­čĄô Smart home

brakuje jednej N, przelacznik pod s1 i s2. Faze pod Lin.

Dzi─Öki za odpowied┼║.
W takim trybie ┼Ťwiat┼éa maj─ů te┼╝ dyskotek─Ö. Czy to znaczy, ┼╝e bez N nie p├│jdzie?

Jezu, ch┼éopie, nie r├│b wi─Öcej eksperyment├│w! Masz w tej puszce tylko zasilanie (faz─Ö) i dwa odej┼Ťcia na lampy. ┼╗eby modu┼é dzia┼éa┼é potrzebujesz przewodu neutralnego, albo innego modu┼éu, kt├│ry zadzia┼éa bez przewodu neutralnego.

4 polubienia

D┼╝izasÔÇŽ

Dzi─Öki za wyja┼Ťnienie :wink:

Aktualizacja statusu.
Drugi przew├│d by┼é pod drug─ů stref─Ö ┼Ťwiate┼é, kt├│ra nie by┼éa wykorzystywana. Przej─ů┼éem ten przew├│d i podpi─ů┼éem przy lampie pod N i bangla. W miejscach gdzie we w┼é─ůczniku nie ma drugiej strefy zastosowa┼éem poni┼╝szy uk┼éad i ┼éadnie dzia┼éa. Oczywi┼Ťcie ten na zdj─Öciach to protoyp. W┼éa┼Ťciwe uk┼éady ju┼╝ ┼éadnie polutowane i zabezpieczone koszulkami termokurczliwymi.

7 polubień

Szacun. Ja bym kupił switch bez N

4 polubienia

Bez N tej wielko┼Ťci s─ů na zigbee. Wiem, ┼╝e by┼éoby lepiej. Ale kupi┼éem te w ┼Ťwietnej cenie, wcze┼Ťniej dodatkowo kupi┼éem gniazdka na wifi w ┼Ťwietnej cenie. A ┼╝e jestem Polakiem to kupno tych bez N mog┼éoby mnie to zabi─ç od ┼Ťrodka.

1 polubienie

Zaczynam powoli rozumie─ç ograniczenia jakie powoduj─ů wall switche i g┼éupie ┼╝ar├│wki. Chcia┼éem cz─Ö┼Ť─ç w┼é─ůcznik├│w zostawi─ç bo podobno s─ů lepszymi routerami ni┼╝ ┼╝ar├│wki a ponadto kupujesz raz i potem w razie czego wymieniasz ta┼äsz─ů ┼╝ar├│wk─Ö.

Ale Twoja logika ma wi─Öcej sensu i elastyczno┼Ťci. A pod warunkiem, ┼╝e nie padnie nagle 10 ┼╝ar├│wek to koszty rozchodz─ů si─Ö po ko┼Ťciach.

Natomiast pytanie czy w┼éa┼Ťnie nie mia┼ée┼Ť problem├│w z routingiem sygna┼éy za po┼Ťrednictwem ┼╝ar├│wek? Albo wiedzia┼ée┼Ť czego ze sob─ů nie ┼é─ůczy─ç, ┼╝eby na pewno dzia┼éa┼éo? Chodzi mi o to, ┼╝e czyta┼éem na forach odno┼Ťnie innych problem├│w ale przewija┼éy si─Ö stwierdzenia, ┼╝e ta ┼╝ar├│wka nie gada z tym czujnikiem (np. chodzi┼éo o philips hue i aqara motion - a zapami─Öta┼éem bo u mnie akurat dzia┼éa :wink: ) Ewentualnie czy to mo┼╝na gdzie┼Ť zawczasu sprawdzi─ç?

Wiesz, to, ┼╝e smart ┼╝ar├│wki si─Ö u mnie sprawdzi┼éy, to nie znaczy, ┼╝e sprawdz─ů si─Ö u Ciebie czy u kogokolwiek innego. Smart ┼╝ar├│wki maj─ů swoje r├│wnie┼╝ wady, mianowicie nie mo┼╝na kupi─ç mocno jasnych (przynajmniej tak by┼éo jak zbroi┼éem swoje mieszkanie). Nie m├│wi─ůc ju┼╝ o cenie (na razie przez okres 3 lat mia┼éem 2 padni─Öte ┼╝ar├│wki z Ikea). Ale s─ů te┼╝ dobre strony, pracuj─ů sprawnie jako routery, poszerzaj─ůc ┼éadnie mesh (nie zauwa┼╝y┼éem problem├│w z jakimkolwiek urz─ůdzeniem wpi─Ötym w ┼╝ar├│wki jako router). Routing dzia┼éa jak ska┼éa, ale zawsze warto przy kupnie nowego urz─ůdzenia kupi─ç jedno i przetestowa─ç dzia┼éanie. Robi─Ö tak zawsze, czy to nowe ┼╝ar├│wki, czy silniki do rolet wewn─Ötrznych, jak co┼Ť pochodzi przez tydzie┼ä to kupuj─Ö na ca┼ée mieszkanie. Ale reasumuj─ůc, nie mam problem├│w z routingiem a mam obecnie w mesh zigbee z 7-8 r├│┼╝nych marek urz─ůdze┼ä.

3 polubienia

7 polubień

Co┼Ť dziwnego si─Ö sta┼éo z homekitem i przesun─ů┼é mi lokalizacj─Ö domu o jakie┼Ť 200m, przez co automatyzacje bazuj─ůce na tej lokalizacji nie dzia┼éaj─ů :confused: mia┼é kto┼Ť podobny przypadek?

8 polubień

Poszukuj─Ö sterownik pieca dwufunkcyjnego na wifi, tylko wszystkie maj─ů z ty┼éu ÔÇťdup─ÖÔÇŁ na wej┼Ťcie do puszki. Ja mam sterownik altech althc004. Jest p┼éaski i jest do niego podpi─Öty przew├│d od pieca. Czyli bateryjny, wmieszany na ┼Ťcian─Ö, podpinany pod piec. Polecicie co┼Ť?

Szukalem podobnego i kupilem Tado.

1 polubienie

Netatmo Thermostat nie jest dopuszkowy. Sprawdzony w 2 domach dzia┼éa od kilku lat bez problem├│w. W┼éa┼Ťnie z miesi─ůc temu pierwszy raz od nowo┼Ťci wymienia┼éem bateri─Ö. Mo┼╝na dokupi─ç g┼éowice do kaloryfer├│w, zintegrowa─ç ze stacj─ů pogodow─ů. Prosta instalacja. Obs┼éuguje zaawansowane harmonogramy. Do┼Ť─ç spore s─ů tez mo┼╝liwo┼Ťci konfiguracji od prostych rzeczy jak histereza bo bardziej automatyczne bo uczy si─Ö budynku i na podstawie prognozy albo stacji pogodowej dostosowuje prac─Ö pieca. Mo┼╝na mu zadawa─ç osi─ůganie temperatury na godzin─Ö XX:XX. Spoko s─ů te┼╝ statystyki na stronie czy w aplikacji.

Najcze┼Ťciej u┼╝ywam do w┼é─ůczenia ogrzewania zdalnie przed przyjazdem ┼╝eby dom si─Ö nagrza┼é jak stoi nie u┼╝ywany zanim dojad─Ö.

4 polubienia

Mam problem z aktualizacj─ů HA OS z wersji 11.0 Przejrza┼éem forum HA, Google i reddit i nie znalaz┼éem ┼╝adnego rozwi─ůzania, kt├│re by u m nie dzia┼éa┼éo. Mam wystarczaj─ůco zasob├│w do zrobienia aktualizacji, odtworzy┼éem system z backupu, zrobi┼éem hardreset przed pr├│b─ů aktualizacji. Nic nie pomaga.

Wszystko inne się ładnie aktualizuje ale HA OS udaje greka. Nie wyrzuca błędów. Po prostu wstaje ponownie w wersji 11.0.
Kto┼Ť mia┼é podobnie i si─Ö upora┼é?

W sensie, ┼╝e robi update, resetuje si─Ö i dalej jest stara wersja?

Dokladnie tak

A w logach czysto?

ja w logach nic nie widz─Ö

Dodatkowo zgrywam sobie logi z ostatniego boota poprzez

ha host logs -b -1 -n 10000 > /config/last-boot.log

i w tre┼Ťci pliku mam {ÔÇťresultÔÇŁ: ÔÇťerrorÔÇŁ, ÔÇťmessageÔÇŁ: ÔÇťLogs only contain 1 bootsÔÇŁ}