🐘 Wąsacze na Mastodonie

@to3k@mstdn.social

Ale do takich rzeczy polecam https://Twittodon.com :slight_smile:

ale to ludzie z PIS nie moga uzywac

2 polubienia

Ivory (płynne przejście z subskrypcji Tweetbot) przekonało mnie do spróbowania mastodon. Na razie odkrywam i coraz bardziej mi się podoba.
Już biorę pod uwagę kucowanko i postawienie swojej instancji za własną domeną :wink:

2 polubienia

Jak chcesz coś trochę lżejszego, ale dalej kompatybilnego z API mastodona (bo masto na single user instance to overkill), fajna jest Pleroma z frontendem SoapBox

2 polubienia

Dzięki, podpatrze, bo robiłem research i jak zobaczyłem w domyślnym chart, dependency w postaci 3x replica elastica, 3x redis i trochę innym klocków to mnie zgięło ;), przynajmniej dla jednej osoby

2 polubienia

@pgronkievitz masz jakiś obraz dockerowy pleroma + soapbox? ja generalnie na szybko odpaliłem z tego obrazu w k8s ale ten domyślny UI pleroma mnie odpycha.

Niestety musisz rzeźbić - to akurat usługa, którą stawiałem bez kontenerów

Ok, widzę, że to z 2 linijki w Dockerfile do dołożenia i powinno śmigać. Bardziej nie chce mi się tego później utrzymywać i chce zminimalizować czynności przy upgrade wersji do minimum. Pewnie skończy się na GitHub action gdzie po mergu ze zmianą wersji wybuduje obraz, otaguje, zrobi push i wdroży na klaster :wink:

ok, widzę, że Pleroma póki co nie dla mnie, Ivory tego nie obsługuje (przynajmniej póki co)

Zatrudniij renovate i będzie ful automat

2 polubienia

Ok, ograne, Pleroma postawiona i dzieje się samo co trzeba, na raze odpisali mi z TapBots, że planują być może dodać inne platformy spójne z Feedverse za jakiś czas, ale na razie zdecydowałem się na użycie innej aplikacji Metatext, bardzo przyjemna a wspiera Pleromę. Migruje się więc z home.social, teraz mam w swojej domenie.

@andrzej@olender.me

Przy okazji, dzieje się w temacie, do graczy dołącza Cloudflare.

2 polubienia

Kuszące, ale ja jestem mocno ciekaw jakie będą koszty takiego rozwiązania. Potencjalnie możemy zamknąć się w 5 dolarach, ale jakoś czuję, że to może być bardzo drogie w obsłudze

Pewnie dla małej instancji te 5USD wystarczy, dla większych już pewnie coś trzeba będzie dorzucić.
Wczoraj to odpalałem na próbę, nawet zadziałało :slight_smile:

Clouflare tak urosło że kontrolują sporą część internetu. Nie wiem czy to take dobre.

Ok. Poddałem się presji społecznej. Skoro jest instancja yeswas to skorzystałem.

4 polubienia

@pawelorzech Federation support for Discourse - #87 by angus - feature - Discourse Meta

Podoba mi się dokąd to wszystko zmierza :slight_smile:

6 polubień

FYI: istnieje coś takiego jak Calckey i tak się składa, że kupiłem dziś calckey.pl i chyba postawię instancję dla ciekawych świata (ma niższe wymagania niż Mastodon, więc na standardowym VPS za parę dolków miesięcznie + B2 do mediów będzie śmigać).

Jakbyś był ciekawy, to tak wygląda zużycie zasobów u mnie na single user instance

cf6003da1979   calckey-web-1                0.33%     618.7MiB / 3.839GiB   15.74%    3.67GB / 3.06GB   364MB / 2.96GB    67
307d810d64bd   calckey-redis-1              0.30%     9.773MiB / 3.839GiB   0.25%     653MB / 252MB     4.1MB / 15MB      5
b5eaf03ba0a8   calckey-db-1                 0.00%     661.8MiB / 3.839GiB   16.83%    2.12GB / 1.5GB    2.55GB / 7.63GB   9
2 polubienia

No i namowiliscie by przejść z pleroma :slight_smile:
Ps. Działa może ivory?

1 polubienie

XD

2 polubienia