Thermomix - opinie uzytkownikow

A u mnie od dwóch lat działa non stop do przygotowania przynajmniej dwóch z trzech posiłków (czasem i trzech). Przy małych dzieciach super użyteczne. Oczywiście większość ciast nadal wyrabiam korzystając z naszego robota MUM boscha, a ryż zwykle w ryżowarze.
Jak już pisałem wcześniej wygoda planowania posiłków, robienia listy zakupów i później zamawiania rzeczy online. Na planowanie i zakupy online na cały tydzień średnio mi schodzi około od 1 do 1.5h na tydzień.
Nawet moje przepisy które trzymam w Paprika jak się da to przerabiam na TM bo szybciej i wygodniej.

I oczywiście jeśli ktoś nie korzysta z potencjału TM to jak najbardziej się nie opłaca go kupować. My nie kupowaliśmy w ciemno, bo mieliśmy czas na pobawienie się nim przed zakupem przez kilka miesięcy.

2 polubienia

Wyczuwam sprzedawcę…

10 polubień

Tak zupełnie przypadkowo kolega wpadł na nasze forum, założył konto, przeczytał jeden temat i robi czarny PR… :stuck_out_tongue:

Temat zaczyna nam tu przyciągać sprzedawców i trolli.

2 polubienia

Szybko się z nimi w razie czego będziemy żegnać, oh well.

No i zamówiłem przedwczoraj thermomix. Akurat były raty 0% to jakoś łatwiej było przełknąć tyle pieniędzy wydanych. Czekam na dostawę, ale żona już zachwycona, bo jej się od lat marzył. Ostatnio w sumie ja sam się zacząłem przekonywać, bo mi się nie chce wyrabiać ciasta na leniwe i mieszać kaszy manny, a to są dwa ulubione dania kolacyjne moich dzieci. A kolację najczęściej ja robię.

5 polubień

Trochę droga maszynka do mieszkania kaszki :slight_smile: Ale kto bogatemu zabroni :slight_smile:

4 polubienia

Zakładam, że żona wykorzysta go jakoś lepiej, ale ja się zamierzam cieszyć z małych rzeczy. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

sam bym chętnie kupił, nie miał bym takiego problemu z wymyślaniem obiadów i ich robieniem :confused: ale ta cena to z dupy jest kompletnie.

A jaki czas dostawy teraz w PL.
W w Uk ostatnio było nawet do 3 msc

W Polsce tak samo, oficjalnie 12 tygodni, ale podobno są już dostarczane w 5, więc wszyscy liczą, że będzie już tylko szybciej. Takie mam informacje od sprzedawcy.

To jeszcze nic.
Gorzej, bo nie ma praktycznie alternatywy.
Bo albo masz wersję z Aldi czy Biedronka czy inna Toya, ale tu jakość jest słaba albo masz lidlomix, który w najnowszej generacji zaczyna kosztowo zbliżać się do lidlomix.

To dorzucę jeszcze taki tip.
Przed końcem gwarancji, wysłać termomixa na serwis.
Jeżeli coś jest zużyte w mechanizmach, kalibracja wagi itp wymieni za darmo :slight_smile:

3 polubienia

właśnie alternatyw praktycznie nie ma a cena termo to jakaś pomyłka, mam wiele rzeczy na liście przed termo :stuck_out_tongue:

1 polubienie

No jak kupiłem lidlomix to kosztował 888 pln i to była znośna cena. Potem kolejny model (już z wyświetlaczem, wifi itp) kupiłem do UK i już mnie cena bolała, bo prawie 1200 było. A jak widzę cenę obecnego modelu, to już jest chyba z 50% TM jak nie więcej.
Plus taki, że lidlomix nie ma abonamentu na przepisy, ale mimo wszystko cena już się robi za wysoka.

W takim tempie to za max dwa modele będą kosztować tyle samo :joy:

Spokojnie mordeczko. Thermomix tez zdrożeje, żeby nie było lipy :slight_smile:

2 polubienia

Chyba muszę skasować swój poprzedni post :laughing: doszły mnie słuchy że TM ma niebawem zdrożeć więc dokonałem zakupu. Szkoda tylko że czas oczekiwania to do 12 tyg bo w poniedziałek trzeba obiad zrobić :thinking::unamused:

Czas oczekiwania prawie jak na tesle :joy:

2 polubienia

Zobaczymy czy będzie Teslą w kuchni bo jak nie to słabo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mam nadzieje że przyjdzie szybciej bo wymyślanie obiadów już mnie męczy.

Chciałem tylko poinformować, że TM za ciebie nie wymyśli.

Haters gonna hate :joy:

2 polubienia