Ten o Plex serwerze

Dobra, sam sobie odpowiem :wink:
Nie ma Xboxa klienta - pisza ze wkrotce. na LG TV tez nie ma.
Polecaja uzywac Kodi z pluginem. Ale ja wlasnie chce zastapic Kodi czyms innym :joy:

Na TV z Androidem jest apka. Ale to akurat malo mnie urzadza. 1 urzadzenie z 4.

To nie jest fork plexa, gdyż Plex jest closed source. To jest fork Emby, który w pewnym momencie zamknął źródła, co zresztą średnio im się opłaciło, bo rozwój stanął i cała społeczność poszła do Jellyfin

OK. Moj blad. Ale to nie zmienia faktu ze nie ma clientow na tych urzadzeniach na ktorych mi zalezy :wink:

Akurat Kodi mi się nie udało wyeliminować bo Plex ma fatalną obsługę napisów. Dlatego najlepiej działa Plex (dostęp z każdego miejsca) odtwarzany za pomocą Kodi (wszystkie funkcje z Kodi działają).

Rozwiniesz? Napisy mi się ściągają automatycznie, nie miałem z niczym problemu.

No wlasnie. Ja tez nie mam problemow z napisami. W sumie nawet standard jest OK. Po zainstalowaniu wtyczki Sub-Zero jest jeszcze lepiej :grin:

Zauwazylem cos innego. Czasami niestety nie dzialaja niektore pliki. Jeszcze nie wyczailem dlaczego. Web browser mi pisze ze mam za slaba maszyne. Wiec potestowalem na Xeonie 16 cores (bo moge :rofl: ) I tez mi to samo pisalo.
Na razie znalazlem obejscie. moge zrobic Optymalization i wtedy hula. Ale to generuje kolejny plik bo Plex przelicza i tworzy kopie. Spoko miejsce mam. Ale wkurza. Nadal jestem ciekawy dlaczego nie zawsze mi odtwarza.

Generalnie często mam wersje filmów i seriali które nie koniecznie są zsynchronizowane z dostępnymi napisami. Dlatego musze ręcznie korygować opóźnienie napisów i wybierać z kilku różnych dostępnych by pasowały jak najlepiej. Do tego dochodzi też możliwość regulacji opóźnienia audio (tu to niestety wina E-ARC przez LG). Wiem że można ustawić w Nvidii opóźnienie audio, ale nie zawsze jest takie samo (potrafi się wahać w granicach od 50ms do 150ms w zależności od dnia (bo nie wiem od czego innego). A przy 77 calach to nawet 50ms różnicy jestem w stanie zauważyć i jak raz zobaczę to już nie jestem w stanie ignorować. Po za tym przyzwyczaiłem się do przewijania w Kodi i pewnie paru innych rzeczy. Ach no i Kodi ma addon do mapowania klawiszy co przy używaniu Logitech Harmony też jest zaletą.

1 polubienie

u mnie Kodi zostaje jako frontend, Jelllyfin jako backend (jednak zarzadzanie biblioteka w Kodi jest niewygodne)

1 polubienie

Muszę znaleźć czas na testowanie.

U mnie biblioteka w Kodi zarzadza sie wlasciwie sama. Fakt, trzeba bylo troche pokombinowac, bo standardowo to jest naprawde stand-alone rozwiazanie. Czyli baza danych na NAS, polaczyc kazda instancje Kodi do tej bazy, na kazdej zainstalowac Watchdog i te same wtyczki do mediow.
Ale od czasu jak tak postawilem to dziala ze tak powiem - bezobslugowo.

Pod tym wzgledem na pewno Jellyfin i Plex maja ogromna przewage. Jellyfin nawet mi sie spodobal. Jak w koncu dostarcza wtyczki tak jak obiecywali to sie przesiade z Plexa

1 polubienie

hej, hej, odkopuję temat:
mam sobie malinę, na malinie parę fajnych rzeczy które ogarniają co trzeba, gdy się pojawi.

Ale mam jeszcze ból d*** o YT. Jest coś, co zainstaluję na malinie, i będzie mi pobierało w zadanej jakości całe kanały na YT, a jak już pobierze wszystko, to będzie monitorowało nowe treści w miarę publikacji?

Bo mam parę kanałów, w których chciałbym nadrobić zaległości oraz być na bieżąco, ale jak mi wszystko ląduje w playliści ‘watch later’ to ginie w odmętach, a wyszukiwanie na niej konkretnych treści to dramat. a rozbijanie tego na x playlist i ręczne zarządzanie nimi to też dramat (zwłaszcza z interfejsu YT).

Sprawdź soft o nazwie podsync. Ja go używam do przerabiania wideo na podcasty, ale w konfiguracji widziałem opcję ściągania wideo

1 polubienie

Może zrobię drugie podejście… za pierwszym razem się mocno odbiłem, nie chciało działać jak oczekiwałem

nie jest to idealny soft, troche wolno sciaga, jak dasz za duzo podcastow (np 300 na kanal) to potrafi w ogole nie sciagac, czasem adres kanalu moze byc z nazwa, a czasem musi byc z identyfikatorem, raz na jakis czas trzeba wygenerowac nowy klucz na youtube. Ale poki co nic lepszego nie znalazlem.

Podpowiesz z tymi torretami na malince?
Może jakiś link?

Jasne, ja akurat nie jestem jakiś superbiegły więc mam to dość prosto rozwiązane:

1.Malinka z domyślną dystrybucją
2. Podpięty dysk zewnętrzny
3. Zainstalowane transmission (How to Setup Transmission on the Raspberry Pi - Pi My Life Up)
4. Zrezygnowałem z PLEX bo za bardzo obciążał malinkę, korzystam ze zwykłego udostępniania plików po sieci (samba). Folder mam udostępniony do AppleTV z Infuse.

2 polubienia

https://wiki.servarr.com/

tu instrukcje do sonarr, radarr, prowlarr i polecę od siebie jeszcze bazarr do napisów

1 polubienie