📝 To-do appki

a to co za app?

Wspomniane Things 3. Rany, już widzę potencjał i rozumiem, co miał na myśli @pawelorzech mówiąc, że całe życie trzyma w Thingsach.

Nareszcie. Nareszcie ktoś mnie rozumie!

3 polubienia

A ja zrobiłem zwrot i wróciłem do Todoista :wink:

Ja tez cię rozumiem, ale koszty żeby mieć na telefonie, tablecie i kompie są trochę wysokie, posiadam tylko wersję na iPhone i brakuje mi możliwości kontroli tego wszystkiego na np. IPad. Ogólnie program super.

Chyba rzucę okiem na Thigs, chociażby z ciekawości. Aktualnie od kilku lat korzystam z Omnifocusa w wersji Pro i nie wyobrażam sobie dnia bez niego. Zgodnie z radami Davida Allena nic nie trzymam w głowie, aby nie zapomnieć :slight_smile:

Potwierdzam, że koszt wysoki. Sam mam na iPhone + Mac, bo nie mam iPada, ale… jak pomyślę, że to raz na trzy-cztery lata, to nie jest tak źle. Chociaż upront wyłożenie $100 boli.

1 polubienie

Najważniejsze to zadać sobie pytanie czy naprawdę potrzebujesz tak rozwiniętych aplikacji. W moim przypadku OF zwrócił się drugiego dnia po zakupie. W czasie okresu testowego stworzyłem sobie bieżące projekty, a po jego zakończeniu kupiłem pakiet iOS + MacOS. Dzień po zakupie wyjechałem w delegację na pipidów dolny, gdzie padł mi zasilacz od kompa (tak wyjechałem z prawie 0% baterii, “przecież podłączę się na miejscu” ) i moim jedynym narzędziem były iPad i iPhone. Dzięki nim poprowadziłem prezentację z iPada, a cały tekst prezentacji i przebieg projektu miałem wrzucony do OF. Oprócz tego miałem całą agendę wyjazdu razem z godzinami odjazdu i listą kontaktów z kim miałem się spotkać.
Poza tym bardzo podoba mi się technika wykonywania przeglądów, tak używam tego :slight_smile:
Nie, nie jestem jak Krzysiek Kołacz (Pozdrawiam!), nie zajmuje mi to całego dnia :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Ja mam z kolei tylko iPhona i iPada ale kupuję tylko na telefon bo mam go zawsze przy dupie, czyli tam, gdzie chcę mieć swoje zadania.

2 polubienia

Ja swojego Aira 2 mam zawsze w plecaku. W domu używam częściej niż komputera. A OF super na n im działa :slight_smile:

Co polecicie? Potrzebuję takiej catch-all appki, nie tylko zadań ale też wishlist itp. Powinna mieć aplikację webową i iOS. Nozbe za drogie dla mnie jest niestety :confused:

Hmmmmmm. Ja to się też zaczynam zastanawiać czy nie wydać raz kasy na Things/Omni, nie wrzucić tam najważniejszych projektów, planów, et cetera i nie ułożyć sobie życia w aplikacji GTD.

Tylko właśnie - co wybrać… Korzystałem z kilku mniejszych aplikacji to-do, ale zawsze po tygodniu/dwóch odpuszczałem temat. Najdłużej wytrzymałem z Nozbe, ale jakoś zaczął mnie od siebie odpychać (ciężko powiedzieć przez co dokładnie).

Darmowy Nozbe ci nie wystarcza? Pakiet solo to niecałe 30 zł miesięcznie. Rocznie jeszcze taniej. Pokombinuj z kategoriami wtedy te ograniczenie 5 projektów nie jest aż tak uciążliwe. Zakładasz projekty np. Dom, Rodzina, Praca, potem do każdego zadania w danym projekcie dodajesz kategorie typu np. Na mieście, Real, Saturn, Allegro, przez Telefon, Później w Kategoriach sortujesz je jednym kliknięciem.

1 polubienie

OmniFocus daje Ci 14 dniowy Trial. Warto sprawdzić i dopiero podjąć decyzję. Ewentualnie dobrze jest przeczytać GTD Davida Allena i pomyśleć czy ten system zarządzania odpowiada.

1 polubienie

Potestuje w takim kontekście.

Toidoist to około 150 zł / rok, Nozbe jest droższe niestety.

Karol napisz mi proszę jedna rzecz. Mianowicie Omni muszę z osobna na każde z urządzeń zakupić, si?

OmniFocus posiada aplikację na MacOS + uniwersalna iOS (działa zarówno na iPhonie jak i iPadzie). Czyli zasadniczo musisz kupić tylko dwie. Z tego co wiem to Things ma osobne aplikacje na iPhone i iPada.

A ja wszystkim polecę nowe Reminders, na iOS12 miałem do nich kilka podejść i za każdym razem po zaledwie kilku dniach usuwałem je z telefonu, ale na iOS 13 to jest tak potężne narzędzie że naprawdę nie potrzebuje już innego narzędzia (wcześniej używalem thingsów i todoista)

1 polubienie

Czekam z niecierpliwością na nowe remindersy. Podejrzewam ze Things jak i Nozbe wyleci z telefonu.

1 polubienie

Niestety, Reminders nie ogarną mojego workflow. Tak wyglada mniej więcej lista moich Bieżących projektów w OmniFocus.

4 polubienia