🤓 Smart home

Jak gotowiec to Philips taśma zewnętrzna (IP67). Oczywiście kosztuje odpowiednio. W innym wypadku bym robił jak pisze Tadek. Zawsze moduł można w skrzynkę zabudować.

Też tak właśnie myślę, że zapakuję tę część z usb do małej skrzynki. Muszę sobie wymierzyć ile mam miejsca pod parapetem i będę wszystko wiedział.
Dziękuję Wam!

@Tadek zostaw już ten dzwonek, nie ruszaj

18 polubień

home assistant padl u Tadka i cala Praga stoi

9 polubień

Dziwne. U mnie działa.

5 polubień

Albo Tadek się wziął za ten dzwonek do drzwi xD

5 polubień

Wyszło na to, że zamiast bawić się w światełka sterowane z apki mamy zwykły łańcuch LEDów na panel słoneczny. Wystarcza i jest ładnie!

5 polubień

Bo czasami najprostrze jest najlepsze. Ja się przymierzam do ocieplenia domu i jest opcja umieszczenia lamp w podsufitce dachowej. Myślałem nad kolorowymi LEDami Wifi na uchwyt (bo to nie gwint…) GU10, potem tylko o zmiennej bieli (ciepła/zimna) ale chyba kupie najzwyklejsze białe + sterownik na Wifi. Kolorki uruchomię raz na… miesiąc?, a będąc w domu i tak będę guzik widział. Może jeszcze jakieś zmiany kolorów… Ciepłe/zimne chyba w zależności od pory roku, a zwykłe + sterownik załatwią automatyczne włączanie/wyłączanie w zależności od zachodu/wschodu słońca.
Jak już wcześniej pisałem - w korytarzu, przed drzwiami wejściowymi i pod łóżkiem mam zwykłe czujki ruchu, które są wystarczające, funkcje smart nie są w tym wypadku żadną wartością dodaną

Czy ktoś ogarnia chińskie wyroby? Chce sobie kupić sterownik do klimatyzacji. Są różne oferty. Jedna to Xiaomi air conditioner companion 2 za nawet 70 zł. Drugie to Xiaomi mija p3 za 270. Wygląda podobnie. To pierwsze nie jest bramką zigbee.
Czy czymś oprócz ZigBee się różnią?

76,62 zł | Xiaomi Mijia Air Conditioning Companion 2 Smart Home Socket Mi Home Remote Control For Smart Mijia Sensors Smart Control AU Plug

https://a.aliexpress.com/_uAtvI4

P3 ma Homekit.

to akurat mnie nie obchodzi, bo mam Home Assistant. Bardziej same mozliwosci sterownika klimatyzacji. Mam wszystko na Zigbee wiec pewnie drozsza opcja z tego powodu bedzie lepsza

Na próbę dojechała mi jedna sztuka napędu do rolet Aqara. Posiadałem w roletach jednak za długie łańcuszki a są to pętle bez łączenia, dzisiaj przyszły krótsze, silnik zamontowany i bajka (działa ładnie z zigbee2mqtt). Tak chce teraz żyć :slight_smile: Teraz trzeba dokupić kolejne 7 sztuk :wink:

8 polubień

Szukam rozwiązania do sterowania rolet zewnętrznych. Moduły w puszkę z możliwością sterowania z klawiszy w ścianie, pilotem oraz z telefonu

Zależy, jaki masz system - ZigBee czy tylko Wifi.
Tu masz moduły dopuszkowe, ale też od razu z klawiszami, niektóre z możliwością obsługi pilotami RF:

Idealny dla Ciebie:

W sumie nie ma żadnego systemu. Pytanie czy te moduly wifi nie zamulaja sieci i czy maja dobry zasieg?

Nic nie zamula, ale wifi ma inny problem. Nawet jak masz stałe IP i dedykowany ssid 2g dla tych rzeczy to potrafią się zagubić gdzieś i trzeba robić restart. Coś takiego nie przytrafiło mi się jeszcze przez 2 lata w zigbee

Ja mam w tej chwili 15 smartsprzętów na Wifi (listwa led, żarówka ledowa, 3 smartplugi, pilot IR, reszta to różnego rodzaju przekaźniki). Nie robiłem żadnych restartów od momentu zamontowania, wszystko działa, na paśmie 2.4GHz. Sprzęt pozostały jest od niedawna albo na 5Ghz, albo na kablach.

Parę dni temu jadłem kolację z typem z Cisco który ma w domu 180 urządzeń, wszystko po wifi :smiley:

Jeśli zigbee to polecam moduły OXT. Mam ich kilkanaście w domu i tylko raz mi się jeden podwójny zawieszał. Po wymianie na nowy problem zniknął.

ja też miałem w pewnym momencie ich ~100, natomiast naprawdę Wifi jest zgubne… szczególnie jak się mieszka w domu gdzie czasem są zaniki prądu. To jest najgorsze bo jak prąd jest to one same z siebie nie zgubą zasięgu czy też adresu… natomiast jak się coś zjebie to wifi jest pierwsze do klęknięcia. Łatwo to naprawić robiąc restart, ale mając np wiele urządzeń to trzeba w rozdzielnicy robić sobie smart rozłączniki żeby zrobić za jednym razem restart wielu urządzeń.

1 polubienie