Subskrypcje

Powiem Wam, że ostatnio zrobiłem sobie rachunek sumienia i złapałem się za głowę. Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Wóz ze złotem usłudze, która konsolidowałaby te wszystkie wydatki i pokazywała jak mądrze nimi zarządzać.

W moim przypadku lista - wydaje mi się, że jest dość długa. Co najgorsze występują na nie dość drogie pozycje, które w skali roku jakiś fajny gadżet ze stajni Apple przepalają.

Subscriptions:
iCloud drive
Apple Music
Adobe Creative Cloud for photographers
Wall Street Journal
Washington Post
Wired
LinkedIn (z tego już zrezygnowałem w ramach polityki cięcia)
Netflix
HBO GO
Amazon Prime

Not subscriptions, but recurring
Sketch
Setapp
NordVPN
Apple Dev Account
MS Office 365
AWS cloud

Ile macie subów i jakie? Jak się z tego uwolnić w dzisiejszym świecie? Macie jakieś pomysły?

4 polubienia

U mnie to:
Spotify
Netflix
Google Drive
Adobe ten podstawowy za bodajże 12$ czy tam €
Amazon Prime
Klika subów na Twitchu
Humble Bundle Monthly

Coraz odważniej atakują różne Game Passy czy Origin Access ale chyba te najmniej mnie ostatnio interesują. Starałem się ograniczyć i już kilka subów z Twitcha wypadło. Waham się też nad Adobe bo zmieniłem pracę i w sumie sam muszę go teraz opłacać. Przez chwilę miałem też Skillshare ale przez 3 miesiące triala obejrzałem raptem kilka materiałów więc zrezygnowałem.

Hahaha, miałem przy wyprowadzce z PL dokładnie taką samą zagwozdkę. Nawet utworzyłem specjalny dokument z listą rzeczy, za którę płacę. Na szczęście nie ma tego aż tak dużo.

25

Subskrypcje:

  • iCloud 200GB,
  • Netflix,
  • Spotify,
  • Amazon Prime,
  • Voxi
  • 1Password

Poza tym mam w opłatach domeny, ale nie są subskrypcyjne. Sketcha zawsze mam z pracy, Setapp - miałem, ale okazuje się, że korzystałem z dwóch aplikacji, więc je po prostu kupiłem. NordVPN traktuję bardziej jako jednorazowe płatności, skoro raz na trzy lata.

2 polubienia

Znam ten ból. Pominę już aplikacje, które wymagają subskrypcji, ale same elektroniczne usługi to koszmar.

  • iTunes Match $25 rocznie
  • iCloud $4
  • Apple News+ $10
  • DirecTV Now $93
  • Showtime $11
  • Netflix $16
  • HBO NOW $15
  • NBA League Pass $250 rocznie
  • F1 TV $80 rocznie
  • Amazon Prime $120 rocznie
  • BackBlaze $60 rocznie
  • ExpressVPN $100 co 15 miesięcy

I to tak na szybko z pamięci. I jeszcze muszę doliczyć 10.1% podatku do większości z tych opłat, a pewnie o niejednym zapomniałem. Nawet tego nie zliczam. Wiem, ile płace za pojedyncze uslugi, ale jaka jest ich suma nie wiem i wiedzieć nie chce, żeby się nie załamać. :sob:

1 polubienie

@piotrek69 to gdzie w US siedzisz, że masz aż 10.1 sales taxu?

Moje też fajne:
iCloud 200GB
Spotify duo
Netflix 2screens
1Password family
Playstation plus
Overcast
Nozbe

A do śledzenia polecam Bobby: ‎Aplikacja Bobby - Track subscriptions w App Store

1 polubienie

33 posts were split to a new topic: O pracy i pracowaniu

U mnie z kolei bardzo skromnie:

  1. Apple Music
  2. Netflix
  3. iCloud Drive
  4. Do niedawna Ulysses (1 rok)
  5. Bear (per month)

I to by było chyba na tyle. Coraz mocniej zastanawiam się nad spięciem wszystkiego w 1Password, ale coś nie mam czasu by tam wszystko pododawać, by działało jak trzeba.

Moje subskrybcje, niektóre są jeszcze za darmo, inne opłacam co miesiąc:

  • Netflix
  • Hbo Go
  • YouTube Premium
  • 1password
  • Spotify
  • Nintendo Online

U mnie mało na szczęście:

  • Apple iCloud 200Gb (rodzinny)
  • Apple Music (rodzinny)
  • HBO GO

Dodatkowo:

  • Co roku był F1 season pass (trochę taniej wychodziło niż Eleven) kupowany od player.pl, ale w przyszłym pewnie wpadnie F1 TV
  • Co trzy miesiące jest pakiet PlayerStartExtra na player.pl (dla żony, są programy o domkach :wink:)

No i więcej grzechów nie pamiętam? Strasznie mało tego jakoś wyszło, może po prostu jestem minimalistą?

1 polubienie
  • Spotify
  • Netflix
  • Legimi

Było więcej, ale uznałem, że i tak nie ogarniam, więc to tak jakbym co miesiąc kupił album muzyczny, film i książkę (jeśli album który będę chciał będzie za 5 PLN, film za 10 PLN, a książka za 7 PLN). W sumie to tanio mnie to wychodzi jak tak teraz patrzę, a jedyne co bym ewentualnie dorzucił to YouTube Premium.

1 polubienie

W sumie to nie tak duzo u mnie:

  • Amazon Prime
  • Spotify Family
  • Netflix
  • Usenet

Myslalem ze wiecej mam

1 polubienie

U mnie zadziwiająco mało:

  • iCloud 200GB

  • Netflix

  • Backblaze

  • Overcast

Zastanawiam się nad przejściem z LastPass na 1Password Family.

  • Netflix.
  • Abonament komórkowy w Orange się zalicza?
  • Amazon Prime
  • Netflix
  • PS Plus
    I na razie tyle. W najbliższym czasie zamierzam kupić jeszcze CBS All Access i jakiś VPN. Zastanawiam się też na 1Password.
1 polubienie
  • iCloud rodzinnie
  • Spotify Duo
  • Dysk Google
  • Netflix
  • HBO GO
  • Evernote
  • Infuse

Netflix
Icloud Drive 200GB
Amazon Prime
Spotify
HBO GO
Empik GO
Youtube Premium (jeszcze free)
Apple Music
Okazjonalnie IPLA Ekstra Premiery

Kurde, troszkę tego jest…

1 polubienie

U mnie skromnie

  1. Netflix
  2. HBO GO
  3. Spotify
  4. PlayStation Plus
  5. Nintendo Switch Online
  6. Bitwarden
  7. NordVPN
1 polubienie

U mnie zdecydowanie skromnie

  1. Netflix
  2. HBO GO
  3. Spotify
  4. PlayStation Plus

U mnie też bieda:

  1. Spotify
  2. Netflix
  3. Audioteka
  4. Xbox Game Pass + Gold (Okazjonalnie jak mnie najdzie ochota na granie w Forze Horizon 4)
1 polubienie