👕 Ubrania

Ale to wspaniała sytuacja. Dziejuje

1 polubienie

Zazdrość. Czechy Radomiem Europy.

Aż takie dobre te ubrania? Często widzę tutaj zachwyty nad nimi. Widzę, że cenowo i stylem nie odbiega to od ubrań z Arketu, które zazwyczaj kupuję.

Arket plasuje się tak ćwierć, może pół poziomu wyżej niż Uniqlo.
Ale jak nie próbowałeś to polecam koszulki Uniqlo U Airism; nosi się je wspaniale, nie trzeba prasować, nie zniekształcają się w praniu i wyglądają bardzo premium.
Do tego polecę bieliznę Airism (może niekoniecznie na zimę, ale to jest moje go-to na pozostałe miesiące. I chyba wszystko z Heattech; wspaniała technologia.

Moja garderoba obecnie to jakieś 75% Uniqlo. Jakby był sklep stacjonarny to pewnie byłoby więcej.

3 polubienia

Ja gdzieś od 8 lat kupuję w Uniqlo rzeczy, głównie basicowe, od skarpet i bokserek, po koszulki i bluzy, przez ten czas chyba nic mi się nie zepsuło, nie musiałem wyrzucać, dobrze znoszą pranie, do tego jakość i kroje są lepsze niż w innych sieciówkach, a cena wcale nie aż tak wyższa…
Dżinsy noszę już praktycznie tylko od nich, bo doskonale mi pasują krojem i materiałem, a rozmiarówka jest w miarę powtarzalna, więc mogę co roku kupować online kolejną parę i zawsze trafić.

Bardzo jestem ciekaw cen na polskim rynku, bo np. w Malezji mimo że na metkach ceny w € były takie same jak w europejskich sklepach, to w tamtejszych Ringgitach wychodziło po przeliczeniu na zł około 20% taniej, niż w Europie…

A jak z rozmiarami? Standardowe czy trzeba brać poprawkę na Azję i kupować raczej rozmiar wyżej?

Normalne. To jest międzynarodowa marka, Japonia, USA i EU potrafią mieć zupełnie inne produkty

1 polubienie

Albo te same, ale w lokalnej rozmiarówce,

przy czym nie kupisz np. azjatyckich w europejskim czy amerykańskim sklepie, bo nie są dostępne, nie wyślą też międzynarodowo z innego sklepu niż na dany kontynent, więc no worries

W Japonii to takie ichniejsze Pepco (opinia znajomego z Japonii) więc dostaniemy odzież basic pewnie w cenach trochę droższych niż sieciówka pokroju H&M, Carry, Kapphal. Sam na bank się z ciekawości wybiorę jak pierwszy kurz opadnie.

1 polubienie

Nie no, Pepco mi się kojarzy z jakością na poziomie Penneys czy Primark czy jak jak to się tam w Polsce nazywa. Takie porównanie trochę zniechęca i staje w opozycji do opinii tutaj.

Czyli chyba najlepiej kupić coś małego na początek i ocenić samemu.

1 polubienie

oj nie no, Primark i Uniqlo dzieli 12 parseków…

1 polubienie

Uniqlo i H&M/Carry dzieli przepaść. Noszę Uniqlo od 2018/2019 i w ogóle nie ma porównania. A Pepco do H&M ma jeszcze sporo do nadrobienia. Więc porównanie jest mocno krzywdzące.

2 polubienia

Dobra, jak to mówią, przekonam się na własnej skórze

8 polubień

A jak w Polsce ogarniacie kwestie zwrotow w Uniqlo? Jedyny adres jaki widzę to magazynu w Niemczech.

1 polubienie

https://faq-eu.uniqlo.com/pkb_Home_UQ_EU?id=kA13z000000XnS0

1 polubienie

O dzieki, to obniża koszty! :blush:

poszukuję sensownej kurtki przejściowo/zimowej (nie takiej puchowej bo nie będę w niej wchodził na giewont tylko takiej z domu do auta, coś załatwić, jakiś godzinny spacer po lesie itd.)

Upatrzyłem sobie coś takiego na zalando. Miał ktoś doświadczenie? Albo ew jakieś alternatywy - kurtka troszkę dłuższa i z kapturem koniecznie.

Rozmawialiśmy z sivym o parkach od Alpha Industries. Szalenie ciepłe (powiedziałbym, ze to coś pomiędzy TEI3 i TEI4 w Canada Goose), szalenie sztuczne, ale wygladaja spoko.
Kompletnie nie nadają się do noszenia w żadnym pomieszczeniu dłużej, niż piec minut, wliczając w to samochód, zbiorkom i centra handlowe, bo maja absolutnie zerową oddychalnosc. Idealne do siedzenia zima przy ognisku, spoko na spacery, ale super powolne, żebyś nie zlał się potem.

Pomarańczowa podszewka jest ponoć po to, żebyś mógł kurtkę obrócić na lewa stronę po katastrofie samolotu i był bardziej widoczny dla helikoptera xD

Pomijając materiały, z jakich ta kurtka jest wykonana, to jakość jak za kurtkę poniżej tysiaka jest OP.

2 polubienia

Jak podoba Ci się ten styl, to jest jeszcze firma Top Gun, która robi właściwie dokładnie te same ubrania. Nie wiem, która z nich jest lepsza/bardziej cool i czy któraś jest podróba tej drugiej, ale możesz rzucić okiem.

rozważyłbym mimo wszystko puchówkę, ale tego rodzaju co od Uniqlo, lekką i składaną

Sam mam puchówkę Patagonii (którą noszę od -10C do +10C) i te kurtki od Uniqlo z tego co kiedyś mierzyłem stacjonarnie wypadały podobnie jakościowo, ale były nieco lżejsze, więc na przejściowy okres jak znalazł

https://www.uniqlo.com/eu/en/product/ultra-light-down-3d-cut-parka-439806.html

2 polubienia