1 polubienie

Może to czas na stworzenie wątku z rowerującymi Wąsaczami… jak biegacze swoje miejsce mają to co, rowerzyście nie zasłużyli? Chociaż z drugiej strony to mamy dalej grupę na Stravie i możemy sobie tam poglądać osiągnięcia jeśli ktoś używa w ogóle.

4 polubienia

Czemu nie, chętnie poczytam jak nie jeżdżę.

2 polubienia

U mnie siłownia. Jaram się treningiem. Przez pandemię zrobiłem sobie siłownię w garażu, a właściwie to przed garażem. W środku przechowuje sprzęt a jak chce ćwiczyć to podnoszę drzwi i trenuję na powietrzu.

5 polubień

Zazdroszczę garażu :heart_eyes:

1 polubienie

no i tak wyszło, że zacząłem się zastanawiać nad zakupem roweru, a do niego Przyczepki rowerowej dla dzieci. Pomysł wziął się z tego, że jeden mój dzieciak śpi świetnie w aucie podczas jazdy, a druga młodsza wózku podczas jazdy wózkiem. No i teraz pomyślałem sobie, że mógłbym to spokojnie połączyć i zafundować sobie przejażdzki, a dzieciakom spanie. Zestaw ma być budżetowych, bo kupowany nie na stałe mieszkanie, a na miejsce gdzie teraz przebywa w trakcie koronawirusa tego szaleństwa, więc szkoda mi wydawać zbyt wiele kasy na coś co tutaj będzie leżało nieużywane przez większą część roku. No i generalnie zestaw wygląda tak nad którymi się zastanawiam
BTWIN Rower Miejski Elops 120 Niska Rama 899,99 zł
HAMAX Przyczepka Rowerowa / Wózek Dla Dziecka Safari 1199,00 zł

Wózek kup używany - nie są one ostro eksploatowane, a długo nim nie pojeździsz. Mój syn nauczył się samodzielnie jeździć na rowerze zanim skończył 5 lat, przedtem korzystając z rowerków biegowych i hulajnóg. W wózku (który pożyczaliśmy) jechał 2 może 3 razy, bo wolał samodzielnie…
Jeśli kupować, to z widokami na korzystną odsprzedaż.

A ile mają dzieciaki? Bo jeśli są w wieku umożliwiającym jazdę na rowerach biegowych to zdecydowanie polecam rowery zamiast przyczepki. Więcej zamieszania, jęczenia, że nogi bolą, że pić się chce, o, jaki fajny kamień na poboczu, zbyt daleko się nie wybierzesz :slight_smile: itd, ale frajdy dzieci mają z tego nieporównywalnie więcej niż z przyczepki. Wypożyczyłem kiedyś na jakichś wakacjach taki rower z przyczepką i dzieciaki mi marudziły, że nuda, że nie widzą co się dzieje wokół itd.