🐘 Wąsacze na Mastodonie

Pisanie tootów staje się ostatnio coraz bardziej popularne, więc zakładam ten wątek żeby dzielić się swoimi loginami. Ja zaczynam:

@batorsz@101010.pl

https://101010.pl/@batorsz

(wrzucam to na dwa sposoby, bo nie wiem czy łatwiej kliknąć w link i potem się przeklikiwać przez okienka, czy skopiować nazwę i wyszukać na swojej instancji)

2 polubienia

@fox@social.lol

1 polubienie

Też jestem!

adamekkic (@adamekkic@101010.pl) - 101010.pl

@adamekkic@101010.pl

Mam i ja

@ariel@101010.pl

1 polubienie
1 polubienie

@pawelorzech

7 polubień

Ja tylko powiem, że sam mam problem z tym słowem. Z “rz” wygląda jakoś poprawniej niż z “ż”

7 polubień

@voland@social.lol

Póki co tylko czasem zaglądam na Mastodona, bo bez Ivory jest nieużywalny, tak jak Twitter bez Tweetbota, a nie mam jeszcze dostępu do bety. No i mnie cały czas na Twitterze jest dobrze.

Mastodon to moje najważniejsze SM.

4 polubienia

Zmieniłem. Lol. Ale Mastodon potrzebuje teraz chwili żeby się zaktualizowało

3 polubienia

Dobra, pytanko za 100 punktow: czy istnieje odpowiednik Ivory tylko, ze na Androida? Oficjalna aplikacja Mastodona jest meh…

Nie, ale widziałem, że jest jakaś aplikacja androidowa, którą sobie wszyscy polecają, więc pewno którąś z nich jest całkiem git. Tusky chyba?

1 polubienie

Pobralem i na pierwszy rzut oka wyglada spoko. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie moge zobaczyc pelnej listy sledzonych/sledzacych na profilach innych osob?

Z tego co wiem to musisz wejść na instancję tej osoby (nie musisz tworzyć konta, chodzi o odwiedzenie tego konkretnego serwera) i wtedy na jej profil i wtedy widać wszystkich.
W przeciwnym wypadku widać tylko osoby o których wie instancja na której aktualnie jesteś.

Tak myslalem, ze to moze miec zwiazek z instancja… IMO brak szybkiego wyszukiwania innych kont, to obecnie najwieksza wada Mastodona.