Wąsacze uprawiają sport

Nareszcie jakiś ekspercki temat dla mnie :smiley:
Sport uprawiam od dziecka, pływanie trenowałem wyczynowo od 10 roku życia przez 7 lat, treningi 2 razy dziennie 6 razy w tygodniu. Mam kilkadziesiąt medali, głównie ze zwykłych zawodów albo mistrzostw województwa. Pływanie to najcięższy sport do wyczynowego trenowania, poranne treningi i nuda. Później przez 2 lata na zakładkę jeszcze z pływaniem trójbój (wstęp do pięcioboju), tutaj też miejsca w czołówce, ale to mała dyscyplina w Polsce. W raz ze startem liceum przerzuciłem się całkiem na biegnie, głównie stadion i przełaje. 800m, 1500m, 5km. Medali mam sporo, tylko część z nich to te które dają każdemu na biegu masowym, pucharów też trochę, z Akademickich Mistrzostw Polski etc. Bieganie zdecydowanie najbardziej mi podchodzi, niestety zdażyło mi się trochę kontuzji przez co nadal mam do zbicia 2:00 na 800m :imp: Wystartowałem też raz w sprincie w triathlonie Frydman triathlon i zająłem 1. miejsce w kategorii i 2. OPEN. Triathlon to ciekawy sport i zamierzam przygotować się do dłuższych dystansów też. Generalnie jestem bardzo competetive, jeśli coś trenuję to po to żeby walczyć o podium :wink: Dołączam do klubu na stravie! Odkąd 3 miesiące temu przeprowadziłem się do Kopenhagi to głównie rower i trochę biegania ale zamierzam zaatakować jakieś biegi uliczne i triathlon w przyszłym sezonie więc biorę się za siebie teraz! W ogóle jeśli ktoś dotrwał do końca i mieszka może w CPH i biega albo roweruje albo pływa to chętnie się poznam!

6lajków

Może spotkamy się na zawodach w Kalmar 2020?:slight_smile:

Bo nie będę startował w Danii bo Wy w tej Danii mówicie takim dziwnym szwedzkim językiem XD

Czemu pływanie jest najcięzszy? Co to znaczy nuda? Dlaczego poranne treningi?

Nuda to setki 25-metrowych odcinków. Setki. Trenowałem odrobinę jako dzieciak i wiem o czym kolega mówi.

Ten miesiąc idzie trochę wolniej, ale trzeci bieg za mną. W niedzielę zrobię czwarty. Jakoś to leci!

Wąsy, używa ktoś aplikacji do trackowania treningów na siłowni na Apple Watch?
Zainstalowałem ostatnio Strong i nawet mi się podoba, ale może jest coś ciekawszego na rynku, a nie chce mi się testować wszystkich samemu.

Proszę o zaakceptowanie na stravie, może chociaż w jakimś klubie będę w pierwszej 10 aktywnych :slight_smile:

Przemek mam na imię i request wysłany w zeszłym tyg :slight_smile:

1lajk

Nigdy nie byłem sportowy :stuck_out_tongue: żadna piłka nożna, koszykówka czy siatkówka (nudzą mnie sporty z piłką). Chętnie wsiadam na rower jak pogoda i czas pozwala, ale żadne lasy czy trasy, raczej rodzinnie po parku albo wzdłuż kanałów. Rok temu zacząłem biegać bardziej regularnie, na początku z żoną challenge po 100km w miesiącu, później trochę zwolniłem i miałem nadzieję że zrobię 1000km w rok, niestety trochę brakło bo rok minął jakiś tydzień temu, ale mam nadzieję go dobić do końca tego roku. Biegam tylko na bieżni ze względu na czas, pogodę i brak miejsca do biegania.

2lajki

Tak mała ankieta dla biegających :point_down:t2:

2lajki

@TReznor - już wiem (z innego tematu), że przemieszcza się rowerem. Tak z ciekawości? Jest ktoś jeszcze, czy sami biegający? :slight_smile: Ktoś z Was lata w DH / FR?

Sam powoli zaczynam przygodę z bieganiem, bo gdy urodziła mi się córka (2 lata temu) przytyłem, rozleniwiłem się i zacząłem posturą przypominać knura. Mam nadzieję, że się nie zniechęcę + po Waszych postach na forum związanych z bieganiem mam trochę większą mobilizację. Także dzięki!

4lajki

Ja jeżdżę, ale rekreacyjnie, na rowerku który jest tanią szosĄ zrobioną na taniego gravela :smiley:
A raczej powinienem powiedzieć jeździłem, bo aktualnie rower stoi 400km od miejsca gdzie przebywam. Poza tym rolki, ale to na razie musi poczekać, za ciężki się zrobiłem i szkoda mi kolan.

żwirower?
Jest gdzieś słowniczek rowerowo-polski, bo chciałbym poznać różnicę pomiędzy takim gravelem, szosówką, trekkingiem? (pytanie na serio, plis link)

2lajki

Polecam https://roweroweporady.pl/
https://roweroweporady.pl/rower-gravel-co-to-jest/

1lajk

Na rowerze to i ja, nałogowo od kilku lat, od stycznia 2019 niemal wyłącznie szosa. Oczywiście rekreacyjnie, chociaż znajomi mówią, że sportowo :stuck_out_tongue: Czasem ta szosa udaje gravela, bo jak jest w miarę utwardzona droga w lesie czy przez pola, to jej nie oszczędzam.

1lajk

Może to czas na stworzenie wątku z rowerującymi Wąsaczami… jak biegacze swoje miejsce mają to co, rowerzyście nie zasłużyli? Chociaż z drugiej strony to mamy dalej grupę na Stravie i możemy sobie tam poglądać osiągnięcia jeśli ktoś używa w ogóle.

4lajki

Czemu nie, chętnie poczytam jak nie jeżdżę.

2lajki

U mnie siłownia. Jaram się treningiem. Przez pandemię zrobiłem sobie siłownię w garażu, a właściwie to przed garażem. W środku przechowuje sprzęt a jak chce ćwiczyć to podnoszę drzwi i trenuję na powietrzu.

3lajki

Zazdroszczę garażu :heart_eyes:

1lajk

no i tak wyszło, że zacząłem się zastanawiać nad zakupem roweru, a do niego Przyczepki rowerowej dla dzieci. Pomysł wziął się z tego, że jeden mój dzieciak śpi świetnie w aucie podczas jazdy, a druga młodsza wózku podczas jazdy wózkiem. No i teraz pomyślałem sobie, że mógłbym to spokojnie połączyć i zafundować sobie przejażdzki, a dzieciakom spanie. Zestaw ma być budżetowych, bo kupowany nie na stałe mieszkanie, a na miejsce gdzie teraz przebywa w trakcie koronawirusa tego szaleństwa, więc szkoda mi wydawać zbyt wiele kasy na coś co tutaj będzie leżało nieużywane przez większą część roku. No i generalnie zestaw wygląda tak nad którymi się zastanawiam
BTWIN Rower Miejski Elops 120 Niska Rama 899,99 zł
HAMAX Przyczepka Rowerowa / Wózek Dla Dziecka Safari 1199,00 zł

Wózek kup używany - nie są one ostro eksploatowane, a długo nim nie pojeździsz. Mój syn nauczył się samodzielnie jeździć na rowerze zanim skończył 5 lat, przedtem korzystając z rowerków biegowych i hulajnóg. W wózku (który pożyczaliśmy) jechał 2 może 3 razy, bo wolał samodzielnie…
Jeśli kupować, to z widokami na korzystną odsprzedaż.