Stary dom i remont - mój drogi pamiętniczku :D

Ostatnimi czasy to mam wrażenie, że Polacy zarabiają lepiej niż w UK porównując ceny…

1 polubienie

Kupiłeś pralkę za 10k PLN?

4 polubienia

Inflacja :slight_smile:

W sumie ostatnio jak sprawdzałem to było bardziej 9k niż 10k, a rok temu było koło 12k. To są ceny z PL, ale być może będzie się bardziej opłacało kupić w UK. Tym bardziej, że nie ma znaczenia czy pierze się po prawej czy po lewej stronie. :rofl: :rofl: :rofl:

Tak z ciekawości - co to za pralka? Bo mam wrażenie, że w tej cenie bym zmieścił pralkę i suszarkę i by jeszcze zostało :smiley:

Pralko-suszarka właśnie: Miele Pralka z suszarką 2 w 1 - jeszcze więcej komfortu | Miele

W kuchni idę full Amica, ale ich pralko-suszarki mnie nie przekonują. Po za tym pralki Miele to trochę taka rodzinna tradycja, jest kilka w rodzinie, które pamiętają jeszcze Mieszka I i nawet nie miały jednej uszczelki wymienionej. :rofl:

Chciałem iść w dwa oddzielnie urządzenia, ale póki co warunki mieszkaniowe mi na to nie pozwalają.

Trochę mi szczęka opadła bo pralkę i suszarkę do domu kupiłem za mniej niż 4500 zł. Łącznie. Robi toto kawę?

2 polubienia

Ma wifi :rofl:

Co kupiłeś?

Pralkę Amica steam touch, najwyższy model jaki był. Suszarkę Candy RapidO bo potrzebowałem suszarki slim.

Suszarka też ma wifi :smiley:

1 polubienie

ja kupiłem pralko suszarkę samsunga za jakies 2,5k i robi co ma robic nie ma tylko wifi ale nie odczuwałem potrzeby zeby miała :slight_smile: kupowałem w 2k19 ale chyba az tak inflacja nie pojechała do góry:)

2 polubienia

dla mnie Miele to fascynująca marka - sprzęty mają zawsze z górnej półki cenowej a stronę internetową z `98 roku. Żeby się czegoś dowiedzieć konkretnie o ich odkurzaczu bezprzewodowym musiałem ogarnąć YT bo opis u nich na stronie jest conajmniej lakoniczny.

5 polubień

Ale marketing szeptany działa, bo wszystko co wiem o Miele, wiem od ludzi, którzy znają ludzi, którzy mają Miele i są zadowoleni najbardziej na świecie…

JBC, pralki i pralko-suszarki LG za 2k też mają…

pytanie, czy taki usmartowiony sprzęt nie zestarzeje się gorzej i nie będzie szkoda wydanych pieniędzy za np. 5 lat, gdy aplikacja przestanie być wspierana…

Nie znam nikogo kto miałby Miele, znam mnóstwo osób które zachwala Beko bo “od 15 lat mam i nic się nie dzieje”. Różnica w cenie między Miele a Beko to jakieś 2-3 dodatkowe sprzęty AGD :smiley:

Ale każdemu wg potrzeb. Jak Miele ma zapewnić lepszy sen w nocy to popieram w 100%.

1 polubienie

Z pralko-suszarek z przedziału 5k-9k to właśnie Mile najbardziej do mnie przemawia. W mojej bańce wyspiarskiej to też w sumie większość Miele ma i nikt złego słowa nigdy nie powiedział.

Z AGD to pewnie jak z autami, jedni uważają, że Skoda to obciach, a inni nawet nie wsiedli by do BMW, a i tak wiadomo, że Japonce to najlepsze :stuck_out_tongue:

Szukam czegoś co wydaje mi się najlepszą dostępną opcją, ale jak po roku okaże się, że Miele to gunwo to na pewno o tym napiszę.

Tak samo, jak potrafię przyznać, że AirPods Pro to straszne niedopracowane gunwo, nie warte nawet połowy ich ceny.

PS, z tym wifi to był joke, pewnie nawet tego nie włączę. :sunglasses:

2 polubienia

:man_facepalming:t2:

6 polubień

Ja mam aktualnie na wsi Pralko-suszarka HOTPOINT ARISTON AQD11* za 2k PLN i robi co miała robić - czyli pierze, suszy, wsio.

Czemu taka? Bo przy małych dzieciach na wsi te 11kg wsadu to wcale nie tak wiele xd

1 polubienie

Zabawnie to zabrzmi, ale tak jak są ludzie co potrafią wydać majątek na kabel zasilający do wzmacniacza “bo lepiej brzmi”, tak ja trochę liczę, że jednak Miele nie będzie niszczyć aż tak bardzo ubrań jak robią to tanie pralki.

Fakt, że u mnie pralka i suszarka jest używana praktycznie codziennie też miał wpływ na wybór. Czy jednak jedna pralka Miele przeżyje 3-5 pralek Amica? Pewnie nie, ale liczę, że będę miał spokój na kilka lat.

Z Miele mam jednak mały problem, ale chyba tak ma większość pralko-suszarek? Projekt zabudowy był przewidziany na urządzenie max 55cm, Miele ma 59cm + pewnie trzeba doliczyć jakieś 5cm zapasu na przewód zasilający i odpływ. Cały czas pod górę… :roll_eyes: :sunglasses: Na szczęście zabudowa nie jest jeszcze u stolarza.

1 polubienie

ostatnio zmieniałem pralkę na nieco głębszą niż miałem i największym zaskoczeniem nie był odpływ i zasilanie, ale zawór wody, który był w ścianie za pralką i jakoś nie wpadliśmy na to, żeby go tak dokładnie zwymiarować, bo pralka stojąc skutecznie go zasłaniała - zawór wystaje więcej niż 5 cm i pralki przez niego nie mogliśmy zmieścić…

musieliśmy przerabiać szafę (żeby nie przenosić zaworu i odpływu), tj. pralkę stojącą na wysokości ~50cm zniżyć do poziomu 10cm od ziemi
niestety nieuczciwą praktyką jest pisanie wymiaru 44 cm, kiedy jest to wymiar górnego blatu, do tego ~3cm to drzwiczki z przodu, wystający tył z wężem odpływowym to kolejne 6-7cm na ścisk i w efekcie pralka ledwo się mieści we wnęce 54 cm…

3 polubienia

:scream: :sob: :sob: :scream:

…Ale dobra, spoko, mam jeszcze gołe ściany więc będę pamiętać aby całą instalację upchać ile się da.

Teoretycznie mogę zamówić wymiary blatu jakie tam tylko będą potrzebne, ale problem w tym, że zlew mam zaraz obok pralki, a kran w ścianie więc za bardzo nie poszaleje, bo albo woda będzie mi się lała jeszcze przed zlew(mało prawdopodobne) albo będę miał sporo blatu przed wpuszczanym zlewem…

Kurde no i po co ja sprawdzałem, Amica ma tylko 49cm:

Ale chyba i tak zrobię blat ze sporym zapasem, żeby nie ograniczać sobie wyboru sprzętu.

Niedawno zaopatrywałem się w sprzęt AGD do domu. Podobnie moja siostra. Z opinii w internecie oraz lokalnego serwisanta pralek wyszło, że najlepszą marką jest Bosch i ewentualnie Samsung.

Moja dygresja jeśli jeszcze nie kupiłeś sprzętu :slight_smile:

1 polubienie