馃搵 Tablety

W dobie gigantycznych telefon贸w i ultrabook贸w korzystacie jeszcze z tablet贸w? Sam zastanawiam si臋 czy nie kupi膰 sobie np IPada 9.7 6gen do netflixa + robienia i edycji notatek uczelniano-s艂u偶bowych (apple pen wydaje si臋 by膰 spor膮 zalet膮) A mo偶e macie co艣 innego do polecenia?

2 polubienia

Dyskutuj臋 o tym na telegramie - tylko 偶e ja mam dylemat mi臋dzy iPad mini a iPad Air, iPad 9,7 2018 odpu艣ci艂em ze wzgl臋du na A10 i ma艂o RAM no i ekran :stuck_out_tongue:
Gdyby nie to 偶e do mini nie ma klawiatury smart, a tylko jakie艣 wynalazki na BT to bym bra艂 mini, ale co艣 czuj臋 偶e sko艅czy si臋 na Air - Pro odpuszczam, nie moja p贸艂ka cenowa :stuck_out_tongue:

U mnie w sumie pojawi艂a si臋 jeszcze jedna opcja mianowicie u偶ywany Ipad Pro 10.5.

Kr贸tko odpowiadaj膮c - tak

Kupi艂em 偶onie (art director, rysownik) iPad Pro 12" + 铮縋encil 2.gen
U偶ywa tego co dziennie na spotkaniach do notatek. Tu polec臋 super aplikacj臋 Nebo kt贸ra radzi sobie genialnie nawet z gryzmoleniem po Polsku. A od czasu do czasu na rysowanie/malowanie w Procreate. Do tych zada艅 spisuje si臋 doskonale.
Ja w domu u偶ywam tego iPada g艂贸wnie do czytania, jakie艣 d艂u偶sze artyku艂y i magazyny.

3 polubienia

My艣la艂em o nim, ale鈥
Lepsze ma g艂o艣niki鈥 za to CPU gorsze. Ekran - 120Hz zamiast 60Hz
Kusi, pod warunkiem dobrej okazji cenowej.

12" to ju偶 鈥渓otniskowiec鈥 :smiley:
No i nie ta p贸艂ka cenowa, nie ma o czym gada膰, nie wydam na tablet r贸wnowarto艣ci samochodu gdzie ma mi s艂u偶y膰 do zabawy :smiley:

no dla samej zabawy te偶 bym tyle nie wyda艂 :grin: dopiero jak mi 偶ona powiedzia艂a 偶e do pracy faktycznie si臋 przyda i b臋dzie u偶ywa艂a to ok - sprz臋t na siebie zarabia.
Tak samo z macbookiem moim, nie kupi艂bym go gdyby nie zarabia艂 na siebie, a tak po pierwszej wyp艂acie si臋 zwr贸ci艂 :slightly_smiling_face:

1 polubienie

iPady jako艣 nigdy mnie nie porwa艂y. Wymieni艂em swojego Aira 2 na nowy, najta艅szy model Mini, bo u偶ywam go tylko do sterowania domem i robienia kawy. Polecam tego miniaczka, naprawd臋 przecudowny jest ten rozmiar.

Powiem Ci tak. Korzystam z iPad 2018 wraz z Apple Pencil ju偶 dobrych kilka miesi臋cy. Urz膮dzenie dzia艂a bardzo p艂ynnie, idealnie sprawdza si臋 na uczelni (notatki, wykresy, pdf), w podr贸偶y do ogl膮dania film贸w czy nauki, jako czytnik ksi膮偶ek. Fajne przed艂u偶enie smartfona. Ostatnio du偶o cz臋艣ciej po niego si臋gam ni偶 po Macbooka Air.

2 polubienia

Wiem, ze to dosy膰 kontrowersyjne stanowisko, ale jestem du偶ym zwolennikiem #ipadonly. Co wi臋cej, z sukcesami sam taki styl 偶ycia od kilku lat uskuteczniam.
Oczywi艣cie, nie jest to dla ka偶dego, ale gdy zrozumie si臋 r贸偶nice mi臋dzy PC a tabletem, mo偶na z tej maszyny wiele wyci膮gn膮膰.
No i chyba nie by艂o lepszego momentu by spr贸bowa膰- od iOS11 iPady mog膮 o wiele wi臋cej.

3 polubienia

Osobi艣cie czekam na to, co Apple poka偶e w nowym iOS. Jak b臋dzie dobrze to w przysz艂ym roku sprzedaje swojego Air 2k16 i wpadam w iPada Pro.

Ja te偶 uskuteczniam iPad only. Mam niby starego laptopa, kt贸rego u偶ywam do pracy, ale mi jest potrzebne do tego cokolwiek, na czym dzia艂a Citrix Receiver i obs艂uguje zewn臋trzny monitor. Wszystko inne robi臋 na iPadzie.

2 polubienia

Nie macie poj臋cia jak bardzo chcia艂bym by膰 iPad only, ale nie ma Sketcha na iPada, nie mo偶na nagrywa膰 艂atwo podcast贸w鈥 To s膮 dwie g艂贸wne rzeczy jakie robi臋 na komputerze i nie da si臋 tego przeskoczy膰 :confused:

Nawet gdybym chcia艂 by膰 iPad only poza prac膮 - dalej zostaje nagrywanie podcast贸w鈥 Bardzo wam zazdroszcz臋.

Vittici jako艣 nie ma z tym problem贸w. :grin:

1 polubienie

Ja nie jestem a偶 tak chory jak on, 偶eby pr贸bowa膰 wszystko ziPadyzowa膰 :smiley:

1 polubienie

Ale tak zupe艂nie szczerze - akurat nagrywanie podcast贸w to nie jest wcale takie trudne. :smiley:

Ferrite do nagrania d藕wi臋ku z zaawansowanymi ustawieniami jako艣ci i wyborem zew. mikrofonu.

Przej艣ci贸wka z USB-C na USB-A (dla nowych iPad贸w) lub przej艣ci贸wka Lightning 鈫 USB-A + Lightning do 艂adowania (do starych iPad贸w).

Zdzwaniamy si臋 iPhonem (bo iPad chyba nie pozwala na to, 偶eby dwie aplikacje przejmowa艂y input audio jednocze艣nie), a audio nagrywasz na iPadzie bez 偶adnych kombinacji dodatkowych. :wink:

2 polubienia

musisz mie膰 dodatkow膮 przej艣ci贸wk臋 i dzwoni膰 z innego urz膮dzenia ni偶 nagrywasz

you crazy

6 polubie艅

To brzmi jak bardzo przyjemne rozwi膮zanie, tylko jak w takiej sytuacji rozwi膮zuj膮cie problem backupowego nagrywania 鈥瀟ego drugiego?鈥

1 polubienie

Teraz ju偶 tego nie robimy, wi臋c akurat tutaj nic by si臋 nie zmieni艂o. :wink:

2 polubienia

I dobrze ze go namawia艂em do tego zestawu przez jaki艣 czas i teraz zadowolony. Do tego do czego chcesz u偶y膰 super si臋 nada