W Polsce najlepiej sprzęty Apple kupować w...?

Tak jak w temacie. Gdzie najlepiej kupić sprzęt z jabłkiem na terenie Polski? iSpot? Cortland? X-kom? Cos innego? A może w ogóle nie w polskim sklepie, a np na Amazon?

1 polubienie

Apple Store online.

7 polubień

Ja kilka kupiłem w RTVeuroAGD oraz X-kom nie było żadnych cyrków z lewą gwarancją od Apple, żadnych refurbow czy otwieranych opakowań.

Polecam bo często można znaleźć ciut taniej niż w AOS.

1 polubienie

Z ciekawości jeśli sprzęt kupię w AOS to mogę go oddać na gwarancję albo jakieś akcje serwisowe w salonach iSpot/Cortland ?

Tak, ale lepiej oddawać bezpośrednio do serwisu, bo jak oddasz do takiego iSpota-tylko sklepu, to tracisz czas na ich wewnętrzna logistykę.

Listę serwisów znajdziesz na getsupport.apple.com

3 polubienia

Parę razy kupowałem w Cortland i wszystko było OK

Kupienie u polskiego resellera ma jedną zaletę - brak kombinacji z fakturą.
Jak nie kupujesz na firmę to nie ma różnicy.

Ja zawsze kupowałem w Cortland, bo w iSpot kiedyś zostałem niemiło potraktowany. Ostatnio jednak kupiłem telefon w AOS i chyba zacznę z tego korzystać częściej.

4 polubienia

A czy ta dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa od Cortland ma sens? Albo Apple care bez plusa?

Kupuj w polskiej firmie, wtedy więcej pieniędzy zostanie w ojczyźnie. Jest X-Kom, jest Cortland. Dodatkowo kasa leci też do budżetu państwa, a samo Apple jak wiadomo się z podatkami wymiguje. Także Twoje zakupy przyczynią się dla nas wszystkich.

2 polubienia

Bardziej wszystkim się przysłuży kupując od Apple.
Zakupy w AS/AOS są dla Apple najważniejszym kryterium tego, jaki potencjał ma rynek i jak warto o niego dbać.
Lepiej płacić za szybszy rozwój polskiej Siri, niż 500+ :wink:

3 polubienia

Dla Ciebie pewnie lepiej. Dla mnie, osoby która nigdy nie zamieszka w rezerwacie korzystniejsza jest droga zakupu, którą wskazałem. Więcej pieniędzy aby wyleczyć komuś hemoroidy na starość :grinning:

Lepiej zapytać Siri po polsku, gdzie najlepiej takie hemoroidy leczą. Albo przeczytać raport o najlepszych szpitalach w Apple News po polsku.
Albo zapłacić za maść na hemoroidy w aptece przy użyciu Apple Card :wink:
Ale ok. Przyjmuje do wiadomości, że na czym innym nam zależy.

2 polubienia

Myślę, że Apple przecież wie ile sprzedaje w Polsce sprzętu. Moi znajomi pracowali u jednego z resellerów Apple i musieli co miesiąc raporty składać ile i czego sprzedali.
Poza tym widzą po lokalizacji ile osób znajduje się w Polsce, albo chociaż ma ustawiony region na Polskę.
A kupując u polskiego resellera dajesz pracę Kowalskiemu, Nowakowi a nie tylko przyjaciołom Tima oraz chińskim oraz koreańskim pracownikom produkcji.

1 polubienie

Ja nie mówię, że Apple nie wie. Mówię co jest dla nich priorytetem w podejmowaniu decyzji o ekspansji na danym rynku.
A w Apple Polska pracują również Polacy.
Jestem za wspieraniem lokalnych biznesów, sam staram się kupować meble, sprzęt sportowy, cześć elektroniki w lokalnych sklepach u mnie w mieście, niż na Amazonie (chociaż w dużej części wynika to z poziomu obsługi), ale po moich doświadczeniach w przeszłości z takim np iSpotem aż mi się serce raduje, jak pomyśle, ze ktoś daje kasę bezpośrednio Apple, a nie im.
I nie uważam szczerze mówiąc, żeby kupienie od Apple było jakaś antypolską postawą, a mówię to jako ekspert od antypolskości :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Apple Online Store- masz praktycznie dwuletnią gwarancję. Jeden rok od Apple, a drugi rok od unii europejskiej. Skoro sprzedawcą jest sam producent to rękojmia działa praktycznie jak gwarancja, bo standardy naprawy są “producenckie” a nie takie jak chce sprzedawca (firma kogucik).

Nie wiem jak jest z naprawami z użyciem rękojmi u Premium Resellerów, jeśli naprawiają sprzęty wg. wytycznych Apple a nie własnego widzimisię, to w sumie u resellera też spoko.

1 polubienie

Z tego co wiem, to nie naprawiają wcale, tylko wysyłają do serwisu Apple.

Ok. Czyli podsumowując wszystko jedno gdzie kupię tego iPada, choć najwięcej głosów jest za AOS.

3 polubienia

W AOS masz jeden plus którego nie da ci reseller - darmowy grawer :smiley:

3 polubienia

Właśnie zamówiłem z AOS z grawerunkiem :slight_smile: Choć jak się chce potem sprzedawać sprzęt to nie jest argument :wink:
Jako, że to mój pierwszy zakup sprzętu z logo nadgryzionego jabłka, zaskoczyło mnie na plus, że jest ten sam login co do iTunsa. Nie musiałem już danych wpisywać, tworzyć nowego konta!

2 polubienia