Smartwatch - co kupić, czego używacie

Tez mam S4 i ładuje dwa razy dziennie, bo w nim śpię. Wstaje rano, wrzucam na te pół godziny, które spędzam w łazience na ładowarkę i to samo, kiedy idę pod prysznic przed pójściem spać. Biegam w nim codziennie rano i na siłowni tez go mam ze sobą. Zimą uzywam tez, kiedy jestem na stoku przez jakieś 7-8 godzin dziennie i nigdy mi nie padł, mimo, ze tak zimno.
Także nie lękaj się. Serio.

2 polubienia

Odkopuję pradawny temat gdyż pytanie mam.
Jaki smartwatch / smartband kupić jeśli bardzo zależy mi na monitorowaniu snu? Mam problem z bezdechem sennym i chciałbym sprawdzić jak bardzo jest źle i zastosować jakieś myki żeby go ograniczać (żeby zegarek mnie wybudzał, wibrował czy cokolwiek tam robił jak chrapię lub… przestaję oddychać).
Słowem komentarza - leczę się na to więc zegarek nie ma być moja jedyną terapią.
Poza tym zależy mi na monitorowaniu aktywności fizycznej (i automatycznym jej rozpoznawaniu), liczeniu kroków, trzymaniu baterii przez minimum 4-5 dni. Ma też być dość mały - albo opaska albo coś wielkości Garmin Venu SQ czy tam Apple Watch. Nie chcę wielkiego okrągłego zegarka bo nie będę z czymś takim spał.

albo

Chcesz mieć dobrze, to kupuj wyspecjalizowane urządzenia a nie zabawki dla gadżeciarzy :smiley:

3 polubienia

Kupiłem garmina i olej CBD. To prawie to samo co SleepOn.

3 polubienia

dzień dobry, wpadłem tu z łopatą ponieważ potrzebuję porady, szukam smart watch dla mamusi, z wyglądu podobny do Apple Watch (nie okrągły), fajnie jak by bateria trzymała kilka dni żeby nie było stresu że trzeba naładować codziennie, do tego musi mieć polski język i łączyć się z androidem, coś w cenie 1000-1500zł ale jeśli jest coś godnego poniżej 1000 to też chętnie bo po co przepłacać.

czekaj, w przypadku osób starszych to jak rozumiem ten smart watch ma pełnić również rolę zdrowotną? Czy to ma być tylko przedłużenie telefonu i powiadamiać o dzwonieniu i smsach?
Myślę, że wymagania funkcjonalne mogą być kluczowe do zaproponowania modelu.

nie ma tutaj żadnych preferencji akurat co do tego, dlatego że to pierwszy sprzęt tego typu, więc trudno powiedzieć czy będzie noszony, czy się nie zrazi, czy nie zapomni ładować itd :smiley:

1 polubienie

Sam używam Garmina Forerunner 255, skusiłem się bo ma Amoleda i lekko 10 dni trzyma na jednym ładowaniu, a kiedyś może zacznę biegać :smiley:

Może kwadratowa wersja Venu Cię zainteresuje?

https://www.garmin.com/pl-PL/p/801643/pn/010-02701-11

jak dla mnie to tylko Apple Watch, żadne garminy, samsungi czy xiaomi mnie nie przekonają :slight_smile: ale tu nie chodzi o mnie lecz mamusie :smiley:

sprawdzę tego garmina :slight_smile:

Język polski jest, pogoda dostępna z poziomu głownej tarczy. Przez dłuższe przytrzymanie ikonki przechodzi do np.: pogody czy monitorowania rytmu pracy serca.
Przy 77% baterii pokazuje mi 10d pracy. No i płatności zbliżeniowe są (to w moim, nie wiem jak w Venu) :slight_smile:

Wspomniany garmin lub Fitbit Sense 2.
Tylko Fitbit ma taki problem, że przez to, że należy do Google nie wpina się w Apple Health w ogóle, więc z podglądaniem co u mamy będzie ciężej.
Garniny wpinają się elegancko.

+1 do garmina

3 polubienia

Ale czekaj czekaj, czegoś tu nie rozumiem :thinking: jak miał bym i po co korzystać z Apple Health skoro to zegarek dla mamusi a ona używa androida

W googlowy “apple health” też się wpina :wink:

Jak mama ma Androida to fakt. To to ograniczenie jest bez znaczenia.

Są też Garminy dla kobiet, są hybrydy. Jest w czym wybierać.

widzę uparliście się na tego Garmina, tylko że Garmin pod wieloma względami raczej tu nie pasuje, to są zegarki mocno nastawione na sport, okrągłe i droższe, wydaje mi się że na pierwszy smartwatch dla mamusi totalnie nie ta kategoria

1 polubienie

w paczałeś na linię produktową vivo i lily?

cóż, polecam Garmina bo jakościowo wypada dobrze, jeśli chodzi o dane ‘medyczne’ to trochę gorzej niż Apple watch, ale bez tragedii.

Miałem kiedyś Mi banda, miałem zegarek z GPS Xiaomi (czy tam Amazfit - to to samo) i tu była tragedia - kolorowe tarczki tak, ale niezawodność, synchronizacja i jakość danych zdrowotnych słaba… Rozparowywało się to bez powodu, gubiło ustawienia, gubiło dane.

Chciałbym się przerzucić na Apple Watch, ale dzień na baterii to jakieś nieporozumienie. Jak w Garminie mam 2 tygodnie z codziennie odpalanym GPS ~1h dziennie, a w weekendy zdecydowanie więcej.

Nie wiem, może Amazfit już robi lepsze zegarki, na baterii trzymają dłużej niż Apple watch. ale nie mogę tego polecić.

1 polubienie

są okrągłe a mają być KWADRATOWE :stuck_out_tongue:

co innego jak by to był ktoś młodszy, ale mamusia to różnie może być z tym zegarkiem i z pierwszym modelem nie chcemy wchodzić w jakiś kosmos

Apple Watch odpada bo nie używa iPhone więc były by problemy. Ja sam używam AW i dla mnie bateria która trzyma 2 dni to żadna tragedia, jak bym miał go ładować co dwa tygodnie to z pewnością bym o tym zapomniał, a tak to idę spać i bum ładowarka, albo toaleta i pyk na ładowarkę i ta chwila mi wystarcza :slight_smile:

Rozważam Huawei bo wygląda cenowo ok, funkcje również, no i wygląd pasuje :slight_smile: