📋 Tablety

W dobie gigantycznych telefonów i ultrabooków korzystacie jeszcze z tabletów? Sam zastanawiam się czy nie kupić sobie np IPada 9.7 6gen do netflixa + robienia i edycji notatek uczelniano-służbowych (apple pen wydaje się być sporą zaletą) A może macie coś innego do polecenia?

2 polubienia

Dyskutuję o tym na telegramie - tylko że ja mam dylemat między iPad mini a iPad Air, iPad 9,7 2018 odpuściłem ze względu na A10 i mało RAM no i ekran :stuck_out_tongue:
Gdyby nie to że do mini nie ma klawiatury smart, a tylko jakieś wynalazki na BT to bym brał mini, ale coś czuję że skończy się na Air - Pro odpuszczam, nie moja półka cenowa :stuck_out_tongue:

U mnie w sumie pojawiła się jeszcze jedna opcja mianowicie używany Ipad Pro 10.5.

Krótko odpowiadając - tak

Kupiłem żonie (art director, rysownik) iPad Pro 12" + Pencil 2.gen
Używa tego co dziennie na spotkaniach do notatek. Tu polecę super aplikację Nebo która radzi sobie genialnie nawet z gryzmoleniem po Polsku. A od czasu do czasu na rysowanie/malowanie w Procreate. Do tych zadań spisuje się doskonale.
Ja w domu używam tego iPada głównie do czytania, jakieś dłuższe artykuły i magazyny.

3 polubienia

Myślałem o nim, ale…
Lepsze ma głośniki… za to CPU gorsze. Ekran - 120Hz zamiast 60Hz
Kusi, pod warunkiem dobrej okazji cenowej.

12" to już “lotniskowiec” :smiley:
No i nie ta półka cenowa, nie ma o czym gadać, nie wydam na tablet równowartości samochodu gdzie ma mi służyć do zabawy :smiley:

no dla samej zabawy też bym tyle nie wydał :grin: dopiero jak mi żona powiedziała że do pracy faktycznie się przyda i będzie używała to ok - sprzęt na siebie zarabia.
Tak samo z macbookiem moim, nie kupiłbym go gdyby nie zarabiał na siebie, a tak po pierwszej wypłacie się zwrócił :slightly_smiling_face:

1 polubienie

iPady jakoś nigdy mnie nie porwały. Wymieniłem swojego Aira 2 na nowy, najtańszy model Mini, bo używam go tylko do sterowania domem i robienia kawy. Polecam tego miniaczka, naprawdę przecudowny jest ten rozmiar.

Powiem Ci tak. Korzystam z iPad 2018 wraz z Apple Pencil już dobrych kilka miesięcy. Urządzenie działa bardzo płynnie, idealnie sprawdza się na uczelni (notatki, wykresy, pdf), w podróży do oglądania filmów czy nauki, jako czytnik książek. Fajne przedłużenie smartfona. Ostatnio dużo częściej po niego sięgam niż po Macbooka Air.

2 polubienia

Wiem, ze to dosyć kontrowersyjne stanowisko, ale jestem dużym zwolennikiem #ipadonly. Co więcej, z sukcesami sam taki styl życia od kilku lat uskuteczniam.
Oczywiście, nie jest to dla każdego, ale gdy zrozumie się różnice między PC a tabletem, można z tej maszyny wiele wyciągnąć.
No i chyba nie było lepszego momentu by spróbować- od iOS11 iPady mogą o wiele więcej.

3 polubienia

Osobiście czekam na to, co Apple pokaże w nowym iOS. Jak będzie dobrze to w przyszłym roku sprzedaje swojego Air 2k16 i wpadam w iPada Pro.

Ja też uskuteczniam iPad only. Mam niby starego laptopa, którego używam do pracy, ale mi jest potrzebne do tego cokolwiek, na czym działa Citrix Receiver i obsługuje zewnętrzny monitor. Wszystko inne robię na iPadzie.

2 polubienia

Nie macie pojęcia jak bardzo chciałbym być iPad only, ale nie ma Sketcha na iPada, nie można nagrywać łatwo podcastów… To są dwie główne rzeczy jakie robię na komputerze i nie da się tego przeskoczyć :confused:

Nawet gdybym chciał być iPad only poza pracą - dalej zostaje nagrywanie podcastów… Bardzo wam zazdroszczę.

Vittici jakoś nie ma z tym problemów. :grin:

1 polubienie

Ja nie jestem aż tak chory jak on, żeby próbować wszystko ziPadyzować :smiley:

1 polubienie

Ale tak zupełnie szczerze - akurat nagrywanie podcastów to nie jest wcale takie trudne. :smiley:

Ferrite do nagrania dźwięku z zaawansowanymi ustawieniami jakości i wyborem zew. mikrofonu.

Przejściówka z USB-C na USB-A (dla nowych iPadów) lub przejściówka Lightning → USB-A + Lightning do ładowania (do starych iPadów).

Zdzwaniamy się iPhonem (bo iPad chyba nie pozwala na to, żeby dwie aplikacje przejmowały input audio jednocześnie), a audio nagrywasz na iPadzie bez żadnych kombinacji dodatkowych. :wink:

2 polubienia

musisz mieć dodatkową przejściówkę i dzwonić z innego urządzenia niż nagrywasz

you crazy

6 polubień

To brzmi jak bardzo przyjemne rozwiązanie, tylko jak w takiej sytuacji rozwiązującie problem backupowego nagrywania „tego drugiego?”

1 polubienie

Teraz już tego nie robimy, więc akurat tutaj nic by się nie zmieniło. :wink:

2 polubienia

I dobrze ze go namawiałem do tego zestawu przez jakiś czas i teraz zadowolony. Do tego do czego chcesz użyć super się nada