Telewizor z 4k, 55-65" do 3500 PLN

Chyba to samo zrobię. Faktycznie nie wiem czy oled warty jest ceny 2x.

ja potrzebuje andka ze wzglednu na kodi

oczywiście rozumiem:) ale po tym jak oglądałem Valeriana na LCD i na OLED’zie nie byłem wstanie kupić LCD nawet jak miałbym zapłacić o polowe mniej (zresztą koszt TV przy koszcie remontu który robiłem to było małe miki).

1 polubienie

oglądanie telewizorów w sklepie mija się z celem, gdyż ponieważ

  1. żaden z egzemplarzy pokazowych nie jest skalibrowany, a powinien - inaczej nie ma co oceniać jego realnych możliwości. Różne egzemplarze tego samego modelu mogą mieć fabrycznie tak rozbieżne ustawienia, że niestety kalibracja jest konieczna.

  2. taki tv na ścianie w markecie wyświetla jakieś przygotowane materiały w trybach podbijających kontrast i płynność i czego on tam jeszcze nie może mieć… A jeśli nawet wszystkie wyświetlają to samo - to patrz punkt 1…

PS warto pomyśleć nad Philipsami ze wzgledu na Ambilight - jest to cudowny patent
PS2 biorąc pod uwagę budżet sprawdź też historię cen, telewizor który sam planuję kupić ma retail około 8-9k pln, ale zdarzało mu się już kosztować 5999 co idealnie mieści się w moim budżecie, więc obserwuję ceny i czekam aż znowu taka będzie…

Zdecydowanie polecam serię Samsunga Q70R 55” lub jeśli budżet pozwoli 65”. Nie pchaj się w serię RU8002 bo Samsung poszedł tam na zbyt dużo kompromisów.

1 polubienie

No właśnie nie chcę wydać więcej, nie chcę 55", więc zostaje mi RU8002. Chyba, że Samsung mi sprzeda Q70R za połowę ceny.

A co sądzicie o tym?

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55c9-tv-oled-uhd-4k.bhtml

Zobacz system operacyjny samsunga. A później zobacz jak to wyglada w LG. Nie musi być OLED (sam uważam, że póki co to za dużo trzeba do niego dopłacić). Zobacz jak działa magic remote w LG i zrozumiesz dlaczego nie warto iść w samsunga :grinning:
No i airplay2 , Apple TV i zarządzanie Apple Home z poziomu TV.

Bardzo dobry, mam model z poprzedniego roku, tylko jest on poza budżetem Pawła.

Dla mnie Magic Remote był takim przeskokiem w sterowaniu telewizorem, jak przejście z klikania na klawiaturze w telefonie na swipe’owanie po niej :slight_smile:

Dlaczego? LG LED jest do kupienia w tym budżecie :grinning:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55sm8200-uhd-4k-nano-cell-hdr-pro-thinqai-pilot-magic-tv

1 polubienie

askamov linkował LG OLED 55" C9 za 5999 zł :wink:

W sumie dawno nie patrzyłem na ceny a widzę że seria 8x potaniała :grinning:
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55sm8600-tv-nanocell-uhd-4k.bhtml
Chyba wiem co sam sobie sprawię. :joy::sweat_smile::smiley::rofl:

Wait, what?

Popraw mnie jeśli się mylę, ale kojarzy mi się, że LG się chwaliło tym, że zamiast homepod będziesz miał ich TV. Chyba, że to jakiś dystrybutor coś nadinterpretował?

No co Ty.

1 polubienie

No :stuck_out_tongue: też mnie to trochę zdziwiło, ale i zachwyciło :smiley:
Teraz już sobie nie przypomnę gdzie, ale dosłownie w PL to słyszałem w którymś sklepie z TV.

To jest tak, że masz wsparcie dla Apple HomeKit, więc z poziomu aplikacji Home możesz starować telewizorem. Telewizor nie będzie hubem.

wazne jest tez to gdzie bedziesz ogladal
jakie masz pomieszczenie

jesli jest bardzo jasne z duza iloscia slonca to troche mozna sie meczyc z oledm
sam mam lg b8 i jak sie przesiadlem z lcd to sie meczylem troche w sloncu ale mozna sie przyzwyczaic
inna sprawa ze nie ma co szalec z tv one tak szybko sie zmieniaja ze jesli nie jestes jakims maniakiem i nie planujesz kalibrowac to trzymaj sie swojego budzetu

1 polubienie

Ile byś nie szukał tak po roku/dwóch będzie coś co mogłeś dokupić, a przycebuliłeś :smiley: kupiłem fajny TV Samsunga, menu chodzi bez lagów, są wszystkie apki, Spoti, Netflix, HBO, ale już wyszukiwanie czegokolwiek to tragedia. Brak kursora (takiego jak w LG co kolega @Martin_Fox mówi), brak sterowania głosowego (czasami by się przydało). To co mnie zaczęło irytować to brak AirPlay. Każdorazowo muszę włączać aplikację Spoti na TV, żeby coś grało, zamiast od razu z telefonu puścić (nie wiem jak działa YouTube, ale nawet jak mam wyłączony TV to potrafi go obudzić i odpalić apkę i grać :open_mouth:) Nawet pralkę bym inna teraz kupił bo nie ma nic bardziej irytującego jak to, że nie masz info za ile minut skończy Ci się pranie, a czas podany w instrukcji obsługi był podany “tak mniej więcej” xD

Dlatego LG :smiley:
W LG system + pilot robi robotę. Aplikacje są, przeglądarka działa naprawdę dobrze !! a obsługa głosowa po polsku jest zajebista super :smiley:

2 polubienia
  1. Idź do sklepu i obejrzyj za nim kupisz - wszystko jedno co wybierzesz.

  2. Wszystko zależy na ile chcesz kupić ten TV. Jeśli mówimy o roku lub dwóch to bierz Samsunga. Jeśli różnica w obrazie (oraz przede wszystkim efekty HDR) nie mają dla Ciebie znaczenia to rzeczywiście nie warto dopłacać. Jeśli jednak myślisz o dłuższym okresie czasu to jednak zmodyfikował bym budżet i poszedł w LG 55 B9 które już zeszły do około 4600 zł.

1 polubienie