Ten o Plex serwerze

A jakie rozwiązanie można zrobić żeby sobie z laptopa oglądać filmy na PS4? Ktoś pokieruje czego szukać? Bez żadnych dodatkowych urządzeń i tylko w obrębie jednej sieci wifi.

Zaryzykuję stwierdzenie, że Plex :smiley:

Możesz też użyć Universal Media Server

1 polubienie

No to wraca temat maliny. Jak dobrze pamietam go kwestia 3 linijek w terminalu wiec raczej dasz radę :wink:

Typowy ja.

Najarałem się na malinkę ale postanowiłem jeszcze poszperać.

Zobaczyłem to Cancel your 4K Netflix NOW - Nvidia Shield TV Review - YouTube i AI Upscaling i że w sumie mógłbym sobie podpiąć kontroler z Xboxa który kosztuje ile? $50?

Pfff… Skończy się na tym, że kupię Malinę, pobawię się, postawię na niej w końcu coś innego a potem kupię nVidię.

3 polubienia

Jak już pójdziesz w mailnę i trochę więcej pokucujesz z radarr (filmy), sonarr (seriale) i bazarr (napisy) to zbudujesz sobie usługę dużo lepszą niż jakikolwiek streaming. Warto tylko mieć VPNa :wink:

Tu masz wszystko krok po kroku opisane: Ultimate Smart Home Media Server with Docker and Ubuntu 18.04 - Basic | SHB

Raz skonfigurowane działa bez problemu już od 2 lat.

3 polubienia

Na której malince?

Najlepiej na 4. By mieć obsługę USB 3.1

Mi to hulało na 3, przesiadłem się na NUCa i jest dużo lepiej (głównie tutaj chodzi o transkodowanie)

Nvidia 2017 obsluguje plex server, swoją sprzedałem za £80 więc do 500 zł kupisz.

1 polubienie

Policzyłem sobie wszystko na karteczce na spokojnie i póki co wygrywa NVidia w wersji Pro.

Jeszcze się może zmienić coś do kwietnia (bo to mój miesiąc na nagradzanie samego siebie) ale chyba Rejczel (wink wink, intended) to będzie to.

2 polubienia

Ja zadam trochę odmienne pytanie- dla speców od Plexa i zarządzania mediami. Fascynację pleksem przeżywałem ładne kilka lat temu, w spadku została mi dożywotnio wykupiony premium :wink: Zarzuciłem usługę w momencie kiedy wraz z popularyzacją różnych vod rezygnowałem z kolejnych pozycji “zakupionych” w różnych szweckich sklepach przez wiadomy protokół.

Jedyne na czym mi wciąż zależy - i tu główne pytanie- to podpięcie swojej dość zacnej kolekcji DVD/ Bluray, z której często filmów nie można nigdzie online (legalnie) zdobyć.

  • mam już wyrippowane płyty DVD do folderyw z VIDEO_TS.ifo etc
  • zacząłem bawić się w konwersję do mp4, sprawdzałem też makemkv - główny problem to napisy
  • chciałbym w łatwy sposób przenieść napisy z dvd do pliku mp4 lub mkv
  • nie chcę bawić się w ściąganie i dopasowanie nieoficjalnych napisów
  • wolałbym aby napisy dało się włączać i wyłączać
  • nie chcę robić OCRa napisów z DVD i bawić się w poprawianie nieprawidłowo rozpoznanych tekstów
  • i na koniec, preferably macOS :slightly_smiling_face:

Kilka lat temu skończyłem konkluzją- nie da się. A do tego dochodzi to samo w wersji Bluray co pewnie jeszcze będzie trudniejsze.

Nie zależy mi nawet na specjalnej konwersji, storage jest teraz ultra tani. Gdyby dało się jakimś softem po prostu odpalać pełne obrazy DVD / Bluray z domowego serwera na TV to też byłoby super- nawet nie musi to być plex. Ktoś coś?

1 polubienie

Konkurencja dla Plex: Jellyfin.
All in one - Kodi.
Generalnie masz NAS więc brakuje ci tylko końcówki do odtwarzania. Może to być np tzw kodibox czyli malutki komputerek z procesorem arm, raspberry (tylko 4 ma sens). Ciekawy jest też ccwgtv (nowy Chromecast).
Ja bym jednak polecił Intel NUC - co na nim zainstalujesz to twoja sprawa bo łyknie wszystko. Windows, Linux, cokolwiek. Kup jakiś używany za parę stówek a spokojnie pociągnie nawet transcoding na kilka osób, a jakiś 4 corowy Celeron prądu dużo nie pobierze.
Ja mam Rpi4 i jest super stabilny, mam pendrive, a obudowa jest od razu radiatorem, zasilam go z portu USB routera.

1 polubienie

Kto tu ma Nvidia Shield TV Pro? Mam problem z ustawieniem Plexa.

Pousuwałem dodatkowe serwery żeby się na 100% nie gryzły. Podpiąłem NAS jako dysk sieciowy. Odpalam Plexa (server is running), powinno mnie zapytać o ścieżki dostępu, tymczasem jedyne co widzę to komunikat że nie może się podłączyć do resources.

Wg mnie jeżeli to jest nowy serwer to powinien sobie chociaż zrobić lokalne foldery.

Przegrzebałem pół internetu, nie wiem o co chodzi…

EDIT: Nie mam pojęcia co zrobiłem. Działa

1 polubienie

Generalnie mogę powiedzieć, że zakup Nvidia Shield TV Pro 2019 uważam, póki co, za zakup roku (a trochę pierdół nakupiłem od stycznia). Trzy dni użerania się z UPC, ustawieniami Nvidii, ustawieniami dodatkowego routera, surfsharka itd ale mam w końcu Plexa który po prostu czyta sobie pliki z 6-cio letniego (albo 7-mio?) Qnapa. Mam Netflix, HBO Go, Prime, YouTube + ulubione stacje radiowe w jednym miejscu. Czekam aż pojawi się oficjalnie Stadia (choć mógłbym w sumie wrzucić spoza sklepu Play). CEC działa jak złoto więc pozbyłem się wszystkich pilotów. Fakt, że jak ruszysz pilota od Nvidii i on podświetla klawisze, jest po prostu boski. Bałem się tego trójkątnego kształtu ale jest super. No i jest na BT więc mogę zamknąć Nvidię w TV racku i nie musi stać na wierzchu.

Polecam ten styl życia i bardzo dziękuję wszystkim którzy w różnych wątkach polecali Shielda. O takie rady nic nie robiłem. Kudos.

8 polubień

gdyby nie to, że go w ogóle nie potrzebuję, to po takiej rekomendacji bym też kupił tego Shielda Pro

1 polubienie

Poprawka: Jeszcze nie wiesz, że go potrzebujesz.

gdyby nie android TV, to bym go potrzebował :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tak mnie @Tadek zainspirowales tym Plexem ze wzialem jeden ze swoich komputerow i postawilem na nim Ubuntu Server z Plexem.
A ze PC u mnie dostatek to sobie takiego mikro Della znalazlem co nie pobiera prawie w ogole pradu.
Mialem przez chwile szalony pomysl zeby postawic go na HP DL360 G7 (a taki server) ale stwierdzilem ze to zdecydowanie overkill :laughing:

Nvidii nie kupie bo totalnie nie widze takiej potrzeby, ale sobie testuje jak ma sie Plex do Kodi.
Kodi mam na kazdym TV i Konsoli z centralna DB i repo na NAS. Zobaczymy po testach co jest fajniejsze.

1 polubienie

To jeszcze przetestuj Jellyfin.

1 polubienie

Czytalem ze to fork od Plexa z tym ze w pelni Open Source.
Pytanie tylko jak z klientami. Wiem ze na TV LG jeszcze nie ma.
Nie patrzylem jak ma sie na Xboxa lub Android TV.
A te powyzsze interesuja mnie najbardziej. Moze jak bede mial chwilke jutro to sobie popatrze.