馃憰Ubrania

Dwa pytania na rozpocz臋cie dyskusji:

1. Gdzie kupujecie ubrania?

2. Czy znacie jak膮艣 mark臋, kt贸ra ma w ofercie proste kroje w jednolitych kolorach i produkcj臋 jak najmniej szkodz膮c膮 艣rodowisku i nie wykorzystuj膮c膮 taniej si艂y roboczej?

Ja niestety kupuj臋 g艂贸wnie w sieci贸wkach - Zara, H&M i Reserved. Zdarza si臋 te偶 co艣 troch臋 dro偶szego ni偶 te powy偶ej g艂贸wnie Hilfiger i Polo RL.

W jednym s艂owie: Uniqlo

Sprawd藕 stron臋, pogoogluj i pojutubuj. Klasyczne kroje, wysoka jako艣膰, bardzo przyst臋pne ceny. Koszulki z bawe艂ny Supima s膮 rewelacyjne.

Kupuj臋 tam (nieco z lenistwa) wszystko co potrzebuj臋 w wersji basic.

Dostarczaj膮 do PL wi臋c mo偶esz sobie zam贸wi膰 na pr贸b臋 i zwr贸ci膰 jak Ci nie spasuje.

4lajki

This. Od przeprowadzki do UK 99% ubra艅 kupuj臋 tam.

2lajki

A co tam. Dorzuc臋 jeszcze.

Nie wiem czy wysy艂aj膮 do PL ale te偶 bardzo spoko:

Jak mnie firma zmusza艂a do noszenia garnitur贸w i marynark臋 to g艂贸wnie Bytom i Vistula (Vistuli mam par臋 sportowych marynarek jeszcze w szafie). W kt贸rym艣 momencie ju偶 mi si臋 nie chcia艂o to zmieni艂em firm臋.

Nie lubi臋 du偶ych logo na ubraniach wi臋c Uniqlo i Everlane mi bardzo pasuj膮.

1lajk

No kurcze Uniqlo niby spoko i te偶 by艂em (mo偶e jeszcze jestem) d艂ugo zakochany. Ale nie jest to jaka艣 zajebista jako艣膰. Polo uniqlo po kilku praniach do艣膰 widocznie si臋 skurczy艂o, a polo Ralpha (prane w tych samych warunkach) nie skurczy艂o si臋 od jakich艣 2 lat.

Bardzo lubi臋 ciuchy RL, ale je艣li chodzi o co艣 ta艅szego, to bardzo fajne, basicowe i dobrej jako艣ci t-shirty maj膮 w Next (dla tych z UK).

Du偶o os贸b m贸wi, 偶e firma Adler ma super jako艣ci i dobre cenowo koszulki, ale nigdy nie testowa艂em.

Je艣li chodzi o sklep, a nie konkretn膮 mark臋, to bardzo lubi臋 TK-maxx鈥檃.

I takie moje spostrze偶enie na koniec - zauwa偶y艂em, 偶e kupowanie jaki艣 dro偶szych ciuch贸w, tak po prostu, nie sprawia mi specjalnie rado艣ci - w przeciwie艅stwie do r贸偶nych okazji i promocji. Ostatnio uda艂o mi si臋 za 拢35 kupi膰 na eBayu u偶ywan膮 kurtk臋 zimow膮 3in1 Patagonii, gdzie nowe ( oczywi艣cie z nowych kolekcji) potrafi膮 kosztowa膰 >拢600.

1lajk

Zamawia艂em ostatnio testowo koszulki z Adlera. Zdecydowanie polecam, wzi膮艂em chyba ka偶dy mo偶liwy model i Heavy s膮 dla mnie troch臋 za 鈥済rube鈥 i najlepszy chyba Classic, ale Basic te偶 jest ok. Jedyny minus jest taki, 偶e zam贸wienie musi by膰 za minimum 100 z艂 netto.

2lajki

Jak jeszcze nosi艂em polo to jedynie te z Lacoste potrafi艂y wytrzyma膰 d艂ugo. W momencie jak Lacoste I inne Ralfy zacz臋艂o nosi膰 p贸艂 Nowej Huty, jako艣 mi przesz艂o :slight_smile:

Z Uniqlo nie mia艂em pol贸wek, ale te偶 nie por贸wnywa艂bym koszulki za 19.90 ojro do takiej za 100 i wincyj.

Uniqlo jest spoko bo w swoim przedziale cenowym jako艣ciowo nie ma zbytniej konkurencji, a jak sobie por贸wnasz sk艂ad, np. p艂aszczy czy swetr贸w to i cz臋sto jest lepiej ni偶 w takim przyk艂adowym Bossie czy Tommym, za du偶o ni偶sz膮 cen臋. A wol臋 mie膰 sweter z we艂ny merino bez logo ni偶 mieszank臋 wiskozy i akrylu z emblematem znanej marki.

Jak chodzi I produkty z nieco wy偶szej p贸艂ki, r贸wnie偶 bez krzykliwych emblemat贸w to polecam Asket. Maj膮 te偶 fajnie rozpisane wszystkie ekologiczne aspekty.

Z tego co mi si臋 wydaje to oni: https://www.sonofatailor.com robi膮 koszulki, pod twoje wymiary. Kosztuj膮 co prawda oko艂o $50 i nie mia艂em okazji testowa膰, ale s艂ysza艂em same pozytywne opinie i na pewno ch臋tnie przetestuj臋.

Co do ciuch贸w marek, kt贸re dbaj膮 o 艣rodowisko to Gucci jest chyba najbardziej eco friendly mark膮 na 艣wiecie. Nic jednak nie przebije u偶ywanych ciuszk贸w. W ich jednak wypadku preferuj臋 kupowa膰 te sporo dro偶sze marki, bo s膮 ta艅sze, a co najwa偶niejsze d艂ugo wytrzymuj膮.

Do u偶ywanych designerskich ciuszk贸w mog臋 poleci膰: https://www.vestiairecollective.com
https://www.grailed.com
https://www.vinted.pl

A je艣li kto艣 chce kupi膰 bardzo fajne jeansy big stara 38W 32L to zapraszam bardzo zejd臋 z cenki XD.

Tylko Uniqlo. Od kilku lat si臋 tam zaopatruj臋 w wi臋kszo艣膰 basicowych rzeczy, od bielizny, po koszulki, spodnie i bluzy. Klasyczne kroje, bez 偶adnych logotyp贸w. Uwielbiam te偶 ich kolaboracje, jak np. z Hokusai, Lego itp
Polecam zdecydowanie, ceny maj膮 bardzo dobre w stosunku do jako艣ci, ale jako艣膰 sama w sobie jest bardzo dobra - nosz臋 i pior臋 bardzo cz臋sto wszystkie rzeczy i nie niszcz膮 si臋 za szybko.

Uniqlo ma w ofercie te偶 艣wietne kurtki takie sk艂adane/zwijane - puchowe i przeciwdeszczowe, niestety rozmiarowo nie mog艂em si臋 w nie wstrzeli膰, ale z opowie艣ci znajomych s膮 warte swojej ceny.

1lajk

Do basicow uniqlo jest super. Jak szukam czego艣 wi臋cej,to oczywi艣cie ASOS wchodzi w gr臋. Za par臋 funt贸w rocznie darmowe next day delivery i 艂atwe zwroty, to to co w po艂膮czeniu z kart膮 kredytow膮 daje lepsze mo偶liwo艣ci przymierzenia grubej ilo艣ci ciuch贸w, ni偶 centrum handlowe.

2lajki

othertees.com kiedy艣 g艂贸wnie nerdowe crossovery, teraz jest wi臋cej 鈥渟艂ita艣nych鈥 motyw贸w. co 24 godziny zmienia si臋 wz贸r, kt贸ry jest dost臋pny 2 dni. 艢wietna jako艣膰 druku i unikatowo艣膰 wzor贸w

1lajk