Smartwatch - co kupić, czego używacie

Hej,

Otwieram nowy, gorący temacik, w którym możemy śmiało pisać o naszych naręcznych kombajnach.
Z czego korzystacie w codziennym boju, co chcielibyście mieć et cetera. Zacznę może od siebie.
Mianowicie przez bardzo długi czas użytkowałem zegarek Polar M400. Służył mi do gromadzenia codziennej aktywności, powiadomień oraz biegania (wraz z padem H7). Niestety, ale kontuzja nóg uniemożliwiła mi regularne bieganie. Mimo wszystko, zegarek dalej używałem jaki daily-tracking moich aktywności. Polar ma kozacką aplikacje (iOS i Web), stąd nie myślałem o zmianie. Do czasu…
Zauważyłem, że w upalne dni zaczęła mi się strasznie pocić ręka pod zegarkiem. Wszystko przez to, że pasek jest dość szeroki. Zacząłem rozglądać się nad jakimś budżetowym rozwiązaniem. Padło na Xiaomi MiBand 3 i szczerze powiem, że lepiej trafić nie mogłem. Aplikacja, opaska, działanie na jednym ładowaniu - no miodzio po prostu. Niedługo minie mi jakieś 5-6 miesięcy odkąd jej używam. Zauważyłem jednak, że coraz częściej zaczynam zerkać w stronę smart-zegarków.
W jednym z wątków podpytywałem Was o Apple Watch, ale dla mnie jest to chyba przerost formy nad treścią. W związku z tym zacząłem spoglądać ku Xiaomi Amazfit Bip. Czy ktoś z Was może korzysta z tego urządzenia? Warto się w to pchać?

1 polubienie

Tylko Apple Watch. Żaden smartwatch nie działa tak dobrze z iPhonem.

Co masz na myśli pisząc: przerost formy nad treścią? W sensie że jest ładny, a nic nie potrafi?

Tego właśnie używam. Ma kilka zalet, podstawowa to ta:
Trzyma miesiąc na ładowaniu
I niech apple watch to przebije :stuck_out_tongue:
Poza tym ma powiadomienia, mierzenie aktywności, wbudowany GPS (to czego mi w mi band brakuje).
Tak naprawdę różnica między nim a mi band 3 to wbudowany GPS i kolorowy ekran :smiley:
A i wspominałem że trzyma 30 razy dłużej od apple watcha? :wink:

3 polubienia

A da się tym płacić? Są na to jakieś fajne aplikacje? Powiadomienia są ze wszystkich aplikacji zainstalowanych na telefonie?
Miesiąc z powiadomieniami i GPSem robi wrażenie.

To tak:

  • nie da sie płacić
  • nie ma na to aplikacji (tylko to co dał producent)
  • powiadomienia są ze wszystkiego jeśli chcesz
  • bez GPS trzyma około 40 dni :stuck_out_tongue:

To ja już wolę ładować co drugi dzień :grinning:

1 polubienie

Również posiadam Amazfit Bip. Miesiąc na baterii to chyba największy plus, sprawdzam na nim tylko ilość kroków, jak gram w piłkę włączam bieganie z gps, poza tym wszystkie powiadomienia wyłączyłem. O i jeszcze przy gotowaniu timer mi się w nim przydaje. Poza tym, wkurza mnie strasznie, nie wiem czy wszystkie tak mają, ale on nie zlicza mi kroków w budynku jeśli coś niosę w tej ręcę i nią nie macham. :frowning:

No cóż, używałem sporo sprzętu, ale teraz coraz bardziej ciągnie mnie do zegarków z większą ilością opcji fitness niż smart.
W tym momencie używam Garmina vivoactive 3, jak już w końcu mu się padnie to pójdę w coś jeszcze bardziej fit niż smart jak nowy 245,moze zaszaleje i wezmę 945.
Zauważyłem, że przy moim używaniu smart funkcje są tylko fajnym dodatkiem, a dużo więcej używam jednak tych ‘zdrowotnych’. Nie licząc płacenia, płacenie zegarkiem wymiata :joy:

1 polubienie

ja smart przygodę zacząłem od zegarka Cookoo, który był tradycyjnym zegarkiem z dodakowymi ikonkami na blacie które zapalały się z wibracją w zależności od wydarzenia.

Unisex Cookoo Bluetooth Smart Watch (CKW-SK002-01) - WATCH ...

Następnym podejściem był smart zegarek Pebble w wersji w stalowej kopercie. Bateria trzymała około miesiąca co było naprawdę bardzo dobre. Ekran eink świetnie się sprawdzał no i można było czytać praktycznie wszystko co się na telefonie pojawiało plus np sterowanie muzyką, wyzwolenie migawki aparatu. Nadal mam i w dalszym ciągu dobrze wygląda.
Pebble Steel Review - SlashGear

Dalej była opaska MiBand gen2, Bardzo lekka, używałem głównie do pomiaru tętna i kroków, też bateria trzymała około miesiąca. Po jakiejś aktualizacji pokazywała nawet nazwę osoby dzwoniącej na wyświetlaczu :grin:

Xiaomi Mi Band 2 Pulseira Smartwatch Relógio Inteligente ...

Obecnie od lipca 2018 mam Watch 3. biorąc pod uwagę wszystkie poprzednie najbardziej rozbudowany o możliwości smartwatch jaki miałem do tej pory. Płatności zbliżeniowe to jest to. Świetnie się spisuje na wszelkie aktywności sportowe, jest wodoszczelny więc nie strach z nim pływać, generalnie jest bardzo dobry. Zastanawiałem się mocno nad zakupem nowszej wersji z czujnikami EKG ale po wszystkich za i przeciw wstrzymałem się i poczekam do przyszłej wersji :slightly_smiling_face:
Apple Watch 3 Test - GPS, Pulsmesser, Laufen (Teil 2 ...

3 polubienia

Ja czekałem na działające LTE w watchu… ale jak myślę o tym że mam go ładować codziennie to mi sie odechciewa… za bardzo się przyzwyczaiłem do tego że to co mam na ręce to działa, że mogę wyjechać na dwutygodniową delegację i nie muszę zabierać ładowarki i w ogóle :stuck_out_tongue:
Ale mimo wszystko watch kusi, ale ja to gadżeciarz jestem :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja go laduje rano jak wtaje z lozka w czasie porannej toalety i wieczorem podczas wieczornej toalety, to zupełnie wystarcza :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Czyli nawet dwa razy dziennie :stuck_out_tongue:
Ja amazfita ładuję … nie pamiętam kiedy :stuck_out_tongue:
I tak naprawdę to jest to co mnie kupiło - czas działania, do jakiego byłem przyzwyczajony po dwóch latach używania mi band 2

1 polubienie

Chodziło mi o to, że jest zbyt zaawansowany do tego, co potrzebuje.

Jest dobry w płacenie i powiadomienia. Jeśli masz Apple Music to możesz używać go jako iPoda. Nie wydaje mi se jakiś bardzo zaawansowany szczerze mówiąc. Robi proste rzeczy dobrze. Moim zdaniem warto.

Trochę off topic - czy ipod wspiera płacenie?

Chyba tylko online. Apple Wallet jest, ale NFC chyba nie.

Nie wspiera

1 polubienie

A jak z wyświetlaczem? Nie rysuje się? Pasek się nie wyrabia za szybko?

Mam dopiero od lutego, do tej pory nic mi się nie stało. Ekran czyściutki a noszę 24h ściągam na 10min jak prysznic biore. :blush: